Депутати міськради закликали підприємців зачекати до завтра

05.11.2020 15:10

У Ковелі ось уже кілька днів мітингують підприємці, які незадоволені правилами жорсткого карантину, що були введені з 3 листопада. Вони вже зустрічалися з представниками ОДА і перекривали міжнародну трасу Київ – Варшава в районі селища Люблинець Ковельського району.

Нагадаємо, що цього понеділка Ковель опинився в «червоній» зоні, а місцева комісія ТЕБ та НС через стрімке збільшення кількості хворих на COVID-19 ухвалила рішення про закриття дитсадків, ресторанів, кафе, перукарень, торгових центрів, а також дозволила школам перейти на дистанційну форму навчання.

А на сьогодні, 5 листопада, група депутатів скликала позачергову 73 сесія Ковельської міської ради, де підприємці очікували від обранців громади ухвалення рішення, котре б підтримало дії місцевої комісії ТЕБ та НС щодо послаблення карантинних заходів з урахуванням їхніх пропозицій. Однак через відсутність кворуму сесію не вдалося розпочати. Проте, ті депутати, які все ж таки прийшли, вирішили провести збори, де обговорити дане питання і намітити подальші шляхи його можливого вирішення.

Так, за словами секретаря місцевої комісії ТЕБ та НС, начальника відділу з питань цивільного захисту та екологічної безпеки міськвиконкому Юрія Дідковського, завтра має відбутися засідання Державної комісії ТЕБ та НС у режимі селекторного зв’язку, а саме вона, як відомо, встановлює обмеження в регіонах за рівнем епідемічної небезпеки поширення COVID-19. Там будуть озвучені вимоги ковельських підприємців. А вже в понеділок, як повідомив чиновник, ухвалюватиме своє рішення територіальна комісія.

Депутат міської ради Андрій Мілінчук запропонував зачекати до завтра, щоб краще зрозуміти, як діяти далі.

Завтра буде прийнято якесь рішення. А якщо цього вже не буде, то тоді нам потрібно збиратися і приймати логічне рішення. Тому що той орган, який має це зробити, лише завтра буде це питання розглядати. Тому логічне, що мешканцям і підприємцям потрібно дочекатися цього рішення. Якщо його не буде, то давайте будемо тут на місці збиратися і приймати своє рішення

запропонував Андрій Мілінчук

Його підтримали й інші обранці громади. А депутат Сергій Кошарук пояснив, що на позачерговій сесії вони планувати ухвалити документ, який би «підстрахував» рішення місцевої комісії ТЕБ та НС щодо пом’якшення карантину, а передусім, надав повноваження підприємцям відстоювати свої права у суді стосовно можливих накладених на них штрафів.

Сергій Кошарук попросив свого колегу Ігоря Пініса, який ще й очолює ГО «Підприємців та працівників приватного сектору міста Ковель», розповісти людям, що зібралися біля будинку рад, про те, що говорилося в залі засідань, і поросити їх зачекати до завтра, поки не відбудеться засідання Державної комісії ТЕБ та НС. А також закликав не блокувати міжнародну автомагістраль. Він переконаний, що це не вирішить питання, а лише негативно налаштує інших людей стосовно підприємців. І вже потім думати, як далі діяти.

У нас є сьогодні надзвичайна ситуація в місті: відсутні голова (міський голова Олег Кіндер, – ред.), секретар (секретар ради Віра Федосюк), перший заступник (перший заступник міського голови Михайло Гетьман). В нас мітингують сьогодні підприємці, блокується траса і ця комісія зобов’язана зібратися і рішення цієї комісії якраз і дозволить отримати поштовх до дій тій самій поліції, денесникам і т. д.

В мене є прохання уникнути блокування траси. У цьому немає логіки: люди, які намагаються заробити якусь копійку, перекривають трасу і не дають можливості заробити цю копійку далекобійникам чи іншим людям, які взагалі до цієї ситуації не мають відношення

– звернувся Сергій Кошарук

Ігор Пініс пообіцяв донести дану інформацію до підприємців і закликати їх діяти лише в межах чинного законодавства.

Також депутати, зважаючи на стрімке зростання кількості недужих на коронавірус, хочуть знати всю реальну картину щодо медичного забезпечення лікарні. Вони мають намір, якщо на те буде потреба, виділити на боротьбу з COVID-19 гроші для підтримки хворих та медичних працівників. Але, оскільки чимало недужих є і серед самих депутатів, то Сергій Кошарук запропонував проводити сесійні засідання в режимі дистанційного зв’язку. Він надіється, що, таким чином, кворум зібрати зможуть, а отже ухвалити необхідні для громади рішення.

   

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Коментарі

  1. А дальше шо???? Скільки я маю ждати, поки великі магазіни відкриті і працюють на повну??? Ви думаєте, що це дуже просто – піти в таку собі відпустку. А хто мені оплатить??? Кіндер оплатить??

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.