Гендиректор Ковельського МТМО торік заробив майже 4,8 млн грн

28.04.2021 о 16:51 · 3 хв читання
Валентин Вітер

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» судитиметься з Ковельським міськрайонним територіальним медичним об’єднанням за доступ до інформації про заробітну плату, премії, надбавки, доплати його генерального директора Валентина Вітра. Підприємство назвало таку інформацію конфіденційною та кваліфікувало запит журналістів як втручання в особисте життя.

30 березня журналістка «Сили правди» Аліна Бекерук звернулась із запитом про доступ до публічної інформації до Ковельського МТМО. У ньому містились питання щодо розміру заробітної плати разом із преміями, надбавками, доплатами до неї у 2020 році директора Валентина Вітра. Окрім того, журналістка запитувала про кількість штатних працівників підприємства та інформацію про розмір нарахованих премій працівникам у 2020 році, – повідомляє Центр журналістських розслідувань.

«Сила правди» зробила запит, зважаючи на усталену практику комунальних закладів із виплат надвисоких премій. Нещодавно, зокрема, стало відомо, що директорка Луцької стоматполіклініки отримала у 2020 році 611 тисяч гривень премії.

Однак Ковельське МТМО відмовилось надавати інформацію. У відповіді на запит комунальне підприємство зазначило, що запитувана журналісткою інформація про розмір заробітної плати керівника є втручанням в особисте життя.

Відповідно до Постанови Пленуму ВАСУ № 10 від 29.09.2016 року запитувана Вами інформація не відноситься до категорії публічної інформації. Відповідно до статті 32 Конституції України «Ніхто не може зазнавати втручання в його особисте і сімейне життя, крім випадків, передбачених Конституцією України»

– йдеться у відповіді на запит

З огляду на такі відповіді Ковельського МТМО журналістка «Сили правди» вирішила звернутись до Волинського окружного адміністративного суду. Адже відмовивши в наданні інформації про кількість працівників, суму отриманих ними премій у 2020 році та про заробітну плату, надбавки, премії у 2020 році керівника підприємства, Ковельське МТМО протиправно порушило право на інформацію, передбачене ст. 34 Конституції України, Законом України «Про доступ до публічної інформації», Законом України «Про інформацію».

Ковельське МТМО є комунальним підприємством, засновником якого є Ковельська міська рада. А згідно з частиною п’ятою статті 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації», не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно.

Як виявили журналісти «Ковель media», генеральний директор Валентин Вітер за 2020 рік отримав доходу – 4 794 780 гривень: заробітна плата отримана за основним місцем роботи в Ковельському МТМО – 784 571 грн (в середньому за місяць – 65 380,91 грн), заробітна плата отримана за основним місцем роботи в Управлінні охорони здоров’я Волинської обласної державної адміністрації – 69 095 грн, дохід від відчуження нерухомого майна (громадянин України Аврамчук Сергій Михайлович) – 1 970 557 грн, дохід від відчуження нерухомого майна (громадянка України Ярешко Катерина Вікторівна) – 1 970 557 грн.

Згідно декларації, він є власником легкового автомобіля «Volvo XC60» (2017 року випуску) та грошових активів – 220 810 грн, 154 000 доларів США, 52 000 євро. У банківських установах має 10 рахунків. Задекларував у своїй власності житловий будинок (площею 297,4 кв. м) та земельну ділянку (1057) у селі Липини Луцького району, а також у спільній власності – житловий будинок (187,4) та земельну ділянку (1000) у місті Луцьку.

Volvo XC60 / Фото ілюстративне

Публікації за темою:

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (6)
  1. сь куди йдуть благодійні внески хворих людей, які деколи останню копійку віддають

    1. люди позичають, беруть кредити щоб пролікуватися, шкода, якщо ці благодійні в лапках внески вони забирають

  2. Деньги выделяют на инсультных ,инфарктных больных,а эти гроши себе в карман,Когда же кончится этот беспредел?

  3. Ніяк не нажеруться,,а для хворого зеленки бесплатно не дадуть останню шкуру здирають благодійні внески придумали карати по справедливості забрати накопичене ірозділити на всіх медпрацівників це моя думка

  4. Де ви бачили,щоб завжди з людей побори брали,собі на життя.совісті немає,фіз процедури знищили, людей не поважають.защо тоді ми платимо податки?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X