Ветерану війни з Ковеля не доплатили 10 тис. грн щорічної допомоги

06.02.2021 15:11
Фото ілюстративне

З позовом до Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Ковельської міськради звернувся 63-річний ковельчанин, який має інвалідність війни II групи. Він просив суд визнати бездіяльність установи протиправною та зобов’язати нарахувати і виплатити йому щорічну грошову допомогу до 5 травня у розмірі восьми мінімальних пенсій за віком.

Як з’ясувалося, у квітні 2020 року позивачу була нарахована разова матеріальна допомога у сумі 3 640 гривень. 16 липня чоловік звернувся до Управління соцзахисту із заявою про перерахунок та виплату недоотриманої суми коштів. Він посилався на ст.13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Згодом отримав відповідь, яка його не задовольнила.

Щорічно до 5 травня особам з інвалідністю внаслідок війни виплачується разова грошова допомога у розмірах, які визначаються Кабінетом Міністрів України в межах бюджетних призначень, встановлених законом про Державний бюджет України

– відповіли ковельчанину

Крім того, у листі було зазначено, що порушене заявником питання не входить до компетенції управління, оскільки, мовляв, установа виплачує лише разову допомогу за поданими відомостями від Пенсійного фонду України.

Натомість у суді було доведено, що з 27 лютого 2020 року позивач набув право на соціальне забезпечення, згідно із Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», що передбачає допомогу до 5 травня для осіб з інвалідністю II групи внаслідок війни у розмірі восьми мінімальних пенсій за віком. Отже, розмір його щорічної разової грошової допомоги мав становити 13 104,00 грн (1 638,00 грн – прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, – помножений на 8).

Волинський окружний адміністративний суд визнав бездіяльність Управління соцзахисту населення протиправною та зобов’язав виплатити ковельчанину недоплачену суму.

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.