Сесія міськради: прийняли бюджет на 2021 рік та збільшили чисельність мерії

24.12.2020 о 15:58 · 6 хв читання

На другій сесії Ковельської міської ради, яка відбулася сьогодні, 24 грудня, депутати затвердили Програму економічного і соціального розвитку Ковельської міської територіальної громади та бюджет на 2021 рік.

На сесії головувала секретар ради Оксана Багнова.

Як зазначає міськрада, обсяг фінансового ресурсу Ковеля на наступний рік складе понад 665 мільйонів гривень. Як і у попередніх роках, базовим джерелом наповнення загального фонду міського бюджету залишається податок та збір на доходи фізичних осіб, частка якого в прогнозованому обсязі доходів загального фонду (без урахування трансфертів) становить 50 відсотків, а це понад 222 мільйони. Відповідно до вимог чинного бюджетного законодавства, норматив відрахування податку на доходи фізичних осіб до міського бюджету залишається на рівні 60 відсотків.

Виступали начальниця фінансового управління виконавчого комітету Валентина Романчук та голова бюджетної депутатської комісії міської ради Олег Уніга («Слуга народу»).

Олег Уніга сказав:

Бюджет цілком реалістичний

Новий бюджет депутати прийняли майже одноголосно.

Майже 2 мільйони 500 тисяч гривень скерують податку на прибуток підприємства комунальної власності міста. Ковельчани (власники об’єктів житлової та нежитлової нерухомості) сплачують до міського бюджету й податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Ця сума у 2021 році має сягнути понад 11 мільйонів гривень. Сума надходжень до бюджету від сплати плати за землю фізичними та юридичними особами становитиме понад 101 мільйон гривень.

Від акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (алкогольних напоїв та тютюнових виробів) Ковелю дістанеться понад 23 мільйони 200 тисяч гривень.

Поки і у 2021 році 13,44 відсотка акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного пального зараховуються до бюджетів місцевого самоврядування. Очікувана сума цих надходжень – понад 17 мільйонів гривень.

Обсяг капітальних вкладень визначений в розмірі понад 74 мільйонів 611 тисяч. У наступному році першочергово будуть виконуватись роботи на тих об’єктах, на які уже підготовлена проєктно-кошторисна документація.

У 2021 проведуть капітальний ремонт на вулицях Павлова, Заводській, Відродження.

Крім того, на поточний ремонт доріг та їх зимове утримання планують використати майже 30 мільйонів гривень. Також відремонтують прибудинкові території за адресами: вул. Театральна, 28 – вул. Мічуріна, Відродження (від ж/б №4 до Тараса Боровця), Володимира Кияна, 47-49, вул. 40 років Перемоги, 13, вул. Незалежності, 80 – Вербицького, 2, вул. Смірнова, 14а, вул. Міцкевича.

Понад мільйон гривень буде спрямовано на прокладання мереж водовідведення, що по вулиці Патріарха Мстислава. Водогони продовжать будувати в районі Ковеля-2. Реконструкцію вуличного освітлення здійснять на Луцькій-Ольжича.

У 2021 також заплановані роботи в закладах освіти. Це капітальний ремонт фасаду закладу дошкільної освіти №12 «Золота рибка» (тут була завідуючою до обрання секретарем ради Оксана Багнова – ред.), продовження капітального ремонту фасаду ліцею №3 імені Лесі Українки, санвузлів закладу загальної середньої освіти №12, на умовах співфінансування планується ремонт даху ЗЗСО№8.

Місто спрямує кошти на ремонт комплексної ДЮСШ імені Євгена Кондратовича. Також на умовах співфінансування – 30% (7,5 мільйона гривень) передбачено на будівництво спортивного ядра колишнього «Локомотив». Понад 360 тисяч – на капітальний ремонт ДЮСШ№1.

7,2 мільйона отримає Ковельське МТМО. Цю суму медики планують використати на будівництво приймального відділення та капітальний ремонт даху лікарні.

Передбачено 2 мільйони гривень на співфінансування проєктів ОСББ, які можна буде реалізувати на конкурсній основі. Мільйон гривень виділено на бюджет участі. Буде розроблене відповідне Положення, аби люди або ж громадські об’єднання мали змогу реалізувати свій цікавий проєкт для туристів чи ковельчан.

Також депутати внесли зміни до програм місцевого значення. Серед них – охорони навколишнього природного середовища в місті Ковелі; з проведення заходів по локалізації та ліквідації небезпечного виду рослин – борщівника Сосновського; розробки містобудівної документації на забудову території міста Ковеля.

Ряд програм прийнято на наступний рік:

  • житло для молоді;
  • успішний педагог;
  • молодь Ковеля;
  • підтримки розвитку пріоритетних видів спорту;
  • розвитку фізичної культури і спорту;
  • підтримки сім’ї та молоді;
  • розвитку культури та мистецтва;
  • збереження пам’ятників та об’єктів культурної спадщини;
  • соціального захисту окремих категорій мешканців міста;
  • надання одноразової допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, після досягнення 18-річного віку;
  • профілактики правопорушень і злочинів.

Депутати дали згоду на початок реорганізації сільських рад шляхом приєднання до Ковельської міської ради, прийняття у комунальну власність міста закладів культури, освіти, охорони здоров’я, які знаходяться на території сільських населених пунктів, що увійшли до міської територіальної громади.

Обранці громади затвердили запропоновану мерією структуру виконавчих органів міської ради. Планувалося збільшити кількість чиновників до 208 осіб, а депутат Юрій Рудь («Батьківщина») висловив пропозицію додати до відділу охорони здоров’я ще одну штатну одиницю. Його підтримав депутат Олег Кіндер («Батьківщина»), а сесія підтримала позицію їх обох.

Відділ муніципальної варти створювати поки не будуть, бо міський бюджет, за словами Олега Кіндера, цього просто не «не потягне».

Перший заступник міського голови Тарас Яковлев повідомив, що Ковельська міська територіальна громада буде мати 4 старостинських округи замість приєднаних до міста 5-ти сільських рад. На окрузі буде староста, працівник ЦНАПу та землевпорядник. З цього приводу депутат Валерій Черняков («Свобода») поцікавився:

Це будуть місцеві люди, чи приїжджі?

Я не поїду точно

– відповів Тараса Яковлев, який є мешканцем міста Луцька, хоча й працює у Ковелі

Сесія прийняла Регламент Ковельської міської ради 8 скликання. Причому депутатка Віра Федосюк («Батьківщина») запропонувала до Регламенту додати слово «тимчасовий», а депутат Валерій Черняков просив вказати кінцеву дати, до якої треба розробити цей документ: до 1 березня 2021 року. Обидві пропозиції депутати схвалили.

Підтримали проєкти рішень про проведення конкурсу на посаду керівника закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №2 м. Ковеля, перелік адміністративних послуг, що надаються працівниками ЦНАПу.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X