У МТМО стався спалах коронавірусу, а потім тут зустріли делегацію чиновників

17.09.2021 о 23:52 · 3 хв читання

14 вересня зареєстровано спалах COVID-19 у Ковельському міськрайонному територіальному медичному об’єднанні, а саме в неврологічному, стаціонарно-реабілітаційному відділеннях та інсультному центрі, що знаходяться на одному поверсі Ковельської центральної районної лікарні.

Про це повідомляє Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України.

Всього у цих відділеннях 42 працівника, в тому числі 11 лікарів, 1 лікар-інтерн, 30 середніх медпрацівників. Щеплення від COVID-19 отримало 5 середніх медичних працівників: 1 дозою – 1 особа (2,4%), 2-ма дозами – 4 особи (9,5%).

Станом на 15 вересня в спалаху зареєстровано 13 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, захворіло 2 медичних працівника закладу та 11 пацієнтів. Двоє хворих переведені в інфекційне відділення Ковельської ЦРЛ, решта хворих виписані і знаходяться на амбулаторному лікуванні та самоізоляції.


15 вересня в приміщенні Волинської обласної державної адміністрації відбулася робоча зустріч щодо епідемічної ситуації та вакцинації від COVID-19 в Ковельському районі, – інформує ДУ «Волинський ОЦКПХ МОЗ».

Участь в нараді прийняли заступниця голови ОДА Людмила Тимощук, тимчасово виконуючий обов’язки начальника управління охорони здоров’я ОДА Валерій Руцький, головний санітарний лікар області Наталія Янко, керівники територіальних громад Ковельської райдержадміністрації та закладів охорони здоров’я Ковельського району.

Під час наради заслухані представники територіальних громад та керівники ЦПМСД Ковельського району, обговорені шляхи та заходи для підвищення темпів вакцинальної кампанії та попередження поширення коронавірусної інфекції на території району.

Наталія Янко повідомила, що ситуація ускладнюється виникненням спалахів та групових захворювань. Станом на 15.09.2021 року на території Ковельського району зареєстровано 3 із 5 діючих спалахів COVID-19 в області: Турійська ТГ — 2 спалахи в навчальних закладах (в ЗОШ I-II ступенів смт Турійськ імені Ганни Жежко, ЗДО №2 «Сонечко» смт Турійськ) та спалах в Ковельському МТМО.

Епідемічна ситуація із COVID-19 в Ковельському районі є неблагополучною, ризики поширення та росту захворюваності залишаються.

В Ковельському районі за тиждень зареєстровано 116 лабораторно підтверджених випадків COVID-19 проти 47 за попередній (захворюваність зросла в 2,5 рази). Ріст захворюваності зареєстровано в м. Ковелі та 12 ОТГ району. Найбільша кількість нових випадків виявлено в м. Ковелі (39 проти 10 – ріст на 290%), Турійській ТГ (32 випадки проти 19 – ріст на 68%). Погіршення епідситуації спостерігається також на територіях Дубівської, Колодяжненської, Люблинецької, Любомльської та Шацької ТГ.


Сьогодні, 17 вересня, генеральний директор Ковельського МТМО Валентин Вітер зустрів у центральній районній лікарні, де стався спалах коронавірусу, представницьку делегацію, в яку входили Ковельський міський голова Ігор Чайка, його перший заступник лучанин Тарас Яковлев, народний депутат України Ігор Гузь, а також делегації з Володимира-Волинського і Нововолинська на чолі з міськими головами Ігорем Пальонкою та Борисом Карпусом.

Валентин Вітер провів екскурсію приймальним відділення, яке чекає на своє відкриття. Дві третини коштів – 16 мільйонів гривень на його реконструкцію було виділено із бюджету громади, 8 мільйонів – державне фінансування. Усі відзначили, що тут усе зроблено за європейськими стандартами, – повідомляє Ковельська міська рада.

Похвалився керівник медзакладу і надсучасним медичним обладнанням, яке було придбане за останні роки. Йшлося й про те, що наша лікарня є лідером в Україні за кількістю пакетів медичних послуг, за якими отримує кошти відповідно до Програми медичних гарантій.

Також Валентин Вітер анонсував, що у Ковелі 21 вересня відбудеться міжнародна конференція «Актуальні питання органного донорства в Україні». У питаннях трансплантології медики теж мають хороші напрацювання і прагнуть їх удосконалити.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (1)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X