«Через бездіяльність влади залишимось без хати», – ковельчани

22.05.2021 15:00

Під час останньої зливи 18 травня всі готували мішки з піском, навіть жінки були з лопатами, наче під час війни біля окопів… Згадується, зимою нинішній мер Ігор Чайка відкидав сніг, та й інших закликав, можливо і нам допоможуть докинути піску у цій боротьбі з дощем?

Гумові чоботи і лопата – невід’ємні щоденні «аксесуари» для жителів будинку на вулиці Академіка Люльки, який знаходиться майже в центрі Ковеля.

Справа в тому, що тут немає каналізаційної системи і дощ стікається не в ливнівку, а прямо в оселі.

І що роблять люди в такій ситуації? Беруть приклад з гуцулів: будують дамби! Виявляється, пісок і старий шифер – то надійніша опора, ніж місцева влада. У час розвинутих технологій від дощу такий примітивний захист!

Звісно, ці саморобні «мури» зовсім не надійні, потребують постійного догляду і захисту: вода підмиває, діти сприймають пісок, як місце для ігор.

Функцію дощового стоку виконує… людське житло

Навіть малий дощ, стікаючи з сусідніх вулиць, утворює річку, яка тече прямо в людські оселі. Марно люди намагались добитись справедливості від минулого мера Ковеля Олега Кіндера. Що не звернення від людей, то відписка… Як кажуть місцеві жителі, після останнього ремонту дороги на вулиці Чубинського проблема теж загострилась, дорогу надто підняли і, можливо, навіть засипали існуючі ливнівки.

А далі – гірше!

Від постійної такої водяної атаки будинок руйнується і не сьогодні-завтра люди можуть залишитись без даху над головою, бо води стікає дуже багато, «дамбу» може і змити, вода піде через верх і в домі буде акваріум.

Живуть на валізах…

Яке може бути життя, якщо розумієш, що невеликий дощ може стати фатальним? Зібрали найважливіші речі у валізи на всякий випадок і моляться, особливо, коли збираються хмари на дощ..

Нова влада на чолі з Ігорем Чайкою краща? Скоро побачимо!

Щоб вирішити проблему, не потрібно нічого фантастичного – лише побудувати каналізаційну систему. Люди звертаються до представників нової влади: територіальна депутатка Тетяна Дружинович запросила оглянути територію депутатів Ігоря Пініса та Станіслава Пашкевича, підготувала депутатський запит на ім’я заступника мера Віктора Жигаревича. Та чи почує нова влада своїх виборців? Найближчим часом, побачимо, чи професіонали при владі, чи популісти, здатні лише на порожні балачки…

Зоряна ШАЙНЮК

Поділитися:

Коментарі

  1. влада тут ні до чого. Ніхто чомусь не каже, що США не підписала кіотський протокол і надалі отруює повітря земної кулі. ому україна не скаже штатам своє ФЕ у вигляді ноти протесту? Адже глобальне потепління є наслідком забруднення повітря в першу чергу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.