Ковельчанка стягнула моральну шкоду з управління соцзахисту

29.07.2021 17:39
Управління соцзахисту Ковель

В березні 2018 року Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Ковельської міської ради повідомило 46-річну ковельчанку, яка проживає на вулиці Володимира Кияна, що вона незаконно отримує соціальну допомогу малозабезпеченій сім’ї і повинна її повернути.

Ця інформація була подана до Ковельської місцевої прокуратури і далі відомості про кримінальне правопорушення були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Жінці повідомили про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 190, ч. 2 ст. 190, ч. 1 ст. 358, ч. 3 ст. 358, ч. 4 ст. 358 КК України (Шахрайство; підробка документів) і 24 вересня 2018 року засудили (головуючий у справі – суддя Тарас Наваляний) з врахуванням рішення апеляційної інстанції до 2-х років позбавлення волі із звільненням від покарання на підставі акту амністії.

Постановою Верховного Суду України від 16 листопада 2020 року вироки першої і апеляційної інстанції скасовані і кримінальне провадження закрито у зв’язку з відсутністю в діяннях складу злочинів.

В позові Управління соцзахисту до ковельчанки про повернення державної соціальної допомоги відмовлено. Зокрема, судом апеляційної інстанції було встановлено, що у справі не зібрано доказів того, що вона, подаючи декларацію про доходи та майно сім’ї, навмисно не вказала відомості про другу квартиру. Наявність іншого житла не позбавляє малозабезпечену сім’ю, у складі якої є дитина, яка постійно хворіє, права на отримання державної соціальної допомоги. Суд також прийшов до висновку, що примусове повернення соцдопомоги у сумі 22 923,91 грн. призведе до покладення на жінку надмірного тягаря. Постанова набрала законної сили.

Рішенням Волинського окружного адміністративного суду було визнано протиправною бездіяльність Управління соціального захисту щодо відмови у виплаті соціальної допомоги в сумі 3 417,66 грн. Зобов’язано виплатити цю допомогу. Рішення суду набрало законної сили.

У грудні 2020 року ковельчанка звернулася із судовим позовом до Управління соціального захисту, в якому зазначила, що з неї неправомірно вимагали повернення виплаченої допомоги, а також її оббрехали, що стало підставою для незаконного кримінального переслідування, протиправної відмови у призначенні соціальної допомоги. Вона оцінила завдану такими діями моральну шкоду в розмірі 36 000 гривен.

Ковельський міськрайонний суд під головуванням судді Сергія Панасюка вирішив стягнути з Управління соціального захисту населення на користь позивачки 5 тисяч гривень моральної шкоди.

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.