Управління соцзахисту прокоментувало випадок із переселенкою, яка виграла судовий позов

Кілька днів тому у нас була опублікована стаття «У Ковелі переселенці відмовили у виплатах на дітей: суд визнав дії чиновників протиправними».
Нагадаємо, Координаційний центр безоплатної правничої допомоги повідомив, як переселенка Лілія, яка разом зі своїми двома малолітніми дітьми виїхала з Запорізької області та оселилась у Ковелі, виграла судовий позов до управління соціального захисту населення виконавчого комітету Ковельської міської ради. Представляла інтереси позивачки у Волинському окружному адміністративному суді головна юристка бюро Анна Капітан.
Сьогодні на адресу «Ковель media» надійшов офіційний лист за підписом начальниці цього управління Софії Сагаль. Подаємо його повністю – без скорочень і правок.
Дуже прикро слухати, коли внутрішньо переміщені особи, які приїхали до нашої громади у зв’язку з військовою агресією рф проти України та просили допомоги і підтримки, надання притулку їх сім’ям у місцевих чиновників і на сьогодні користуються всіма законними правами на рівні корінних мешканців нашого міста, дозволяють собі звинувачувати посадових осіб у неналежному виконанні своїх повноважень. В наш нелегкий час саме на органи місцевого самоврядування ліг тягар з організації та надання по всіх напрямках допомоги внутрішньо переміщеним особам, в тому числі і виплата допомоги на проживання ВПО.
Відповідно до Постанов КМУ від 11 липня 2023 року №709 «Деякі питання підтримки внутрішньо переміщених осіб» та від 20 березня 2022 р. №332, управління соціальної та ветеранської політики, що наділене повноваженнями з прийому документів та призначенням допомоги на проживання ВПО в єдиній електронній базі даних ВПО, опрацьовує подані переселенцями документи та заповнює Реєстр в такому вигляді, в якому він створений та затверджений Мінсоцполітики. Сама версія програми постійно вдосконалюється та опрацьовується, як і зміни в законодавстві. І лише після всіх доробок надсилається для подальшого наповнення.
Окремо хочеться сказати, що саме завдяки наполегливості працівників управління соціальної та ветеранської політики було піднято питання про вдосконалення програмного продукту у зв’язку зі змінами у законодавстві на рівні фахівців вищестоящих органів, які розробили механізм нарахування допомоги на неповнолітніх/малолітніх діток ВПО, без виплати такої допомоги їх законним представникам.
Проблема стояла в тому, що заявник, яка є матір’ю двох малолітніх дітей, це громадянка ШВОРАК Лідія Валеріївна, мала на депозитному банківському рахунку понад 100,0 тис. грн і виступала законним представником своїх неповнолітніх дітей. Тому разом із заявою для виплати допомоги на проживання ВПО подавала саме реквізити свого банківського рахунку. Крім того, Лідія Валеріївна була належним чином ознайомлена з інформацією про доопрацювання в найближчий час програмного комплексу у зв’язку зі змінами в законодавстві, але не бажала ні спілкуватися з працівниками управління, ні чекати «якихось» там доробок, а відразу звернулася до суду і в ЗМІ. Більше того, рішення суду по даній справі все ж таки було виконане до моменту вступу його в дію і навіть це не було підставою для нашої заявниці звернутися ще у виконавчу службу для стягнення з органу місцевого самоврядування виконавчого збору у сумі 64,0 тис. грн.
Така ситуація в якійсь мірі дає змогу оцінити всю ту порядність та вдячність людей, які, тікаючи від війни, залишили свої домівки і просили притулку та захисту у нашій громаді, і задля яких сьогодні посадові особи працюють наполегливо та сумлінно.
Не обійшлося, вочевидь, в даній історії і без допомоги адвоката Ковельського відділу надання безоплатної правничої допомоги. Молоді, кваліфіковані спеціалісти у гонитві за грошовою винагородою, втрачають свою доброчесність та порядність.
Громада – це велика сім’я, але вона починається з кожного, хто в ній працює та живе. Не сьогодні-завтра у кожного може статися непередбачена ситуація, що потребує часу для її вирішення та розуміння інших осіб. Тому перш ніж звинувачувати у чомусь посадових осіб, не розібравшись абсолютно у ситуації, потрібно самому стати порядним. Прикро, що чиновники на місцях працюють сьогодні, не покладаючи рук задля захисту тих людей, які ж їх і ганьблять…
– йдеться у листі Софії Сагаль
Більше про



Коментарі
Залишити відповідь

переселенці – то наглота. не всі, звичайно. але багато. є порядні люди. Софія Сагаль – професіонал своєї справи. порядна людина.
А місцеві – то бидлота майже вмі
То дай боже її нащадкам до 7 покоління зустрічатись з такими професіоналами й отримувати таку професійну допомогу. Взагалі-то суд визнав протиправними дії професіонала.
Тут головне питання, публікація інформації про переселенку не порушує закон про персональні дані
Сагаль-це 0 порядності і професіоналізму. Аби більше в свою кишеню.
І що держслужбовець її рівня може покласти собі в кишеню? Сама собі пільги нараховує? Чи , може, бере в бабуль хабар за призначення субсидії?
Який жах і яке відношення до людей, наче аристократи до кріпосних, друге, навіщо розголошувати дані особи.
Це правда,що адвокатів розвелося як тараканів,які щоб побільше нахапати породжують лишні справи,давно пора тецековцям вже частину з них мобілізувати в армію