Ковельчани не хочуть, щоб їхнє житло служило каналізаційною ямою

Зоряна Бодялова
19.06.2021 о 10:23 · 6 хв читання

Як уже відомо, через відсутність системи відведення дощової води у Ковелі в районі вулиць Чубинського, Кониського та Академіка Люльки будинки плавають і люди рятуються, будуючи дамби. Недавно, навіть КП «Добробут» допоміг старим бордюром, щоб укріпити мури з піску. Це лише частково стримує дощову річку, але, відштовхуючись від одного «піщаного берега», вода рухається до інших будинків.

Гірше не буде?

У дворі дев’ятиповерхівки на Чубинського, 23 планується ремонт прибудинкової території. Тому місцеві жителі під час спілкування з директором підприємства «Ковелькомунпроєкт» Віктором Дубиною питали:

Чи часом не стане більше проблем із підтопленням? Адже системи відведення дощової води немає і створення найближчим часом не планується. Тим більше, в Ковелі уже є гіркий досвід з тим, як після ремонтів доріг, починають плисти цілі вулиці

Пан Дубина запевнив, що проблема не загостриться, дощова вода буде виводитись на вулиці Чубинського та Чайковського. Також, за його словами, повноцінним вирішенням проблеми була би саме каналізаційно-насосна станція.

Чайка і вода

Саморобну дамбу на власні очі нарешті побачив мер міста Ігор Чайка. Чи ставити КНС, чи йти іншим шляхом, міський голова поки що точно не знає, але обіцяє не ховатись від проблеми, а допомогти вирішити її. Меру місцеві дорікають: як нам сприймати новини про ремонти прибудинкових територій, коли тут акваріум в квартирах? Особисто мене дивує те, що увага народу може бути більш прикута до бруківки під під’їздом, а те, що вода у підвалі – не хвилює. Адже сирість робить свою справу, утворюються тріщини, будинок по-трохи руйнується…

Дудка грає, серце крає

Якщо мер принаймні співчуває, то відділ капітального будівництва виконкому на чолі із Сергієм Дудкою вражає своїм цинізмом. Як дізнались із листа нашому депутату міськради Тетяні Дружинович, в управлінні капітального будівництва та житлово-комунального господарства рекомендують жителям за свої власні кошти (!) виготовити проєктно-кошторисну документацію.

Цікаво виходить: будинки затоплює через те, що влада не забезпечує на дорогах системою водовідведення, а вирішувати проблеми влади мають люди зі своєї кишені. Тим більше, ще за часів головування Олега Кіндера ця проблема піднімалась місцевими жителями. Що було зроблено за рік для вирішення проблеми?

Це проблема не одного будинку, а мікрорайону

16 червня під час засідання депутатської комісії міськради з питань житлово-комунального господарства жителі вулиць Академіка Люльки та Кониського спробували достукатись до депутатів: розказували про життя із постійною загрозою втрати житла від потопу і показували фотографії про те, як будують дамби. Депутат Ігор Пініс підтримав та зауважив, що це проблема не одного будинку, а цілого мікрорайону. Комісія ухвалила рішення провести попередню оцінку вартості робіт по водовідведенню.

Новий поворот…

Під час комісії пані Людмила Мурай, головна архітекторка міста, озвучила неочікуваний варіант: жителів двох будинків – виселити, дати квартири в інших будинках, а на місці хат звести великий багатоповерховий будинок. Заступники міського голови Тарас Яковлев і Віктор Жигаревич запевняють, що цей шлях був би дуже хорошим. Тоді проблему із водовідведенням вирішить інвестор, за кошти якого збудують багатоповерхівку.

Чи можна довіряти ідеї? Справа в тому, що тут уже є збудовані будинки, біля яких немає системи відведення дощової води. Так, біля будинків на вулицях Чубинського, 23; Кониського, 9 – вода не відводиться. То хто дасть гарантію, що біля нового будинку вода буде відводитись належним чином? Зараз невідомо, чи захочуть усі сусіди йти на такий варіант, адже багато хто роками вкладав ресурси в ремонти і може на захотіти розлучатись із тим, на що витратив час і зусилля, з рідними стінами. Та й афери люди побоюються, щоб часом не залишитись взагалі без жодного житла.

А може таку ідею закидають людям, щоб відволікти увагу, затягнути час і не вирішувати проблему із потопами?

Зомбування не безпомічність

Ковельчанам часто посилають меседжі: «підтоплення – це розповсюджена проблема», «не ви одні такі», «вирішення вашої проблеми потребує часу, грошей» і «зараз всюди таке». Вважаю, це маніпулюванням свідомістю народу, щоб люди не вірили, що вони можуть вплинути проблему, щоб змирились і не піднімали голову. Лінивим чиновникам тільки того і треба, щоб люди покірно мовчали і чекали. А коли люди стукають до представників влади, ті часто знизують плечами.

Та якщо хтось, маючи владу, не може вирішувати проблеми міста, то не треба займати посади, а йти і звільняти місце тим, хто хоче і може приносити користь, а не сидіти і писати відписки.

«Бульдозером вночі зробимо яму на перехресті»

Не можна сказати, що всі, хто у владі погані, а народ – хороший. Звісно, хтось активно відстоює свої права, хтось відсиджується в стороні. Хтось шукає компромісного рішення, щоб усім було добре, хтось думає лише про себе і готовий затопити сусідів, аби тільки самому сидіти на сухому. Та дехто із жителів мікрорайону пропонує йти радикальним шляхом: викопати на перехресті великі ями:

Прижену техніку, зроблю глибокі ями і хай туди тече вода, а не мені під ліжко! Можливо тоді, ремонтуючи дорогу, зроблять, нарешті, водовідведення

– відчайдушно заявляють місцеві жителі

Вихід є!

Поки що, вода бовтається по мікрорайону, від будинку до будинку, так само, як і листи ковельчан – від одного кабінету чиновників до іншого…

До радикальних методів може дійти, коли не вдасться досягти конструктивного діалогу. Зараз таким єдиним виходом здається створення повноцінної мережі водовідведення, із каналізаційно-насосною станцією. Звісно, це процес серйозний, потребує коштів і знань фахівців. Але чи не для цього є влада?

Таке враження, що у Ковелі ціла армія байдужих людей, які займають хороші посади. Розповідають казки, що систематичні підтоплення – це норма і зробити нічого не можна. Роками працює одна схема: пішов дощ, затопило, приїхали комунальники і відкачали. Як тільки припиняється дощ і виходить сонце, всі різко забувають про ці теми. Хоча перед виборами, чи не кожен кандидат говорив про те, що комунальна сфера є надважливою.

Партія насосів замість армії чиновників

Влада має не просто організовувати викачування води після дощу із будинків, а робити так, щоб вода туди не йшла. Нащо в Ковелі стільки управлінь і відділів з розумними назвами, коли єдине, що робиться – це відкачування? У нас не житлово-комунальне господарство, а одна служба по викачуванню? Якщо відкачувати воду – єдиний засіб у боротьбі із дощем, то, можливо, замість зарплат армії посадовців із бюджету краще виділити гроші на закупку насосів?

Редакція «Ковель media» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (2)
  1. а знаєте чому так мер печеться про двір Чубинського 23? Все дуже просто. там жиуть його батьки. У нас ремонт дворів обирають по принципу – тато жтве там чи депутатик сраний живе там, чи пікінесик. А те що є двори набагато гірші це нікого не цікавить.

  2. А на Сагайдачного 6, хто магазин побудував? І зараз під шумок облаштування прибудинкової території магазинчик облагородить

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X