Закрили слідство по резонансній у Ковелі земельній афері

22.05.2020 в 20:01 · 4 хв читання

У Ковелі поліція та прокуратура п’ять років розслідували земельну оборудку, яку «провернули» місцеві аферисти, але так і не змогли нікого притягнути до відповідальності.

На сесії Ковельської міської ради 23 липня 2015 року провладна більшість депутатів, вболіваючи за учасників АТО, прийняла рішення про надання дозволу на складання проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок громадянам для будівництва.

«Отримав» такий дозвіл і ковельчанин Микола Ваврисевич, на ім’я якого виділили під забудову 1000 квадратних метрів на вулиці Княгині Ольги. Дізнавшись про це із засобів масової інформації, Микола Степанович письмово заявив, що нічого не знає про ділянку.

Прошу розібратись в питанні про виділення мені земельної ділянки як воїну АТО. Воїном АТО я не являюсь і заяв на виділення земельної ділянки не подавав і ніде свого підпису не ставив

– написав у заяві Микола Ваврисевич

У липні 2015 року тодішній опозиційний до «біло-сердечної» влади депутат від Української народної партії В’ячеслав Шава на сесії міської ради наголошував, що у списках на відведення земельних ділянок разом із учасникам АТО є «ліві» особи, або «ліваки», які потрапили до списків явно не за гарні очі. Однак провладна депутатська більшість разом з мером Олегом Кіндером «переплюнули» самі себе, проголосувати-«продавили» всі проекти рішень щодо безкоштовної роздачі земельних ділянок.

Олег Кіндер

Авторами тих земельних проєктів були старший брат мера Геннадій Кіндер, донедавна консультант мера Юрій Конащук, Наталія Бенесько (саме вона подала проєкт рішення по Ваврисевичу),які представляли у міській раді ВО «Батьківщину» та заступник начальника відділу земельних ресурсів та охорони навколишнього природного середовища Ковельського міськвиконкому Дмитро Бруча, якого потім затримали та судили за хабар.

Депутат В’ячеслав Шава добився таки, щоб відносно афери із земельною ділянкою для Миколи Ваврисевича було відкрито кримінальне провадження, але правоохоронні органи, яких влада щедро «прикормлювала» земельними ділянками та іншими благами, відразу почали «маринувати» справу.

А що ви робите? Ваші підлеглі, що роблять? І «дєятєлі», які знаходяться в цьому приміщенні? Якщо чоловік каже, що він не писав заяву на землю. Хто тоді написав? І ви берете і підтасовуєте документи! Не ви особисто. І не наказавши, хто ту корупцію затіяв тут. Земельна ділянка там 10 тисяч доларів коштує. Не знаєте? То навіщо ви сюда ходите, Віра Іванівна?

– давав чортів владі голова громадської ради при міськраді Микола Печенюк на одному із засідань у вересні 2016 року

Бо я маю повноваження депутата міської ради

– сказала, як відрізала, секретар міськради Віра Федосюк

У січні 2017 року слідство «прорвало»! Старший слідчий відділу поліції Олег Павлюк, за погодженням з процесуальним прокурором Анною Антонюк, вніс до суду клопотання про тимчасове вилучення документів для проведення почеркознавчої експертизи. Він вказував, що необхідно встановити, чи виконано рукописний текст та підпис у заяві від імені Миколи Ваврисевича чи іншою особою через ЦНАП виконкому Ковельської міської ради.

Суд клопотання задовольнив, але відтоді правоохоронні органи про справу знову «забули».

І ось 29 квітня 2020 року до Ковельського міськрайсуду надійшло клопотання прокурора Вадима Антонюка з проханням закрити кримінальне провадження, відкрите у 2015 році за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що невстановлена особа підробила та у червні 2015 р. подала до Ковельської міськради Волинської області заяву від імені Ваврисевича М.С. щодо надання йому безоплатно у приватну власність земельної ділянки…

– йдеться у клопотанні

За п’ять років досудовим розслідуванням було допитано самого Миколу Ваврисевича, як свідка, який ствердив, що заяви не подавав та не підписував, а хто це зробив – йому не відомо. Нічого не сказали про обставини виготовлення та подання сфабрикованого документу інші свідки – троє депутатів Ковельської міськради та двоє працівників ковельського ЦНАПу, в тому числі начальниця відділу Центру надання адміністративних послуг Тетяна Солодун.

Тетяна Солодун

У провадженні було здійснено ряд процесуальних дій, однак вказівки прокурора, зокрема, в частині проведення почеркознавчої експертизи, досудовим розслідуванням у повному обсязі виконані не були

– заявляє прокурор

Як стверджує Вадим Антонюк, за час проведеного досудового розслідування встановити особу, яка вчинила вказане вище правопорушення, не виявилось за можливе.

Головуюча по справі суддя Ірина Логвинюк закрила кримінальне провадження у зв’язку із не встановленням особи, яка вчинила злочин, та закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності за цей злочин.

Хто саме написав заяву за ковельчанина? Хто підробив його підпис? Як посадові особи ЦНАПу наважилися прийняти та офіційно зареєструвати сфабрикований документ і вийти сухими з води – залишається загадкою.

Невідомо також і скільки ще побідних махінацій із землею комунальної власності «провернули» у Ковелі місцеві владні аферисти.

Поділитися

Більше про

Коментарі

Показати коментарі (2)
  1. В принципі все як завжди, іншого результату й не потрібно було очікувати. Дякую, що слідкуєте за такими справами та інформуєте народ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X