У Ковелі перед міськрадою мітингували підприємці

03.11.2020 14:50

Сьогодні, 3 листопада, у Ковелі біля будинку рад зібралися підприємці, щоб висловити місцевій владі своє невдоволення введенням жорсткого карантину і вимагати його пом’якшення.

Ковельчани твердять, що закриття дитсадків, ресторанів, кафе, перукарень, торгових центрів (таке рішення учора прийняла місцева комісія ТЕБ та НС через стрімке збільшення кількості хворих на COVID-19), лише знищить їхній бізнес, а отже вони не матимуть за що жити та годувати власні родини.

Також мітингарі висловилися проти переведення на дистанційну форму навчання школи.

Свої вимоги підприємці хотіли озвучити керівництву міста, зокрема міському голові Олегу Кіндеру (він очолює місцеву комісію ТЕБ та НС), тому сформували ініціативну групу і спробували зайти до приміщення будинку рад, яке на період карантину зачинене на ключ. Щоправда, у вестибюлі є черговий, який відгукується на дзвінок, котрий почепили при вході. Таким чином, кілька підприємців змогли потрапити в середину, але журналіста інтернет-видання «Ковель media» туди не пустили.

В мене є написано: «Без преси». Подождіть. Є у вас депутат?

– заявив черговий і зачинив за ініціативною групою двері на ключ

Поки люди чекали на зустріч із представником міської влади, хтось із підприємців озвучив заяву Олега Кіндера, яка сьогодні з’явилася на офіційному сайті Ковельської міської ради. У ній очільник міста стверджує, що прийняте рішення комісією ТЕБ та НС –

це вимушений крок, щоб зменшити кількість контактів та не допустити збільшення заражень небезпечним недугом. Втім, як будуть розвиватись події надалі, значною мірою залежить від кожного з нас.

Давайте дотримуватись простих правил, якими ми стали нехтувати, а сьогодні вони можуть вберегти життя: тримати дистанцію, мити руки, носити маски, користуватися дезінфікуючими засобами

Через деякий час разом з ініціативною групою до мітингувальників вийшов начальник економічного розвитку та торгівля виконавчого комітету міської ради Юрій Кондратович, який постарався роз’яснити причини ухвалення такого рішення. Він нагадав присутнім, що Ковель нині перебуває в «червоній» зоні, де стрімко збільшується кількість недужих на коронавірус, і порадив всі свої вимоги подати в письмовому вигляді голові місцевої комісії ТЕБ та НС, меру Ковеля Олегу Кіндеру.

Ковельчани ще намагалися дізнатися у представника влади, чому в інших містах України, які теж опинилися в «червоній» зоні, ситуація дещо інша.

Чому в Чернівцях інакше? Там мер міста вийшов до підприємців і сказав: «Хай мене звільнять, але я бізнес не закрию». І люди його вибрали. А тут, ви розумієте, вже нічого не треба

– вигукували з натовпу

Мера – не має. Першого заступника мера – не має. Значить, вони на роботу не ходять. Так, чи ні? Не ходять. За що вони получають зарплату? За те, що ми сидимо дома і платимо їм податки?!

– обурювалася вже інша жінка

У мене троє найманих продавців. Мені, що знову їх звільняти?! В мене оренда, я виховую чотирьох дітей, я – багатодітна мати. Як мені жити?! Я до того карантину п’ять робочих місць надавала. Довелося скоротити. Я за все платила 15 років. Ви нас знову закриваєте. А мені, що тим продавцям сказати, щоб вони йшли і на полку зуби клали? Як ми цей карантин пережили? Хтось питає нас?!

– розгнівано запитувала у представника влади підприємець Тамара

А Юрій Кондатович постійно повторював, наче виправдовувався, що він лише начальник відділу виконкому, а рішення, мовляв, приймає відповідна комісія.

Зрештою, підприємці написали на адресу Олега Кіндера заяви зі своїми вимогами щодо роботи бізнесу та освітніх закладів, до яких додали численні підписи, та передали їх у виконком.

За словами підприємців, Юрій Кондратович запевнив, що вони будуть розглянуті на засіданні місцевої комісії ТЕБ та НС.

Також до підприємців Ковеля на розмову вийшов переможець виборів на посаду міського голови Ігор Чайка. Він запевнив присутніх, що добре знає проблеми містян і буде відстоювати їхні інтереси, а дану ситуацію візьме під свій контроль, як тільки офіційно займе крісло міського голови Ковеля.

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.