Ковельські депутати підготували Кіндеру сюрприз

24.09.2020 17:58

Сьогодні, 24 вересня, більшість обранців громади після обідньої перерви не прийшли на засідання міської ради.

Доволі бурхливою на емоції і всілякі гоструваті промови була сьогоднішня 72-а сесія Ковельської міської ради, яка так і не змогла закінчитися. Більшість депутатів просто-на-просто після обідньої перерви проігнорували засідання, а отже, не прийняли чимало важливих для громади міста рішень.

Каменем спотикання став проєкт рішення щодо звіту тимчасової контрольної комісії міськради стосовно проблемних питань функціонування ковельських ринків. Втім, спершу, народні обранці на чолі з головуючим Олегом Кіндером заслухали кілька депутатських звернень і запитів, а потім приступили до формування порядку денного сесії.

Чимало таких питань, як невідкладні, були погоджені до розгляду. Серед них – «Про створення комунального некомерційного господарського об’єднання «Транскордонний центр діалогу культур імені Гетьманів Ружинських» Ковельської міської ради Волинської області» та «Про програму утримання та розвитку Транскордонного центру культур на 2020-2026 роки».

А також депутати погодилися, зрештою, заслухати звіти тимчасових контрольних комісій міської ради щодо перевірки правомірності встановлення тимчасової споруди малої архітектурної форми МПП «Землемір» та проблем щодо функціонування міських ринків.

Ірина Роїк

Що стосується питання по «Землеміру», то його депутати погодилися взяти «за основу», але «в цілому» не підтримали. Голова комісії Ірина Роїк запевнила своїх колег, що вона надала в секретаріат всі необхідні документи, які стосуються роботи комісії, і попросила підтримати звіт та ухвалити відповідне сесійне рішення.

У звіті йдеться, що дана комісія створена відповідно до рішення міськради від 26 травня 2016 року, провела ряд засідань і надала свої рекомендації виконавчому комітету, де запропонувала демонтувати тимчасову споруду МПП «Землемір». А секретар ради Віра Федосюк наполягала на тому, що голова ТКК не надала секретаріату ради протоколи засідань комісії, які хотіла бачити керівниця МПП «Землемір». Втім, депутати не підтримали пропозицію свого секретаря, якою Віра Федосюк хотіла зобов’язати Ірину Роїк надати відповідні документи.

На нинішню сесію міськради знову потрапило сумнозвісне питання «Про затвердження переліку об’єктів комунальної власності територіальної громади Ковеля, у тому числі незавершеного будівництва, які потребують реконструкції, реставрації, капітального ремонту, переоснащення тощо, та можуть бути об’єктами інвестування».

Нагадаємо, що до цього переліку була внесена незавершена будівля восьмиповерхового багатоквартирного житлового будинку з поліклінікою, що на вулиці Івасюка, та приміщення приймального відділення ЦРЛ Ковельського МТМО (вулиця Олени Пчілки, 4), на реконструкцію якого держава виділила 8 мільйонів гривень. За словами начальниці управління фінансів виконкому Валентини Романчук, ці гроші вже надійшли в місто.

Депутати знову довго сперечалися щодо змісту самого проєкту рішення і в результаті таки ухвалили його, проте із доповненням: погодилися сюди внести ще один інвестиційний об’єкт – облаштування рекреаційно-відпочинкової зони на лівому березі водосховища, який передбачає спорудження об’єктів спортивного, культурного та рекреаційного характеру для проведення дозвілля всіх верств населення. Його орієнтовна вартість становить п’ять мільйонів гривень.

І так поступово депутати дісталися питання функціонування ринків у Ковелі. У холі будинку рад зібралися підприємці, частина їх навіть змога «пробитися» до сесійної зали. Вони вимагали розгляду питання щодо роботи тимчасової контрольної комісії міськради і затвердження відповідного рішення.

Однак секретар ради Віра Федосюк зауважила, що наразі жодного рішення не може бути ухвалено через те, що в секретаріаті немає документів стосовно роботи комісії. На що голова комісії депутат Ігор Пініс категорично заперечив. Він переконував, що документи надавав і для пришвидшення процедури прийняття рішення запропонував секретаріату роздрукувати та подати на обговорення цієї сесії ради проєкт рішення по комісії з її звітом. А для цього вніс пропозицію оголосити 30-ти хвилинну перерву в роботі ради.

Проте, ні через ці 30 хвилин, ані через годину після великої перерви, яку оголосив головуючий Олег Кіндер, депутати не з’явилися в сесійній залі. У зв’язку з тим, що сесія була не повноважна, він закрив перше її засідання. Таким чином, народні обранці не розглянули питання щодо функціонування міських ринків, ряд земельних питань тощо.

  

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.