Члена громадської ради при меру Ковеля судять за підробку документів

13.11.2020 10:30
Юрій Шлюєв

У Ковельському міськрайонному суді розглядається кримінальна справа, фігурантом якої є член громадської ради при міському голові Олегу Кіндеру, голова «Асоціації платників податків м. Ковеля», підприємець Юрій Шлюєв

Кримінальне провадження стосовно Юрія Шлюєва внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020030110001256 від 31 серпня 2020 року. Його обвинувачують за ч. 1, ч. 4  ст. 358 КК України (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів), що карається штрафом до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.

Судді Ковельського міськрайонного суду Петро Бойчук та Сергій Панасюк взяли самовідвід у зазначеному кримінальному провадженні. Наразі справу розглядає голова суду В’ячеслав Лесик. Підготовче судове засідання головуючий призначив на 13 годину 30 хвилин 13 листопада 2020 року.

Нагадаємо, 1 березня 2018 року прокуратура відкрила кримінальне провадження № 42018031110000022 за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України. Слідство вказувало, що службові особи Ковельської міської ради, зловживаючи службовим становищем, діючи в інтересах підприємця Юрія Шлюєва, здійснили в користь останнього відчуження комунального майна, а саме будівлі стадіону «Сільмаш», внаслідок чого спричинено істотну шкоду державним інтересам.

Невеликий екскурс в історію: відповідно до рішення Ковельської міської ради № 39/54 від 27 червня 2013 року, Юрію Шлюєву було надано дозвіл на проведення реконструкції з добудовою другого поверху адміністративно-побутового приміщення стадіону «Сільмаш», яке входить до складу орендованого цілісного майнового комплексу.

Однак, провівши вказані будівельні роботи, Юрій Шлюєв шляхом введення в оману державну реєстраторку Ковельського ЦНАПу Аллу Онишкевич зазначив у декларації про готовність об’єкта до експлуатації: «Нове будівництво», чим подав завідомо неправдиві дані. У подальшому це потягло за собою реєстрацію приватної власності на другий поверх адміністративно-побутового приміщення стадіону «Сільмаш», площею 424 квадратних метрів. Тут тепер приватний готель «Comfort». У той же час, перший поверх, площею 342,7 кв. м, залишився у комунальній власності Ковельської міської ради.

Згідно державних будівельних норм, орендований стадіон «Сільмаш» класифікується Державними будівельними нормами України: ДБН В.2.2-13-2003 «Спортивні та фізкультурно-оздоровчі споруди», а новозбудований «Hotel Comfort» – ДБН В.2.2-20-2008 «Будинки і споруди. Готелі».

На зведення готелю Ковельська міська рада та її виконавчий комітет ніколи згоди не давали(!!!), про що свідчить офіційний лист за підписом секретаря міськради Віри Федосюк, який готували перший заступник міського голови Михайло Гетьман та головна архітекторка міста Людмила Мурай.

Не відповідає статусу новозбудованого об’єкту і цільове призначення земельної ділянки, на якій розміщено приватний готель – Е.07.02 (для будівництва та обслуговування об’єктів фізичної культури і спорту). Хоча, згідно класифікації цільового призначення земель, мало би бути – В.03.08 (для будівництва та обслуговування об’єктів туристичної інфраструктури та закладів громадського харчування).

Очевидно, за якісь «заслуги» обвинуваченого Юрія Шлюєва на місцевих виборах у жовтні цього року було включено кандидатом від Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» в депутати до Ковельської міської ради по виборчому округу №1. Можливо, «заслуга» в тому, що він відсудив у свою користь у громади міста 1,3 млн грн.? «Єдиний надійний вибір», – наголошували однопартійці Олега Кіндера та Юрія Шлюєва в агітаційній листівці з фотознімком фігуранта кримінальної справи.

Фото Юрія Шлюєва: http://www.golos.com.ua/

Поділитися:

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *