«Шахер-махер»: сесія не підтримала проєкт по лікарні

07.09.2020 23:35
Валентин Вітер

Сьогодні, 7 вересня, на позачерговій 71-й сесії Ковельської міської ради депутати знову бурхливо обговорювали питання щодо можливої реконструкції приймального відділення центральної райлікарні Ковельського МТМО та «замороженого» об’єкта на вулиці Івасюка, де заплановане будівництво нової поліклініки.

На попередньому пленарному засіданні 27 серпня мова вже йшла за відповідний проєкт рішення щодо приймайльного відділення, який тоді не набрав необхідної кількості голосів.

Генеральний директор МТМО Валентин Вітер сьогодні у сесійній залі переконував депутатів, що медоб’єднанню конче необхідні, виділені Кабміном 8 мільйонів гривень субвенції, але, щоб їх отримати, місто повинно вкласти в реконструкцію, як мінімум власних 10 мільйонів 600 гривень. Ці гроші, за словами керівника МТМО, мають теж спрямувати на будівництво приміщення та збільшення матеріально-технічної бази.

Також гендиректор розповів, що виділені державою кошти вже частково їм надійшли, а саме – 4 мільйони гривень. Втім, Валентин Вітер бідкається, що тут можуть так і не отримати обіцяні 8 мільйонів, коли міський бюджет не виділить 10 мільйонів 600 гривень.

Щоправда, і ця сума не є остаточною. Її в Ковельському МТМО планували використати лише до кінця цього року. У той час, як сам проєкт реконструкції розрахований на значно більшу суму. За словами Валентина Вітра, уряд спершу постановив завершити роботи до 24 жовтня, але потім переглянув свої наміри і подав іншу дату – до 1 грудня 2020 року. А в Ковельському МТМО взагалі передбачають реалізувати будівельний проєкт у дві черги.

По позачерговій сесії говорили й про те, де ж взяти необхідні понад 10 мільйонів гривень для співфінансування. Ковельська влада запропонувала внести до переліку об’єктів комунальної власності територіальної громади Ковеля, які можуть бути об’єктами інвестування, «заморожений» об’єкт на вулиці Івасюка, де планувалося будівництво нової поліклініки. І дії щодо обох цих медичних об’єктах увійшли до одного проекту рішення.

Сьогодні нам важливо сформувати свою частину і бачити, звідки ми беремо ці кошти. То давайте бюджетне рішення готувати, якщо ви знаєте з чого знімаєте гроші, то тут мало б на позачергову сесію бути бюджетне рішення, а не цей «шахер-махер», яким ви хочете, я промовчу зараз, що на мою думку, хочете зробити.

– сказав Сергій Кошарук

Так він різко розкритикував запропонований проєкт документу щодо внесення змін до рішення Ковельської міськради від 27 грудня 2018 року за № 46/82.

Головуючий на сесії Олег Кіндер переконаний, що цей проєкт рішення є найбільш оптимальний для отримання інвестицій – коштів, яких не вистачає для співфінансуання реконструкції приймального відділення.

Якщо ми сьогодні не приймемо рішення в частині переліку інвестицій, далі не піде ніякий процес. Просто все буде стояти. Ми говоримо про те, що на 8 мільйонів, які дала держава, ну да, то як вона дала, так і забере. Ми віддамо. Сьогодні хтось виграє тендер на 18 600. І він запитає: «Ну є 8, а решта?». З чого ви будете платити?

– запитував у депутатів Олег Кіндер

Мер міста назвав сьогоднішні «баталії» у сесійній залі нічим іншим, як політичними передвиборчими розмовами і закликав усіх до голосування.

Після тривалих і бурхливих обговорень депутати, зрештою, взялися за голосування і більшістю голосів знову не підтримали запропонований проєкт рішення.

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.