У Ковелі хочуть скасувати право власності на будівлю стадіону

02.03.2021 13:37

Ковельська місцева прокуратура, яка діє в інтересах держави в особі Ковельської міської ради, звернулася із судовим позовом до підприємця Юрія Шлюєва, голови «Асоціації платників податків м. Ковеля», колишнього члена громадської ради при міському голові попередньої каденції Олегу Кіндеру.

У позові заступник керівника прокуратури просить господарський суд скасувати рішення державного реєстратора та витребувати майно з чужого незаконного володіння.

Мова йде про те, що державний реєстратор Центру надання адміністративних послуг здійснив реєстрацію права приватної власності фізичної особи – підприємця Юрія Шлюєва на будівлю стадіону «Сільмаш», площею 424 квадратних метрів, у Ковелі на вулиці Грушевського, 8-А.

Суддя господарського суду Волинської області Микола Шум ухвалою від 24 лютого 2021 року відкрив провадження у даній справі. Підготовче засідання він призначив на 23 березня на 11:00 год. в залі судових засідань № 210.

Нагадаємо, відносно Юрія Шлюєва відкрите кримінальне провадження за № 12020030110001256 від 31 серпня 2020 року. Його обвинувачують за ч. 1, ч. 4  ст. 358 КК України (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів).

Також прокуратурою 1 березня 2018 року було відкрите кримінальне провадження № 42018031110000022 за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України. Правоохоронці стверджують, що службові особи Ковельської міської ради, зловживаючи службовим становищем, діючи в інтересах підприємця Юрія Шлюєва, здійснили в користь останнього відчуження комунального майна, а саме будівлі стадіону «Сільмаш», внаслідок чого спричинено істотну шкоду державним інтересам.

Як вже повідомляв «Ковель media», відповідно до рішення Ковельської міської ради № 39/54 від 27 червня 2013 року, Юрію Шлюєву було надано дозвіл на проведення реконструкції з добудовою другого поверху адміністративно-побутового приміщення стадіону «Сільмаш», яке входить до складу орендованого цілісного майнового комплексу.

Однак, провівши вказані будівельні роботи, Юрій Шлюєв шляхом введення в оману державну реєстраторку Ковельського ЦНАПу Аллу Онишкевич зазначив у декларації про готовність об’єкта до експлуатації: «Нове будівництво», чим подав завідомо неправдиві дані. У подальшому це потягло за собою реєстрацію приватної власності на другий поверх адміністративно-побутового приміщення стадіону «Сільмаш», площею 424 квадратних метрів. Тут тепер приватний готель «Comfort». У той же час, перший поверх, площею 342,7 кв. м, залишився у комунальній власності Ковельської міської ради.

Згідно державних будівельних норм, орендований стадіон «Сільмаш» класифікується Державними будівельними нормами України: ДБН В.2.2-13-2003 «Спортивні та фізкультурно-оздоровчі споруди», а новозбудований «Hotel Comfort» – ДБН В.2.2-20-2008 «Будинки і споруди. Готелі».

На зведення готелю Ковельська міська рада та її виконавчий комітет ніколи згоди не давали(!!!), про що свідчить офіційний документ від колишньої влади – за підписом секретаря міськради Віри Федосюк, який готували перший заступник міського голови Михайло Гетьман та головна архітекторка міста Людмила Мурай.

Не відповідає статусу новозбудованого об’єкту і цільове призначення земельної ділянки, на якій розміщено приватний готель – Е.07.02 (для будівництва та обслуговування об’єктів фізичної культури і спорту). Хоча, згідно класифікації цільового призначення земель, мало би бути – В.03.08 (для будівництва та обслуговування об’єктів туристичної інфраструктури та закладів громадського харчування).

Очевидно, за якісь «заслуги» обвинуваченого Юрія Шлюєва на місцевих виборах у жовтні цього року було включено кандидатом від Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» в депутати до Ковельської міської ради по виборчому округу №1. Можливо, «заслуга» в тому, що він відсудив у свою користь у громади міста 1,3 млн грн.? «Єдиний надійний вибір», – наголошували однопартійці Олега Кіндера та Юрія Шлюєва в агітаційній листівці з фотознімком фігуранта кримінальної справи.

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.