Ексдепутат відсудив у Ковельської мерії 1,3 млн грн

01.10.2020 12:18
Юрій Шлюєв

Підприємець Юрій Шлюєв, який свого часу був депутатом Ковельської міської ради від БЮТ, а нині є головою «Асоціації платників податків м. Ковеля» та членом громадської ради при Ковельському міському голові Олегу Кіндеру, подав до суду на відділ по управлінню майном комунальної власності виконавчого комітету та РЖКП №1.

За словами позивача, посадові особи проявили бездіяльність – протиправні дії, порушили його права, як орендаря, бо відмовляються реєструвати невід’ємні поліпшення орендованого майна і, тим самим, не дотримуються умов договору оренди.

Юрій Шлюєв просив суд зобов’язати орендодавця зарахувати всі роботи та обладнання, згідно актів виконаних робіт, по цілісному майновому комплексу стадіону «Сільмаш» в сумі 1 368 114 грн до невід’ємних поліпшень, які він провів, як орендар, а також здійснити дії щодо усунення перешкод в користуванні орендованим майном (приміщень лазні).

Господарський суд Волинської області позов задовольнив. Головуючий у справі суддя Віталій Войціховський також вирішив стягнути з відділу по управлінню майном комунальної власності та РЖКП №1 на користь Юрія Шлюєва по 1 051 грн витрат, які пов’язані з оплатою судового збору, та по 14 000 грн витрат на оплату професійної правничої допомоги адвокату Олександру Клімуку.

Зробимо невеликий екскурс в історію.

Відповідно до рішення Ковельської міської ради № 39/54 від 27 червня 2013 року, Юрію Шлюєву було надано дозвіл на проведення реконструкції з добудовою другого поверху адміністративно-побутового приміщення стадіону «Сільмаш», яке входить до складу орендованого цілісного майнового комплексу.

Однак, провівши вказані будівельні роботи, Юрій Шлюєв шляхом введення в оману державну реєстраторку Ковельського ЦНАПу Аллу Онишкевич (невдовзі вона була звільнена з роботи, – ред.) зазначив у декларації про готовність об’єкта до експлуатації: «Нове будівництво», чим подав завідомо неправдиві дані. У подальшому це потягло за собою реєстрацію приватної власності на другий поверх адміністративно-побутового приміщення стадіону «Сільмаш», площею 424 квадратних метрів. Тут тепер приватний готель «Comfort». У той же час, перший поверх, площею 342,7 кв. м, залишився у комунальній власності Ковельської міської ради.

Згідно державних будівельних норм, орендований стадіон «Сільмаш» класифікується Державними будівельними нормами України: ДБН В.2.2-13-2003 «Спортивні та фізкультурно-оздоровчі споруди», а новозбудований «Hotel Comfort» – ДБН В.2.2-20-2008 «Будинки і споруди. Готелі».

На зведення готелю Ковельська міська рада та її виконавчий комітет ніколи згоди не давали(!!!), про що свідчить офіційний лист за підписом секретаря міськради Віри Федосюк, який готували перший заступник міського голови Михайло Гетьман та головна архітекторка міста Людмила Мурай.

Не відповідає статусу новозбудованого об’єкту і цільове призначення земельної ділянки, на якій розміщено приватний готель – Е.07.02 (для будівництва та обслуговування об’єктів фізичної культури і спорту). Хоча, згідно класифікації цільового призначення земель, мало би бути – В.03.08 (для будівництва та обслуговування об’єктів туристичної інфраструктури та закладів громадського харчування).

Здійснивши кілька років тому так звану реконструкцію за 3 703 948 грн, Юрій Шлюєв просив міського голову Олега Кіндера відшкодувати витрати.

Під час оренди стадіону, який змінив назву на «Верес» (за назвою колишньої фірми Юрія Шлюєва, – ред.), влада неодноразово скеровувала сотні тисяч гривень з міського бюджету на різні роботи на цьому об’єкті, який в платіжках значився «Сільмашем», покращуючи комунальне майно. Чи обліковувались такі інвестиції міста в цілісний майновий комплекс стадіону «Сільмаш», як покращення?

Наприклад, у травні 2016 року управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства виконкому Ковельської міської ради, яким тоді керував Віталій Донець, перерахувало орендарю Юрію Шлюєву на поточний ремонт стадіону майже 120 тисяч бюджетних гривень.

Якась дивна була ця ремонтна оборудка: напередодні вихідних – 26 травня уклали договір, а вже в понеділок, 30 травня, підписали акт виконаних робіт! Наступного ж дня і гроші без жодних затримок, як то часто-густо буває в розрахунках з підрядниками, перекочували підприємцю. Ото оперативність!

У вересні того ж таки 2016 року Ковельська міськрада більшістю депутатських голосів прийняла зміни до міського бюджету. Згідно рішення, для забезпечення поточного ремонту громадської вбиральні на стадіоні «Сільмаш» виділили небагато-немало – 195 тисяч гривень. Ремонт звичайно робити треба, але ж не коштом громади міста: договором оренди здійснення поточного ремонту приміщень спортивної арени віднесено до обов’язків орендаря.

1 березня 2018 року прокуратура відкрила кримінальне провадження № 42018031110000022 за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України. Слідство вказувало, що службові особи Ковельської міської ради, зловживаючи службовим становищем, діючи в інтересах підприємця Юрія Шлюєва, здійснили в користь останнього відчуження комунального майна, а саме будівлі стадіону «Сільмаш», внаслідок чого спричинено істотну шкоду державним інтересам.

До речі, підозра будь-яким особам, в тому числі колишній державній реєстраторці Ковельського ЦНАПу Аллі Онишкевич та Юрію Шлюєву, не оголошувалась, що також підтвердив слідчий відділу поліції Олександр Нивчик в судовому засіданні. Процесуальним прокурором справи був Вадим Антонюк.

Ухвалою судді Ковельського міськрайонного суду Петра Бойчука слідство отримало дозвіл на тимчасовий доступ до оригіналу декларації від 14 квітня 2014 року № ВЛ 083141040253 про початок виконання будівельних робіт об’єкта «реконструкція будівлі стадіону «Сільмаш» з усіма додатковими документами, які перебувають в Управлінні Державної архітектурної інспекції у Волинській області.

Подальша доля цієї кримінальної справи наразі невідома.

Фото Юрія Шлюєва: http://www.golos.com.ua/

Поділитися:

Коментарі

 1. Як завжди фейк ньюс, навіть імені автора статті немає щоб не було кому предьявити….

   1. А чому приховувати ім‘я автора якщо стаття на справді написана добросовісно?

    По факту: Навіть сама назва статті суперечить рішенню суду на яке сам же автор і посилається.
    Рішення суду: « зобов`язати орендодавця зарахувати всі роботи та обладнання згідно актів виконаних робіт по цілісному майновому комплексу стадіону “Сільмаш” в сумі 1 368 114 грн. до невід`ємних поліпшень »
    Я не юрист але чітко розумію різницю між «відсудив гроші у мерії» і «зарахувати до невід‘ємних поліпшень». В рішенні суду жодного слова про стягнення чи виплату ж не йдеться…

    1. Редакція не зобов’язана оприлюднювати прізвище автора статті, якщо він того не бажає. Стаття ґрунтується на фактах, документах, посиланнях на різні джерела. Редакція немає наміру розтлумачувати опубліковане.

     1. Але чутки писати не маєте права,оскільки можете понести матеріальну шкоду за брехню

     2. По моєму редакція тут права, усі факти у статті є, посилання теж. Матеріальну шкоду? вахаха, буде смішно дивитися, коли хтось із Ковеля подасть у суд на сайт, який знаходиться у Каліфорнії, через те що там публікують чутки)))))) розсмішили! Тут то я ще повірю що правду пишуть, бо тут хоч коментарі усі підряд не видаляють, як це роблять на інших місцевих сайтах. Тож якщо для вас це дійсно чутки, навіщо читаєте? Ваші коментарі навпаки роблять їх сайт і цю статтю популярнішими))) А редактори молодці, не кожен місцевий сайт таке напише))

     3. А що тут розтлумачувати, не смішіть! Вам вже показли 100% не відповідність назви статті фактам які містяться у рішенні суду, про що далі говорити.

      А фрази типу «Ввели в оману реєстраторку» це теж факти?:) де рішення суду яке це підтверджує? Просто домисли які нічим не підтвердженні.

      Цей сайт починає трохи нагадувати «пліткарочку» яка була дуже порулярна в ВК

     4. Я вас не знаю, Анонім, але чому ви так сильно захищаєте Шлюєва? Особисто я не зрозуміла вашої претензії до редакції сайту, а написано у статті мені все зрозуміло, питань не виникає. До чого тут плітки? Де ви тут плітки побачили? Тож не подобається сайт – не читайте їх і все. Вони пишуть правду, я в цьому вже переконалася, тому що не скрізь можуть так гостро написати про когось. Для чого писати всякий бруд на журналістів в коментарях? Я наприклад і так знаю що це за чорт, про якого йдеться у статті, навіщо вам його захищати і гнати на журналістів? Заплатили?

  1. анонім ти фейковий, спростуй хоч один документ чи одне речення, видно що добряче журналісти наступили на горлянку афериста шлюєва, раз так скавучати почали “захисники”, а може і сам аферист

 2. На скільки мені відомо,що реєстратор звільнився не через Шлюєва.Через рік по тому звільнився цілий відділ

  1. А де в статті написано, що реєстратор звільнилася САМЕ “через Шлюєва”??? Для чого приписувати те, чого не писав автор!! Якщо ти баран і не можеш прочитати то ще раз прочитай: (невдовзі вона була звільнена з роботи, – ред.) З якої причини – ніхто не писав!!! Можливо знайшла кращу роботу, або просто виїхала з Ковеля. Але факт є фактом – її зараз на цій посаді вже немає. Зрозуміло нарешті це тобі, тупому барану?!

   1. Якщо невідомо причин, ніхто не намагався іх встановити і не зрозуміло коли саме вона звільнилась і скоріше за все по інішій причині то нафіг це взагалі писати.
    Це ти походу баран бо ігноруєш контекст, і всім зрозуміло для чого це написано, щоб люди співставили що вона була введена в оману і зробила якісь не правомірні дії а потім її через це і звільнили або наказали піти.

  2. Редакцію це не цікавить, ви ж чули вони нічим не зобов‘язана і ні за що не відповідають.
   А якщо писати що звільнився весь відділ і взагалі по іншій причині, так і статті не буде.

   Дивно що всі такі статті на на кандидатів в депутати починають рости як гриби після дощу зу місяц до виборів:)) Але редакцію і автора мабуть теж можна зрозуміті, їм треба ж сім‘ю кормити ось мабуть і беруться за халтуру за яку добре платять

    1. Ви праві, журналісти не винні що у нас така влада і держава що не дає їм можливості заробляти достойні гроші… і цим самим змушує їх іти на певні компроміси з совістю…

     1. 😂😂😂 Ковель медіа, це конкуренти напевно ваші пишуть весь цей брєд) ви ж переплюнули їх всіх та тих пів року що існуєте, чи скільки там

 3. Який бруд.автор цієї статті фантазер,мабуть мало свого лайна,то людей брудом обливає.Схаменіться люди

  1. Стало цікаво чому боти так захищають цю тварь Шлюхєва, погулив, і у статті про нього на Район Ковель була точно така сама картина)) видно має чоловік ботів, які будуть і далі виправдовувати його дії) Або сам пише тут) Ну хто б ще почав захищати таку людину в інтернеті? У Ковелі добре знають хто це такий, це те ж саме що хтось буде Кіндера захищати) анріал так сказать

 4. Шо кіндер, шо шлюєв, оба сапога пара)) коли ті придури вже здохнуть нарешті? Тільки й вміють грабувати людей!

 5. Як це вели в оману реєстратора,а може там присутні корупційна складова?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *