Благодійний фонд МТМО, як вила в спині ковельчан, – депутат

03.02.2021 о 16:02 · 3 хв читання

Депутат Ковельської міської ради від політичної партії «Сила і честь» Микола Печенюк просить провести аудит за п’ять останніх років членської благодійної організації «Сприяння розвитку охорони здоров’я населення», яка функціонує в міському комунальному некомерційному підприємстві «Ковельське міськрайонне територіальне медичне об’єднання».

Своє прохання він висловив учора під час проведення в центральній районній лікарні першого «Дня депутата» цієї каденції. Каже, що має на те вагомі причини.

Микола Печенюк розповів, що якось до нього на фірму прийшла працювати бухгалтером жіночка, яка до цього трудилася в Ковельському МТМО, теж в бухгалтерії. За його словами, вона за час своєї нової роботи нелегально встигла заволодіти кругленькою сумою коштів. Вже пізніше він довідався, що ця аферистка, начебто, завдала збитків на півтора мільйона гривень Ковельському МТМО, коли ще там працювала. І трапилося це за часів керування об’єднанням Олега Самчука.

Благодійний фонд, як вила в спині наших жителів – міста Ковеля. Ви правду кажете, якщо піти до вас звернутися – проблем ніяких

– узагальнив Микола Печенюк, звертаючись до очільника МТМО

Ще на початку зустрічі з депутатами генеральний директор Ковельського МТМО Валентин Вітер, який на цій посаді працює близько року, зауважив, що благодійні внески від пацієнтів, то справа лише добровільна. І розповів, для чого був створений такий фонд і на що витрачаються його кошти. Але спершу він озвучив у цифрах тарифи на медичні послуги, згідно Договору із Національною службою здоров’я України (НСЗУ) про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій на перший квартал 2021 року.

Так, приблизно на два тижні лікування одного хворого у стаціонарному відділенні держава виділяє майже 3 тисячі 400 гривень. На пацієнта, якому потрібна операція, вже передбачено 6 тисяч 300 гривень. А на хворого, котрий звертається до лікарів у поліклініку, надходить всього 49 гривень. І цих грошей, за словами генерального директора Ковельського МТМО, є вкрай замало. Вони лише частково покривають затрати за надані послуги, тому медики змушені вишукувати інші шляхи фінансових надходжень. І тут, мовляв, їм на допомогу приходить членська благодійна організація «Сприяння розвитку охорони здоров’я населення».

В мене є таблиця. Є обрахунок вартості операції. Якщо вартість операції, наприклад, 6 тисяч – апендицит, то ми просимо хворого, чи є можливість сплатити півтори тисячі гривень, щоб оплатити наркоз, який ми купуємо. І просимо, щоб оплатив навіть нитки. Бо для оперативного втручання для гінекології є нитки, що коштують на операцію більше двох тисяч гривень. Кардіооперація – так само затратна, де йде 50-70 тисяч одних затрат. Я не кажу, що там коштує клапан… Ми кожну людину питаємо, чи могли б ви заплатити

– розповів Валентин Вітер

Генеральний директор вкотре зауважив, що ті медичні послуги, які повністю оплачує держава, надаються безкоштовно, однак те, що коштує гроші, потрібно оплачувати.

Втім, такі роз’яснення не переконали Миколу Печенюка щодо аудиту членської благодійної організації «Сприяння розвитку охорони здоров’я населення». Він продовжив наполягати на своєму – на ретельній перевірці цієї структури при комунальному підприємстві.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X