Як судді Ковельського району карали нетверезих водіїв у 2020-ому

02.06.2021 о 17:38 · 5 хв читання

У 2020-му приблизно третина затриманих у нетверезому стані водіїв уникнула відповідальності у волинських судах. Оштрафували і позбавили посвідчення 68,8% від тих, хто попався. Служителі Феміди, які в попередні роки найчастіше не встигали розглядати справи в терміни або ж практикували передавати порушників на поруки трудовим колективам, схоже, не зраджують своїм підходам до судочинства. 

Про це пише Центр журналістських розслідувань «Сила правди», який уклав традиційні щорічні рейтинги поблажливих і принципових суддів за підсумками розгляду справ про адміністративне правопорушення за статтею 130 КУпАП. 

У 2020-му справи нетверезих водіїв розглядали 63 суддів з 17 загальних місцевих судів Волині. Загалом вони винесли понад 3,6 тисячі постанов у справах за статтею 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Найчастіше доводилось розглядати справи відносно любителів їздити «під градусом» суддям Любомльського районного суду Степанові Чишію (211 постанов), Горохівськогого районного суду Галині Адамчук (126 постанов), Камінь-Каширського районного суду Олесі Антонюк (116 постанов) та Борису Гамулі (110 постанов). Замикає п’ятірку працьовитих  суддя Володимир-Волинського міського суду Андрій Каліщук зі 102 постановами відносно нетверезих водіїв. Решта суддів розглянули менше сотні таких справ за рік. Найрідше над цим працювали новопризначені судді Василь Сметана, Інна Гармай та Ірина Малюшевська, а також вже відомі на Волині судді Іван Підгорний (Ківерцівський районний суд) та Алла Гайдук (Любомльський районний суд).

У результаті близько 68,8% людей, на яких поліція області склала протоколи про нетверезе водіння, у першій інстанції оштрафували і більшість позбавили водійських прав. Решті, можна вважати, пощастило: збігли строки, поручився трудовий колектив, обмежились зауваженням, або взагалі не знайшли порушення. Хто ж сформував таку статистику?

Хто із волинських суддів найбільше і найменше карав нетверезих водіїв у 2020-ому
Infogram / Сила правди

М’якосерді: ТОП-5 суддів, які найчастіше «милували» нетверезих водіїв

Уже кілька років поспіль Нововолинський міський суд утримує лідерство у винесенні постанов, які дозволяють уникнути відповідальності затриманим поліцією за нетверезе водіння. Не виняток і 2020-й. Торік стражі Феміди з Нововолинська зайняли всі три перших місця у рейтингу найпоблажливіших. 

Найрідше карала нетверезих водіїв голова суду Орися Ференс-Піжук. З усіх розглянутих нею справ менше чверті завершились для порушників штрафом і позбавленням водійських прав. На її рахунку всього 22,8% «каральних» постанов. 

Срібло у змаганні за звання найпоблажливішого до нетверезих водіїв за підсумками 2020 року отримав колега Орисі Ференс-Піжук з цього ж суду Микола Ушаков. Бронза в рейтингу  у третього судді Нововолинського міського суду Андрія Василюка – 29,2% усіх постанов про штраф і позбавлення водійського посвідчення, або без нього. Четверта і п’ята позиції в рейтингу поблажливих  у суддів з Шацька. Вони, хоч і перевершили нововолинських колег, та все ж таки не змогли притягнути до відповідальності навіть половини водіїв, на яких поліція склала протоколи за статтею 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення. 

Отже, Наталія Жевнєрова винесла 41% постанов про штраф та позбавлення водійських прав. Із 46 справ 11 закрила через строки, 8 через те ж таки скасування акту про адмінвідповідальність, ще 8 матеріалів передала на розгляд трудовим колективам. Таким чином під своє турботливе крило порушників брали Шацький молокозавод, кафе «Смачна реберня», Любомльська філія ПАТ «Волиньобленерго», підприємства «Експерес Логістика Україна», «Композит Захід», «Сов-Буд» і два ФОПи.

До слова, Наталія Жевнєрова нині судиться з Територіальним управлінням Державної судової адміністрації за недоплачену їй суддівську винагороду у розмірі понад 126 тисяч гривень.

Замикає п’ятірку м’якосердих голова Шацького районного суду Наталія Сушик. Минулоріч вона винесла всього 21 постанову за статтею 130. У 10 випадках порушників позбавили прав і оштрафували. Решта 11 фігурантів уникнули відповідальності.

Наталія Сушик. Фото з сайту Шацького районного суду

Напередодні «Сила правди» писала, що ця суддя не встигла розглянути справу щодо прокурора Володимир-Волинської прокуратури Миколи Троцюка, який втікав від патрульних у Нововолинську. Цій справі пощастило стати однією з двох під головуванням Наталії Сушик, які не вклалися у терміни.

Тричі суддя передавала матеріали на розгляд трудовим колективам. Таким чином звільнили від відповідальності кочегара шацької школи Міліщука Якова Дмитровича, спеціаліста управління рибного господарства Волині Цвида Олега Миколайовича, співробітника Державного підприємства «Шацьке учбово-дослідне лісове господарство» Цекота Володимира Степановича. Двічі Наталія Сушик закривала справи мотивуючи своє рішення скасуванням акту, який встановлює адміністративну відповідальність за нетверезе водіння. Один раз суддя обмежилась усним попередженням неповнолітньому, який в нетверезому стані керував мотоциклом.

Принципові: ТОП-5 суддів, які найчастіше карали нетверезих водіїв

Цьогоріч очолює рейтинг принципових, за результатами розгляду справ про нетверезе водіння, суддя Ратнівського районного суду Ольга Фазан. У неї100% усіх постанов – «каральні». Щоправда позбавлення водійських прав і штрафи передбачають лише 68,4% з них. 28,9% завершились для порушників тільки фінансовим стягненням. Також Ольга Фазан одному з порушників присудила громадські роботи і позбавила водійських прав на рік.

Срібло рейтингу у судді Луцького міськрайонного суду Лоліти Івасюти. Вона винесла 53 постанови і 51 з них, або ж понад 96%, передбачає і штраф і позбавлення водійського посвідчення. Більше того, Лоліта Івасюта позбавила двох любителів їзди під градусом права сідати за кермо наступні три роки, ще двох на десятиріччя. Одну справу представниця правосуддя закрила через відсутність правопорушення і одну скерувала до іншого суду.

Третє місце серед принципових у новопризначеного судді Рожищенського районного суду Вячеслава Требика. З 35 постанов відносно нетверезих водіїв 32, або ж понад 91% про накладення штрафу. Водійських прав цей суддя не позбавляв лише у тих випадках, коли порушник ними не володів. Двічі Вячеслав Требик повертав поліції матеріали для належного оформлення і одну справу закрив через відсутність порушення.

На четвертій сходинці принциповості суддя Турійського районного суду Галина Хвіц. Вона винесла 47 постанов в цій категорії справ, з них 42, або ж 89%, про притягнення порушників до адмінвідповідальності у вигляді штрафів та позбавлення водійських прав. Проте Галина Хвіц змилувалася над трактористом Вагановим Іваном Олексійовичем і сторожем фермерського господарства «Перлина Турії» Пастерницьким Сергієм Романовичем. Ще три справи закрила через те, що строки притягнути порушників до відповідальності минули.

Замикає п’ятірку принципових суддя Луцького міськрайонного суду Андрій Олексюк. На його рахунку теж 89% покаральних постанов, або ж 49 з 55. Три справи суддя закрив через відсутність порушення.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X