«Червоний» карантин у Ковелі: міська влада переплутала грішне з праведним

Сергій Товкач
05.11.2020 о 15:14 · 9 хв читання

Приймаючи рішення з карантинних питань, місцева комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, очевидно, «не дружить» із законодавством?

До такого переконання можна дійти аналізуючи передумови виникнення акцій протесту представників місцевого малого бізнесу, які розпочалися 03 листопада зранку на центральній площі Героїв Майдану перед Будинком Рад.

Кілька сотень підприємців, переважно з ковельських ринків, зібралися на мітинг, спровокований 02 листопада засіданням місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (далі по тексту – місцева комісія ТЕБ та НС), протокольне рішення якої, оприлюднене на офіційному сайті Ковельської міської ради, містило категоричне:

Встановити з 00 години 00 хвилин 02 листопада 2020 року «ЧЕРВОНИЙ» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19

Наступні пункти Протоколу №19 ковельської місцевої комісії ТЕБ та НС були не менш резонансними:

ЗАБОРОНИТИ:

– відвідування закладів освіти здобувачами освіти, крім учнів (вихованців) спеціальних шкіл, навчально-реабілітаційних центрів за умови дотримання в них відповідних санітарних і протиепідемічних заходів та здійснення обов’язкового щоденного контролю стану здоров’я учнів (вихованців);

приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сферах спорту, культури, крім відвідувачів «автоконцертів»;

приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо);

приймання відвідувачів у торговельно – розважальних центрах;

приймання відвідувачів в інших закладах розважальної діяльності;

приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення, крім:

* торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами, пестицидами та агрохімікатами, насінням і садівним матеріалом;

* продовження банківської та страхової діяльності, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів, діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, технічного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій, діяльності з ремонту комп’ютерів, побутових виробів і предметів особистого вжитку, об’єктів поштового зв’язку;

* торгівельної діяльності та діяльності з надання послуг громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень; відвідування отримувачами соціальних або реабілітаційних послуг установ і закладів, що надають соціальні або реабілітаційні послуги сім’ям, особам, що перебувають у складних життєвих обставинах (тимчасове, денне перебування), крім установ і закладів, які надають соціальні послуги екстрено (кризово), центрів обліку бездомних осіб, мобільних бригад соціально-психологічної допомоги, соціального патрулювання

Чи варто дивуватися, що «народне радіо» швиденько рознесло теренами Ковеля неприємну для його мешканців новину? Адже подібна заборона стосувалася десятка тисяч учнів та вихованців закладів освіти міста, котрі позбавлялися права відвідувати школи, ліцеї, коледжі, дошкільні та позашкільні навчальні заклади; їх батьків, котрі, окрилені документальним запевненням міського освітянського керівництва, «запущеного» наприкінці минулого тижня до навчальних закладів, отримали справжній шок: як бути з дітьми, особливо малолітніми, перед якими без попередження закрили двері шкіл та дитячих садочків. З ким лишити їх вдома, йдучи на роботу?!

Лист Управління освіти підпорядкованим закладам щодо початку освітнього процесу
Лист Управління освіти підпорядкованим закладам щодо початку освітнього процесу

Не менший стрес отримали кілька тисяч місцевих суб’єктів підприємницької діяльності – роботодавців для чималої кількості найманих працівників. Усіх них ставили перед фактом: робота в торговельній сфері, ресторанній, розважальній діяльності тощо, за незначним виключенням – обмежується!

Журналісти інтернет-видання «Ковель media» провели розслідування обставин, що призвели до загострення суспільно-політичної ситуації в місті. До ескалації протестів, заклики поширення якого на наступні дні тижня уже лунають в мережевих пабліках. І результати вражають!

Як мінімум, некомпетентністю ковельських владців, відповідальних за організацію діяльності місцевої комісії ТЕБ та НС. Судіть самі: при уважному прочитанні протоколу №19 цієї комісії, оприлюдненого на офіційному веб-ресурсі відразу впадає в око дивне відсилання у резолютивній частині на протокол без номера від 02 жовтня 2020 року регіональної комісії ТЕБ та НС (стор.4).

Ознайомившись із рішеннями Волинської регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій можна елементарно пересвідчитися, що 02 жовтня 2020 року жодних її засідань, оформлених протокольно не існує!

Рішення Волинської регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій
Рішення Волинської регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

Натомість, найбільш актуальним є засідання регіональної комісії ТЕБ та НС, оформлене протоколом №43 від 02 листопада 2020 року.

Будемо поблажливими до укладачів «ковельського» протоколу ТЕБ та НС від 02 листопада, у виконанні яких, виявляється, встановлене вищими інстанціями «провадження банківської і страхової діяльності» є неоковирним «продовженням». Видається, що апаратники навіть скопіювати готовий текст не можуть. А що вже казати про більш високі «матерії»?

Тепер про суть проблеми, «мухи і котлети» та чиновницьку лірику.

Минає день, минає ніч, хвилини котяться, мов хвилі голубі…

До чого, скажете, лірика? Так хвилини котяться, години спливають, вже й чергова доба добігає кінця з моменту понеділкового засідання місцевої комісії ТЕБ та НС. Уже й нове позачергове засідання комісія провела під тиском підприємців, а складається враження, що в Ковелі ті, хто має бути в «темі» або не в темі, або свідомо/несвідомо затягують час, обіцяючи обіцянки-цяцянки…

Виявляється, проблема застосування в місті Ковелі карантинних «червоних» обмежень виникла не 2 листопада. І не з результатів засідання місцевої ТЕБ та НС!

«Червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 в Ковелі був встановлений ще 30 ЖОВТНЯ 2020 року рішенням ДЕРЖАВНОЇ комісії ТЕБ та НС. Саме під головуванням заступника голови цієї держкомісії, міністра охорони здоров’я Максима Степанова за присутності (в режимі відеоконференції) голів регіональних комісій було прийняте рішення встановити з НУЛЯ годин 02 листопада ц. р. в т. ч. для міста Ковеля обмеження, визначені абзацом другим пункту 1 Протоколу №40 ДержТЕБ та НС.

При цьому пунктом 4 Протоколу було зобов’язано облдержадміністрації провести «широке інформування та роз’яснювальну роботу серед населення» щодо виконання цього рішення. А пунктом 5 доручено Нацполіції, Нацгвардії, Держпродспоживслужбі забезпечити контроль за виконанням згаданих вище обмежень.

Отож, конкретний перелік обмежень, час «Х» їх запровадження, відповідальні по контролю визначені були ще в п’ятницю 30-го. А що відбувалося на Волині і в Ковелі, зокрема – нічого!

На Волині Регіональна комісія «роздуплилася» 2 листопада, розпочавши свою роботу, вочевидь, з початком робочого дня. Суботу та неділю обласні керівники, так виглядає, відпочивали. Тобто, як мінімум ВІСІМ годин (з НУЛЯ годин початку цієї доби) ВЖЕ ДІЯЛИ на території окремих адміністративно-територіальних одиниць Волинської області, в т. ч. Ковелі, запроваджені Державною ТЕБ та НС безпосередні «червоні» обмеження, а чиновники в області взялися позачергово «нарізати» рішення нижчим за рангом структурам по виконанню столичних обмежень.

І що в цій царині стосувалося Ковеля? Пункт 1 протоколу №43 засідання Регіональної ТЕБ та НС суворо гласить: виконавчому комітету Ковельської міської ради «забезпечити контроль за дотриманням протиепідемічних обмежень передбачених Постановою [йдеться про Постанову КМУ №641] та рішенням Державної комісії [йдеться про рішення згідно Протоколу №40]». Жодних вказівок встановлювати уже встановлене і забороняти уже заборонене столицею. КОНТРОЛЬ – і все!

Що ж на виконання рішення регіональної робить наша ковельська, місцева комісія ТЕБ та НС? Через півдоби з моменту дії запроваджених Державною комісією ТЕБ та НС обмежень ПОВТОРНО та ще й ЗАДНІМ ЧИСЛОМ їх «запроваджує», дублюючи рішення Державної комісії. Для чого? Хтозна!

При цьому, виконавчий комітет Ковельської міськради, як колегіальний орган, що складається з обраних міськрадою членів, і якому регіональною комісією доручено КОНТРОЛЮВАТИ, як обов’язкове до виконання (!) рішення Державної ТЕБ та НС на своє засідання не зібрався й по цей час.

Зате на центральній площі міста зібралися підприємці. Переважно жінки. Переважно з ринків. Емоційною стала акція протесту. Радикалізувалися й вимоги протестуючих.

Аби якось загасити вир негативу через пів дня мітингування під вікнами Будинку Рад керівництво міста спромоглося скликати чергове позачергове засідання місцевої комісії ТЕБ та НС.

Результатом таких підвечірніх «посиденьок» стало рішення про звернення до Регіональної комісії ТЕБ та НС з пропозицією послаблення карантинних заходів.

Наступного дня, 04 листопада, супровідний лист виконавчого комітету за підписом першого “зама” ковельського мера Михайла Гетьмана, адресований голові Волинської ОДА Юрію Погуляйку з проханням послаблення карантинних заходів відправили до Луцька.

Лист першого заступника Ковельського міського голови Михайла Гетьмана голові Волинської ОДА Юрію Погуляйку від 04 листопада 2020 року
Лист першого заступника Ковельського міського голови Михайла Гетьмана голові Волинської ОДА Юрію Погуляйку від 04 листопада 2020 року

В той же час, допоки чиновники займаються епістолярним жанром в Києві ситуація продовжує нагнітатися.

Ми дійшли точки неповернення і близькі до катастрофи. Ситуація критична… швидко перетворюється зі складної на катастрофічну. Нам необхідно приготуватися до неминучого

– заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов у Верховній Раді 3 листопада
Міністр Максим Степанов вважає ситуацію критичною

Водночас, за повідомленням авторитетних ЗМІ, їх поінформовані співрозмовники у Кабінеті міністрів та Офісі президента доносять: розглядаються варіанти аж до запровадження комендантської години та штрафів за її порушення.

Далі буде…

Редакція «Ковель media» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (2)
  1. Люди добрі, невже ви не розумієте,що вас елементарно дурять і граються з вами, шоб приготувати вам ще більшу “бяку”. По-перше, Кабінет Міністрів України на Україні не зареєстрований, по друге Конституційний суд вказав,що обмеження прав і свобод ВИКЛЮЧНО проводиться актами Верховної Ради України. Тобто попередні постанови до 28 серпня(рішення Конституційного суду0 є НЕЗАКОННИМИ, влада на верху,яка складається з соросят та людей відповідної національності під українськими прізвищами буде і надалі погіршувати ситуацію. Спитайте міністра дутого мініістерства Степанова, чому він балотувався в депутати Одеської обласної ради. Злиняти хоче, але ж/д не дають.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X