Гендиректор Ковельського МТМО бідкався про зарплати медиків

12.11.2021 о 11:05 · 4 хв читання
Валентин Вітер

На засіданні виконавчого комітету Ковельської міської ради, яке відбулося вчора, 11 листопада, генеральний директор міськрайонного територіального медичного об’єднання Валентин Вітер представив фінансовий план МТМО на 2022 рік.

За його словами, цей план формується в межах 260 мільйонів гривень, але у зв’язку із COVID-19 у медичному об’єднанні зменшилось лікування хворих та оперативне втручання, тому тут у 2022 році, в порівнянні з 2021 та 2020 роками, недоотримають близько 100 мільйонів гривень.

План дуже скудний. Але я надіюсь на те, що написано малесенькими буквами – «очікуємо», надіюсь, що буде у нас в кращу сторону

– зазначив Валентин Вітер

Він повідомив, з чого формується фінансовий план МТМО. Медики розраховують отримати спецкошти за оренду приміщень, які здають, та за платні послуги – 2,5 мільйона гривень. До речі, зі слів керівника медичного об’єднання, щороку сума платних послуг зростає. Ці тарифи, як відомо, затверджені виконкомом міської ради.

Публікація за темою: Ковельський міськвиконком затвердив нові тарифи на медичні послуги

Чи було з цих добровільних пожертв. Ми вводимо все в рамки, як вносить громада і ми переводимо ці надходження через платні послуги, щоб людина бачила чітко в межах законодавства, які послуги ми надаємо на платній основі

– трохи сумбурно пояснив Валентин Вітер
Фото Ковельської міської ради

Дивно звучать ці слова гендиректора про «добровільні пожертви»! Пригадується, як місяць тому на засіданні виконкому подібне уже звучало.

Ми хочемо виключити, щоби взагалі не йшло через благодійні фонди

– казав тоді пан Вітер про «перекидку» людської платні з «благодійної» каси на лікарняну

Втім, це не завадило Ковельській міській раді рішенням від 28 жовтня 2021 року за №14/194 «Про затвердження Переліку першого типу об’єктів комунальної власності Ковельської територіальної громади, що підлягають передачі в оренду на аукціоні» сформувати, на підставі звернень комунального некомерційного підприємства «Ковельське міськрайонне територіальне медичне об’єднання» під розміщення офісів благодійної організації  в галузі охорони здоров’я у п’яти приміщеннях МТМО: центральній райлікарні на вулиці Олени Пчілки, пологовому будинку на Вітовського, амбулаторіях сімейної медицини №1 на Театральній та №2 на Грушевського, поліклініці на Незалежності.

При цьому, в жодного з депутатів не знайшлося застереження стосовно справляння такими «благодійниками» коштів з пацієнтів та їх родичів.

Публікація за темою: Благодійний фонд МТМО, як вила в спині ковельчан, – депутат

На вчорашньому виконкомі керівник ковельської медицини поінформував, що первинна ланка медичної допомоги Ковельського МТМО має отримати від Національної служби здоров’я України (НСЗУ) близько 60 мільйонів гривень, вторинна ланка – 167 млн грн. Від територіальних громад району за покриття енергоносіїв очікують в сумі 1,2 млн грн.

Як планується витратити кошти? 200 мільйонів гривень має йти тільки на заробітну плату медичним працівникам. У Ковельському МТМО – близько 1400 працівників.

Зарплата береться мінімальна. Зарплата середнього медперсоналу – 6 тисяч гривень, а лікарський персонал – 10,5 тисяч гривень. Якщо врахувати, що є пенсії, надбавки, то ми навіть в цю суму не увійдемо

– нарікає Валентин Вітер

Публікації за темою:

Цікаво, чи впали доходи керівництва МТМО у такій же пропорції, як зменшились доходи по цьому комунальному некомерційному підприємству загалом? І чи залежить розмір зарплати та преміальних генерального директора та його численних заступників від результатів діяльності медичного об’єднання?

Як стверджує Валентин Вітер, друге після зарплати – поточні витрати в межах 50 мільйонів гривень, далі – енергоносії – близько 15 мільйонів та капітальні видатки в межах 10 мільйонів.

Ці цифри, які ми заклали, становить десь 30 відсотків від потреби

– переконує гендиректор МТМО

Виконком затвердив фінансовий план Ковельського МТМО на 2022 рік без запитань та обговорення.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (5)
  1. А доплати ковідні як благодійні прямують на премію Вітерцю від медичного персоналу?

  2. Шановний Валентин Вітер ! Зайдіть до окуліста . Мабуть Ваші окуляри вже потрібно поміняти на сильніші ! І підніміть свою декларецію про доходи за минулий рік і тоді побачете ВВВВелику РРРРізницю між доходами своїми і лікарями,медсестрами і молодшими медсестрами !!!

    1. Ой ой, бідні лікарі заробітна плата в 10 тисяч гривень, навчіть мене як при такій З/П можна накопити та купити автомобіль за 30 0000 баксів…. ну такий….як у завідуючого інфекційним відділенням

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X