«Укрзалізниця» визначила фірму, яка збудує в Ковелі підстанцію за 93 млн грн

23.09.2021 09:46
Фото: threeclouds

Регіональна філія «Львівська залізниця» АТ «Укрзалізниця» провела аукціон з визначення переможця будівництва стаціонарної тягової підстанції «Ковель» для електрифікації ділянки Ковель – Ізов – держкордон.

Тендер на 100 мільйонів гривень, оголошений 20 липня, відбувся 21 вересня. На аукціон подали пропозиції три підприємтва: ТОВ «ВО Техенергоналадка», ТОВ «Електромонтаж Сістем», ТОВ «Хорос», ТОВ «Електросервіс-Південь», – повідомляє інформаційне агентство «Волинські новини».

Найменшу суму виконання робіт запропонувало ТОВ «ВО Техенергоналадка» (м. Київ), яке готове збудувати підстанцію за 93 мільйони.

Нагадаємо, цього року «Укрзалізниця» оголосила про початок робіт з електрифікації 94-кілометрового напрямку Ковель – Ізов – держкордон.

Основним вантажопотоком за цим напрямком є експортна залізорудна сировина, що прямує з підприємств регіону Кривого Рогу на металургійні підприємства у Польщі. Наразі маршрут цього вантажопотоку пролягає електрифікованими напрямками до станції Ковель, а далі вантаж перевозять на дизельній тязі за напрямком Ковель – Ізов – держкордон, що є найбільш затратною частиною цього маршруту. Загальна кошторисна вартість проєкту електрифікації, відповідно до ТЕО, становить понад 1,4 млрд грн.

Його планують реалізовувати за кошти УЗ в кілька етапів за наступними чергами: реконструкція споруд залізниці з електрифікацією дільниці Ковель – Ізов – держкордон; побудова мікропроцесорних систем централізації станцій Ізов і Володимир-Волинський; реконструкція будівлі пакгаузу під черговий пункт контактної мережі та будівництво стаціонарної тягової підстанції на станції Володимир-Волинський.

Також «Укрзалізниця» повідомила про початок будівництва стаціонарної тягової підстанції в Ковелі. Вона замінить пересувну та буде важливим елементом у роботі модернізованої дільниці. Підстанція забезпечуватиме живлення пристроїв контактної мережі та інших пристроїв об’єктів на станції.

Комплекс робіт з електрифікації напрямку Ковель – Ізов – держкордон залізничники розпочали зі встановлення опор контактної мережі на станції Устилуг, модернізації рейкових кіл, прокладання кабельних мереж на станції Люблинець-Волинський.

Загалом, перша черга робіт передбачає реконструкцію контактної мережі, обладнання стрілочних переводів системами електрообігріву, модернізацію освітлення станційних горловин та залізничних переїздів, прокладання кабельних мереж СЦБ та зв’язку, реконструкцію пристроїв переїзної сигналізації, гучномовного оповіщення і технологічного зв’язку, монтаж світлофорів, панелей живлення, захисного заземлення, заміну батарейних шаф тощо.

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *