У трьох мешканців району конфіскують майно за спробу переправлення ухилянтів

04.05.2023 о 10:54 · 2 хв читання

Волинський апеляційний суд ухвалив новий вирок у справі про трьох провідників ухилянтів, які намагались переправити в Польщу дев’ятьох чоловіків призовного віку.

Про це повідомляє ZAXID.NET.

Зазначимо, що викрили обвинувачених у березні минулого року. Тоді зловмисники планувати переправити в Польщу дев’ятьох чоловіків призовного віку, всі вони були мешканцями східних областей. З кожного чоловіка провідники брали по 500 доларів. Переправити їх планували на надувному човні через Західний Буг, але за сто метрів від лінії розмежування групу затримали прикордонники.

У суді троє обвинувачених пояснили, що хотіли заробити грошей, бо ж всі перебувають у «тяжкому майновому стані». Про чоловіків відомо, що двоє – уродженці села Грабове Шацької громади, а третій – з села Столинські Смоляри Рівненської громади.

Суддя Шацького райсуду Наталія Жевнєрова визнала їх винними у порушенні ч. 3 ст. 332 КК України (незаконне переправлення осіб через кордон), але звільнила двох з них від основного покарання, призначивши по декілька років іспитового терміну. Третій обвинувачений таки отримав чотири роки ув’язнення, бо мав непогашену судимість.

Прокуратура з цим рішенням не погодилась і подала апеляцію до Волинського апеляційного суду, вимагаючи суворішого покарання. Як йдеться у вироку, колегія суддів визнала, що покарання для переправників було невиправдано м’яким.

Тож вирок Шацького райсуду скасували. Натомість двом уродженцям села Грабове, які раніше отримали по декілька років іспитового терміну, призначили по півроку арешту з конфіскацією усього майна, належного їм на праві приватної власності.

А третьому обвинуваченому, який вже мав непогашену судимість за зберігання наркотиків, суд призначив чотири роки і два місяці тюрми, а також постановив конфіскувати все майно.

Вирок набрав законної сили, щоправда, його ще можна оскаржити в Верховному Суді.

Фото сектора комунікації поліції Волинської області

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X