Переселенка до Ковеля вимагає пенсію за роботу в «ДНР»

07.03.2021 17:50

Жінка, яка переселилася до Ковеля з окупованої частини Донбасу, звернулася з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області, оскільки за місцем проживання їй відмовили у нарахуванні пенсії за віком.

Позивачка стверджує, що має загальний трудовий стаж понад 26 років, з урахуванням спірних періодів, коли вона жила та працювала на території так званої «ДНР». Лише у вересні 2020 року переїхала до Ковеля. На її думку, цього достатньо, аби оформити соціальну виплату.

У Пенсійному фонді заперечують і зазначають, що спірний період не відображений у їх звітності. Як виявилося, жінка сплачувала страхові внески до пенсійного фонду т. зв. «ДНР». Її стаж в Україні становить 25 років 3 місяці 7 днів, чого недостатньо.

За словами позивачки, відповідальність за несплату повинен нести її роботодавець – «Донецькгортєплосєть». Представниця ПФУ зауважила, що в індивідуальних відомостях про застраховану особу відсутня інформація про перебування жінки у трудових відносинах з донецьким підприємством.

У довідці, яку показала переселенка до Ковеля, було видно, що із зарплати були утримані страхові внески в Пенсійний фонд України, а в дужках є уточнення окупаційної влади: «у Пенсійний фонд Донецької Народної Республіки».

Волинський окружний адміністративний суд відмовив у позові.

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Коментарі

  1. Чого не могла приїхати раніше і відробити тут той рік, шо мішало?? от тепер працюй баба! Ще їй винен хтось. Зразу приїхала і в суд! Комедія……

  2. Це не комедія, це біда – через руцький мір багато людей залишиться без пенсії. Щодо “працюй баба” – чому ж ПФУ не “хвалиться” скільки ковельчан судяться з ПФУ за пенсії, через бюрократичні замашки нашого ПФУ, а вони теж працювали, причому тут…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.