Колишня суддя з Ковеля збільшила собі пенсію через суд
Ковельчанка Олена Восковська звернулася із позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області у зв’язку з відмовою в перерахунку щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці.
На посаді судді Ковельського міського, а згодом міськрайонного суду вона працювала з 22 січня 2002 року. Рішенням Вищої ради юстиції від 3 вересня 2019 року її було звільнено у відставку.
Позивачка у своїй заяві зазначила, що з 6 вересня 2019 року перебуває на обліку в Ковельському відділі обслуговування громадян ГУ ПФУ у Волинській області та отримує щомісячне довічне грошове утримання судді у відставці у розмірі 80% суддівської винагороди.
Територіальним управлінням Державної судової адміністрації у Волинській області їй видано довідку про заробітну плату для обчислення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці, згідно якої станом на 18 лютого 2020 року суддівська винагорода, яка враховується при визначенні/перерахунку, складає 107 202,00 грн, у тому числі посадовий оклад – 63 060,00 грн та доплата за вислугу років – 44 142,00 грн.
У березні 2020 року Олена Восковська звернулась до Пенсійного фонду з проханням здійснити перерахунок довічного грошового утримання, згідно цієї довідки, однак отримала відмову у зв’язку з відсутністю на даний час змін до Закону та, відповідно, механізму щодо порядку проведення перерахунків на виконання рішення Конституційного суду України від 18 лютого 2020 року №2-Р/2020.
Таке рішення пенсійного органу позивачка назвала протиправним з врахуванням рішення Верховного Суду від 16 червня 2020 року по справі №620/1116/20.
У відзиві на позовну заяву Пенсійний фонд вказав, що рішенням Конституційного Суду України від 18 лютого 2020 року №2р/2020 у справі №15/2018 (4086/16) деякі положення Закону України «Про судоустрій і статус суддів» визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними).
Волинський окружний адміністративний суд позов Олени Восковської задовольнив. Відмову в перерахунку пенсії визнано протиправною. Пенсійний орган зобов’язано здійснити перерахунок та виплату колишній судді, згідно із довідкою територіального управління Державної судової адміністрації з урахуванням фактично виплачених сум.
Фото ілюстративне
А чому не написали скільки вона отримує пенсії і скільки хоче? Пенсіонери зі стажем 40 років отримують пенсію 2,5 – 3,0 тис.грн. бо працювали на виробництві. А “бідні” судді за 17 років стажу хочуть отримувати 50,0 тис. грн. і більше.
Треба було наоборот – зменьшити до мінімалки, і була би сука довольна!!! Найшлася сама хитра! Надіюсь, довго вона ту пенсію не получатиме!!!
Скільки платила із заробітної плати до пенсійного фонду три копійки а тепер жаба душить що люди оплатили свою пенсію
питання до розумників які льють дерьмо на суддю яка відстояла свое право отримати грошове забезпечення яку її гарантувала держава А Ви закінчили вуз здавали кваліфікаційні іспити, А може Ви в цей час проводили час відпочиваючи не напружуючи себе підготовкою до екзаменів. А Вам відомо скільки відраховували у Вас до пенсійного фонду і у того ж судді. Cуддя із своеї зарплати заробив свою пенсію.