Переселенець з Луганщини 4 роки отримував неправомірну соцдопомогу

28.06.2020 13:11

Через війну на Сході України у 2014 році житель Луганської області переїхав на Волинь у Ковель і почав отримувати до 2018 року щомісячні виплати як внутрішньо переміщена особа.

Загалом він отримав 54 348,39 гривень бюджетних коштів, але, як виявилось, з порушенням норм чинного законодавства.

Про це йдеться у вироку Ковельського міськрайонного суду від 24 червня.

Для отримання щомісячної адресної допомоги такими особами існує ряд вимог. Одна з них – відсутність в неї або у будь-якого члена її сім’ї поза межами зони проведення АТО чи Криму власного житла.

Звертаючись до Управління праці і соціального захисту населення виконавчого комітету Ковельської міської ради, переселенець з Луганщини заперечував наявність у себе та дружини власного житла за межами зони АТО та Криму.

Однак було встановлено, що дружина заявника ще у 2005 році придбала однокімнатну квартиру у Ковелі.

Прокуратурою було відкрито кримінальне провадження за фактами шахрайства та підробки документів.

У судовому засіданні обвинувачений не визнав своєї вини. За його словами, починаючи з 2002 року, вони з дружиною проживали окремо, хоча шлюбу фактично не розривали, тому не вважав це майно спільним. Також він заявив, що фактично з часу початку судового провадження проживає у с. Тойкуті Ковельського району, зайво отримані від держави кошти має намір сплатити добровільно частинами в міру своїх можливостей.

Згідно угоди з Управлінням соціального захисту населення, станом на 4 лютого цього року, обвинувачений вже повернув 4 500 гривень переплати. На той момент його борг становив ще понад 49 тисяч гривень.

Рішенням Ковельського міськрайонного суду під головуванням судді Ірини Логвинюк підсудного виправдано через відсутність у його діях складу злочину.

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *