На березі водосховища у Ковелі зріжуть 136 дерев

13.10.2021 о 14:47 · 3 хв читання

Виконавчий комітет Ковельської міської ради під головуванням мера Ігоря Чайки на засіданні, яке відбулося 12 жовтня, прийняв рішення дозволити видалення на території міста 161 дерева, причому 136 з них – розташовані на правому березі водосховища: від вулиці Лугової до вулиці Фабричної.

Хтось з членів виконкому навіть не повірив у таку цифру – 136 дерев, й перепитав, чи це раптом не описка, що така величезна кількість зелених насаджень йде під знесення на березі водосховища.

Автор проєкту рішення «Про видалення зелених насаджень» – виконуючий обов’язки начальника управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства, начальник відділу капітального будівництва Сергій Дудка запевнив, що в документі написано все правильно.

Ну там всі оці дерева біля водосховища – в аварійному стані

– пояснив він
Сергій Дудка та головна архітекторка міста Ковеля Людмила Мурай

За його словами, зелені насадження підлягають видаленню на підставі актів обстеження.

Комісію з питань визначення стану зелених насаджень на території Ковельської територіальної громади очолює Сергій Дудка. Його заступником є головний спеціаліст УКБ та ЖКГ виконкому Олександр Кіндер, секретарем комісії – головна спеціалістка відділу з питань цивільного захисту та екологічної безпеки Оксана Козакевич. До складу комісії також входять: начальник відділу з питань цивільного захисту та екологічної безпеки Юрій Дідковський, директор комунального підприємства «Добробут» Ігор Михалевич та головний спеціаліст сектора планування та контролю за забудовою міста відділу містобудування та архітектури Юрій Чапко.

До речі, виконавчий комітет своїми рішеннями протягом січня-жовтня 2021 року надав дозвіл зрізати на території міста 308 дерев.

Найбільше дерев комунальникам за цей час дозволили зрізати:

  • на правому березі Ковельського водосховища від вулиці Лугової до вулиці Фабричної – 136;
  • на території «Дитячого містечка» парку культури і відпочинку імені Лесі Українки – 23;
  • на території пологового будинку Ковельського МТМО – 22.

Ось така статистика по вулицях (кількість дерев):

  1. Олени Пчілки – 23
  2. Вітовського – 22
  3. Володимирська – 16
  4. Міцкевича – 14
  5. Незалежності – 12
  6. Залізнична – 10
  7. Варшавська – 9
  8. Косачів – 8
  9. Будівельна – 6
  10. Грушевського – 6
  11. Волинська – 5
  12. Відродження – 4
  13. Модеста Левицького – 4
  14. Заводська – 3
  15. Симоненка – 3
  16. Брестська – 2
  17. Кониського – 2
  18. Полковника Литвинюка – 2
  19. Театральна – 2
  20. Ярослава Мудрого – 2
  21. Бульвар Лесі Українки – 2
  22. Будищанська – 1
  23. Винниченка – 1
  24. Зелена – 1
  25. Лаховського – 1
  26. Лисенка – 1
  27. Луцька – 1
  28. Мечникова – 1
  29. Тараса Боровця – 1
  30. Тімірязєва – 1
  31. Шевченка – 1
  32. 1-го Грудня – 1

Публікація за темою: Андрій Миронюк: Ковель, «правильна» корекція дерев, якої немає

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (11)
    1. Паразиты.(( Не успокоятся, пока не доконают город. Сколько их осталоь, этих деревьев?. Скоро все можно будет по пальцам пересчитать.(((

  1. А чому вони мають падати на людей і вбивати. Якби впало на голову вам чи вашим родичам ви б самі бігали зрізали і влада була б у тому винна. А біля меморіалу великі старі дерева з омелою і притулок для ворон, що неможливо пройти-це нормально?

  2. Ось вам відповідь, там замутили землю і зараз почнуть будувати. Давно пора того Логвінова з Мурай ,які в інтересах Кіндера розікрали все місто, гнати з позором з міської ради

  3. А які дерева біля пологового треба зрізати? Мало там коптить котельня, чи немає чим палити???

  4. Просто очищення ділянки перед продажем, або може і вже продали. Хто там потім буле розбиратись, хто кому продавав чи не продавав ту ділянку.

  5. Шановнi ковельчани,,як зрiзують дерева j кому заважають ..пiдприемець..а хто вiн такий, що вiн запланував для себе..новий схрон,,гараж..На cьогоднi менi знайома icторiя,коли людина купила велику по розмiрам машину ,то подав заяву в мicьку раду,щоб зрiзати дерево,..чудове,гарне,здорове ,яке дае притулок людям вiд сонця..I тiльки завдяки сили волi,здорового розумiння справи,,одна жiнка,без допомоги.вирiшила питання на позитив..дерево залишилося жити..Керiвники мicта повиннi зрозумiти..вам жити в цьому мiстi,а пiдприемцi,,це тимчасово, завтра може ним не бути..тому за кожне дерево треба боротися ..Вважаю недоцiльно затверджувати прохання кожного ….п iдриемця,,можливо передивитися,що будуть будувати в парку,,а також ,коли мова йде навiть про одне дерево..це Божий дар,,без якого людина не може жити

  6. Ви краще водосховище ,біля профілакторія і вище по течії, розчистьте бо там вже жабам води до коліна.
    І що це за склад комісії -Дудка і співробітники його відомства.Дудка там багато дерев насадив з своїми ЧЛЕНАМИ комісії разом з кіндер-бовтунами?

  7. У басейнах головних річок України, зокрема Дніпра, у квітні гідрологи спостерігають найнижчий рівень води за останні 100 років. Про це Супільному повідомила начальниця відділу гідрологічних прогнозів Укргідрометцентру Вікторія Бойко. Гідролог Віктор Дем’ян вважає, що з Дніпром ситуація не така критична: за рахунок водосховищ, які регулюють витрати води. Але маленькі річки опинилися у зоні ризику, каже він.
    «От зараз річки попересихали і попересихали вздовж річок озера, болота, староріччя, знизилися рівні ґрунтових вод на 3-4,5 метра. Я спеціально проводив аналіз на тих річках, де понабудували ставків, водосховищ, – оцей період для них не такий критичний. А ті річки, де мало побудовано, наприклад, Сула у Полтавській області, – там взагалі критична ситуація: ширина річки 20 метрів, а посередині струмок 5-6 метрів влітку тече», – сказав гідролог.
    А давайте зобов’яжемо Ковельську владу підняти рівень води в Турії !

  8. Рубить деревья они молодцы. На правом берегу водохранилища – 136 штук. Вот ведь, могут, если захотят.) Дошли, посчитали.) А убрать территорию, за которую они отвечают и деньги получают – не???)) Сколько там мусора, на их подотчётной территории, они не видят, а вот на чём ещё “бабла срубить” – тут они в первых рядах.
    Деревья эти, на правом берегу – единственный фактор, который ещё как-то поддерживает реку в этом месте, и хоть какой-то кусочек природы для жителей города.
    Что это, вообще, за лесоповал, устроенный в городе?? На каких основаниях уничтожены сотни зелёных насаждений??? А сколько было высажено деревьев??? Нет, не добрыми людьми-энтузиастами, а фирмой “Добробут”, за деньги из наших карманов??? Налоги мы платим за что???

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X