Мільйонна «схема» розкрадання майна в Ковелі

Володимир Косцьов’ят
14.05.2020 о 00:05 · 9 хв читання
Фото ілюстративне

Або масштабна кругова корупційна порука «Ковельської владної Гідри»

Передмова

І друзі, і вороги кажуть, що я некомфортний для них, бо принциповий, зі мною, депутатом Косцьов’ятом, не можна домовитися, що я скрізь «носа пхаю» в справи.

Навіть розповсюджували чутки, що Косцьов’ят несповна розуму, якийсь «Кукнутий», до психлікарні депутатський корпус і мер Ковеля Кіндер Олег хотіли мене відправити.

На жаль, тоді ще я не освоїв Фейсбук і не міг пояснити кожному з Вас, за що ж таки мене переслідують і так ненавидять, як друзі, так і вороги!

Ось сьогодні покажу на прикладі, куди ж це я, депутат Косцьов’ят, «запхаю носа» і що побачив! Опублікую тільки першу частину. Зрозумілим стає нервування місцевих чиновників, перелякані, що громада дізнається про розкрадання!

Побачив у «схемах» цілу мафію в Ковелі, яка об’єднує мерію, лікарню, бізнесменів різних сортів, поліцію, прокуратуру і навіть суд, які зухвало грабують Ковельчан, а потім прикриваються демократією та правами людей.

Частина 1: «Корупційна вигідна порука «Ковельської владної Гідри»!

Спільна пайова діяльність мерії Ковеля з підприємцями!

Нещодавно в Фейсбуці та Інстаграмі Ковельське МТМО розпочало «бурхливу» інформаційну компанію під проводом сумнівно обраного нового керівника. Вітер Валентин показує, що він уже з перших днів почав залучати меценатів та благодійників для розвитку місцевої лікарні, мовляв він не гірший попереднього керівника Самчука Олега. Тому досить протестувати проти його призначення, бачите, – він уже з перших днів є ефективним менеджером.

Але, що приховано глибше?

Мою увагу привернуло повідомлення Ковельського МТМО в Фейсбук від 08 травня 2020 року натурного змісту: «Щиро дякуємо ПП «Армакул» та генеральному директору Чабану Олександру Миколайовичу за безкоштовний ремонт морозильного обладнання у відділені трансфузіології!! Генеральний директор Ковельського МТМО Валентин Вітер».

Цікаво, що місцеві підприємці, якось підозріло швидко кинулися «допомагати» лікарні в Ковелі, відразу після скандального призначення Вітра керівником.

Чому такий поспіх і така надмірна публічна добродійність?

Вирішив більше дізналися про це підприємство і керівника. І, як виявилося, не даремно поцікавився.

Під час пошуків інформації про ПП «Армакул» у Відкритому реєстрі судових рішень натрапив на Ухвалу судді Ковельського міськрайонного суду Т.В. Денисюк від 10 січня 2020 року у справі № 159/7158/19 у кримінальному провадженні 12018030110001976.

Зі змісту Ухвали стало зрозумілим, що фізична особа підприємець (цікаві деталі про цю ФОП розповім пізніше) під час будівництва складу у місті Ковелі по вулиці Грушевського, 116 у 2016 році підробила документи щодо підряду з ПП «Армакул» і на підставі цих документів зареєструвала право власності на об’єкти нерухомого майна – склад!

Знову, за даним збігом обставин, за адресою Грушевського 116 в Ковелі розміщені склади одного із найбільших деревообробних підприємств в Україні. Про це підприємство і його «діяльність» розповім пізніше! Самий гуманний суд в світі – Ковельський 10 січня 2020 року у справі № 159/7158/19 звільнив славнозвісну ФОП від кримінальної відповідальності у зв’язку з тим, що пройшло 3 роки і минув строк притягнення до кримінальної відповідальності.

Як Ви думаєте, чи може бути пов’язана активізація «благодійної» діяльності керівника ПП «Армакул» для лікарні Ковеля з цією кримінальною справою, складами та мером Ковеля? Про це розповім Вам пізніше.

Також, Ви справедливо запитаєте, до чого тут ці всі, поки-що, незрозумілі факти?

Пояснюю. Це лишень маленький фрагмент великої афери мера Ковеля Кіндера, головного архітектура Мурай і землевпорядника Логвінова та інших, їх «шахер-махерів» з поліцією, прокуратурою та судами, підприємцями, з метою грабежу майна громади міста Ковеля!

Отже, мене зацікавив номер кримінального провадження, а саме №12018030110001976, в якому і судили ковельську підприємцю за підробку документів, оформлення права власності на склад по вулиці Грушевського 116, а потім – самий гуманний суд в світі звільнив від відповідальності.

У відкритому судовому реєстрі за результатом пошуку виявлено 17 документів з цього кримінального провадження!

Зміст цих документів вказує, що правоохоронці розслідували діяльність організованої злочинної групи посадовців мерії Ковеля, які у змові з підприємцями. Шахрайство полягало у тому, що мерія укладала договори з підприємцями начебто про «пайову участь у розвитку інфраструктури міста Ковеля». За таким договором, бізнесмени і мерія зобов’язувалися спільно відремонтувати чи зробити благоустрій якогось комунального майна в Ковелі.

Завдяки сумнівним проектувальним організаціям витрати підприємців щодо ремонту чи благоустрою приміщення чи земельної ділянки завищували, а витрати мерії – свідомо занижувалися.

В результаті такого «покращення» якогось комунального майна, яке належало громаді, з’являлося нове відремонтоване приміщення чи земельну ділянку – новий об’єкт права власності. Згідно сумнівної проектної документації, мерія в ремонт приміщення вкладала, умовно, 1 копійку, а підприємець начебто, як приклад, 100 тисяч. Такі числа є модельованими з метою розкрити сутність розкрадання майна!

Далі фокус-покус викрадення комунального майна полягав у тому, що використовуючи підроблені або некоректні кошторисні документи з завищеними затратами щодо «спільної пайової діяльності», підприємець ішов до суду перетворював це майно з комунального на приватне.

Як це стало можливим?

Бізнесмени, які були у змові з мером Ковеля Кіндером і місцевими чиновниками, використовували гуманні положення Цивільного кодексу України. Ці положення дозволять після «покращення» майна тому, хто його покращував, стати його дольовим чи повним власником. Адже коли бізнесмен його покращував, то це майно збільшилося у вартості і ця еквівалента частина затрат і дає право на власність.

Тепер ви, певне, можете здогадатися, чому мерія Ковеля, маючи 4 юристи в штаті, укладала договори з адвокатською компанією «Статус» Василя Ковальчука, про якого я писав раніше, і продовжує оплачувати їм великі кошти за «юридичні» послуги? Зокрема, в Ухвалі від 08 жовтня 2020 року у справі № 159/5174/18 йдеться про наступне, цитую: «Службові особи Ковельської міської ради у період з 2015 року по червень 2018 року при укладенні договорів про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Ковеля, в супереч інтересам служби, зловживаючи своїм службовим становищем в інтересах приватних суб’єктів господарювання, не вживали достатніх заходів для встановлення належної кошторисної вартості будівництва (реконструкції) об’єктів нерухомості на території м. Ковеля, внаслідок чого занижено розміри пайової участі при їх будівництві та спричинено шкоду бюджету м. Ковеля у вигляді ненадходження грошових коштів у значних розмірах. Так, посадовими особами суб’єктів господарювання у період з 2015 року по червень 2018 року вносилися завідомо недостовірні відомості у проектно-кошторисну документацію об’єктів будівництва з метою суттєвого заниження їх кошторисної вартості, внаслідок чого було зменшено розмір пайової участі при будівництві. Підтвердженням цього є невідповідність розцінок вартості будівництва, поданих забудовниками у кошторисних розрахунках із показниками опосередкованої вартості спорудження адміністративних та інших приміщень за регіонами України, затверджених наказами Міністерства регіонального розвитку, будівництва, та житлово-комунального господарства України. При цьому, службові особи відділу містобудування та архітектури виконавчого комітету Ковельської міської ради, діючи в інтересах забудовників, та свідомо порушуючи вимоги ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», а також рішення Ковельської міської ради від 27.12.2012 року №32/63 «Про затвердження Положення про порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури міста Ковеля», не вживали достатніх заходів для встановлення належної кошторисної вартості будівництва при укладенні договорів про розрахунок та залучення коштів пайової участі у розвитку інфраструктури міста Ковеля».

Далі, згідно цитованої Ухвали, виготовляли проектно-кошторисну документацію ТОВ «Саша-К» ЛТД, адреса: м. Ковель вул. Вербицького, 6/8. Замовлення цієї документації щодо реконструкції приміщень їдальні з підсобними приміщеннями по вул. Незалежності, 125 в м. Ковелі було ТОВ «Виробничо-комерційна фірма «Ковель»!

Цікава деталь у тому, що ці ж фігуранти кримінального провадження пов’язані з вибором нового керівника МТМО Вітра Валентина! Як саме? Ковельський міській голова Кіндер Олег своїм розпорядженням вид 25.02.2020 року №52-р вніс кандидатуру директора ТОВ «ВКФ «Ковель» Жунке Ф.В. до складу Громадської ради. В свою чергу, ця рада «делегувала» своїх представників» до комісії з обрання нового керівника лікарні.

Як на Вашу думку? Чи є це випадковим збігом обставин? Чи мер Ковеля, все-таки, зловживає впливом?

Як виглядає з Ухвали Ковельського міськрайонного суду № 159/5174/18 провадження № 1-кс/159/1742/18 від 21.11.2018 року про шахрайство «Ковельська владна Гідри» працювала потужно! Ніхто й нічого не боїться, «працюють на повну»!

Цитую витяг з судового документу: «Під час здійснення тимчасового доступу до проектно-кошторисної документації вартості об’єктів будівництва, які були виготовлені відповідними проектними організаціями на замовлення забудовників, з якими у подальшому укладалися договори про пайову участь у розвитку інфраструктури міста, що знаходилися в проектних організаціях, таких як ПП «Акрпроект», ТОВ «Будова», ТОВ «ДЕБЮТ», ПП «Ковелькомунпроект», ПП «Констант-проект», ТОВ «Саша-К» ЛТД та ФОП ОСОБА_10 було встановлено, що зазначена проектно-кошторисна документація в деяких організаціях знищена, наявна лише в електронному вигляді або навіть відсутня тому що не виготовлялася конкретною фірмою. Так, зокрема, під час здійснення тимчасового доступу до документів, які знаходяться у володінні ПП «Акрпроект», а саме: оригіналів проектно-кошторисної документації щодо будівництва магазину (2-га черга, 1 поверх) по вул. Брестській, 5а м. Ковеля на замовлення ОСОБА_2, директор вказаного підприємства ОСОБА_11 повідомив, що вказаних документів у нього немає, так як ПП «Акрпроект» їх не виготовляло, а ОСОБА_2 директор взагалі не знає. Крім цього, візуально помітно, що підписи ОСОБА_11 в копії проектно-кошторисної документації, що міститься в матеріалах кримінального провадження та в протоколі тимчасового доступу суттєво відрізняються».

Хто причетний до такої масштабної схеми розкрадання комунального майна Ковеля зі сторони підприємців?

Судові документи, які є у відкритому доступі, дають часткові відповіді на ці запитання! Але уже можна говорити про масштабність розкрадання майна громади Ковеля організованою групою осіб.

Тільки озвучу деякі об’єкти за адресами, які, як виглядає з ухвали суду, можуть бути причетними до масштабної схеми:

1) м. Ковель, бульвар Лесі Українки, 11-а, торговий центр «Акцент».

2) м. Ковель, вул. Незалежності, 125, ТОВ «ВКФ «Ковель» кафе «Полісся».

3) м. Ковель, вул. Брестська, 111-г, торгово-складські приміщення.

4) м. Ковель, вул. Заводська, 23-в, стоматологічний центр з офісними приміщеннями під готель, стоматологічний центр, офісні приміщення.

5) м. Ковель, вул. Незалежності, 160-в, торгово-офісне приміщення.

6) м. Ковель, вул. Брестська, 5а, магазин (2-га черга, 1 поверх).

Які опосередковані висновки можна зробити?

Уважно перевірте і запам’ятайте всіх «благодійників», які кинулися допомагати другу Кіндера – Вітру «розбудовувати» лікарню! І пам’ятайте про невидимі ниточки корупції, які об’єднують «Ковельську владну гідру»!

Читайте незабаром інші частини про масштабне розкрадання мером Ковеля і місцевими чиновниками майна Громади!

Редакція «Ковель media» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (5)
  1. Вони мудрують що паро тисяч баксів допоможе ним жити, помиляються, завтра куля в лоб і їхні гроші їм не допоможуть.

  2. А чи понесе відповідальність екс-мер Кіндер та його заступник Прокопів(на якого покладено контроль) за незаконне створення громадської ради,до складу якої увійшли не представники громадськості(як цього вимагає постанова Кабінету Міністрів України №996 а “потрібні служаки”-підприємці,головаОСББ,нач.станії Ковель,редактор газети,директор фабрики,керівник відділення банку навіть керівник камерного оркестру!!! Оце так громадські активісти!А потрібні вони були Кіндеру для того щоб стведжувати ніби то його діяння підтримує громадськість.насправді там громадськістю і не пахне…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X