Ковельська міськрада має сплатити збитки за пошкодження приватного майна

03.11.2021 13:03

68-річний ковельчанин заявив до міської влади позов про відшкодування матеріальних та моральних збитків.

Відповідачами у справі є Ковельська міська рада та її виконавчий комітет, а також комунальне некомерційне підприємство – Ковельське міськрайонне територіальне медичне об’єднання.

Позивач вказує, що 14 жовтня 2016 року під час проведення робіт по розбиранню приміщення комунальної власності – добудови до двоповерхової будівлі колишньої поліклініки, яка розташована у Ковелі на вулиці Незалежності та обвалилася того дня, було зруйновано його бетонно-блочний гараж, металеву огорожу та фруктові дерева.

За словами власника майна, йому завдано матеріальних збитків на суму 109 тис. 604 грн. Розмір моральної шкоди він оцінив у 200 тис. грн. Крім того, просив суд стягнути у його користь 600 грн. за виготовлення технічного паспорту та 9 000 грн – за проведення будівельно-технічної експертизи.

У своїх запереченнях Ковельська міська рада та керівництво МТМО зазначили, що не були замовниками робіт по демонтажу будівлі колишньої поліклініки і не проводили цих робіт. Просили у позові відмовити.

Згідно довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, право власності на двоповерхову будівлю поліклініки, частина якої обвалилася, належить Ковельській міській раді. Позивач у приватній власності від 22.07.2004 р. має гараж, який розміщений на його ж земельній ділянці, яка належить йому від 12.12.2003 р.

Судом встановлено, що пошкодження майна відбулося під час проведення робіт по розбиранню аварійної частини двоповерхової будівлі поліклініки, яка є комунальною власністю.

Отже, усі доводи Ковельської міської ради, що вона не була замовником робіт по розбиранню аварійної будівлі, є неспроможними. Якщо майно позивача пошкоджене внаслідок обвалу аварійної будівлі, власник останньої відповідає і відшкодовує завдані збитки незалежно від того, чи це сталося під час розбирання будівлі, чи ні

– йдеться у рішенні суду

До того ж, з протоколу №11 від 14.10.2016 р. комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яку очолював міський голова Олег Кіндер, видно, що вона вирішувала питання про запобігання надзвичайній ситуації у двоповерховій будівлі поліклініки МТМО (розміщеної в дворі), визначила, зокрема, відповідальних за розбирання завалу і аварійної будівлі.

Вісім свідків підтвердили, що роботи по розбиранню аварійної частини будівлі, відповідно до рішення вищезгаданої комісії, проводилися, для чого залучалась техніка. Під час проведення цих робіт частина стіни будівлі докотилася до гаража позивача і пошкодила його.

Ковельське МТМО не є власником будівлі, не проводило робіт з її розбирання, тому не має відповідати за позовом.

Ковельський міськрайонний суд під головуванням судді Сергія Панасюка вирішив стягнути з Ковельської міської ради, її виконавчого комітету на користь позивача 105 968 гривень майнової шкоди та 20 000 гривень моральної шкоди.

Також міськрада та її виконком мають сплатити ковельчанину судові витрати на загальну суму 11 567 грн 68 коп.

Поділитися:

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *