Уродженець Ковеля в окупованому Херсоні працював на російських загарбників

28.02.2023 11:45
Фото: Херсонська обласна прокуратура

Уродженця Ковеля судитимуть за співпрацю з росіянами під час окупації Херсону.

Про це йдеться в ухвалі про застосування запобіжного заходу Центрального районного суду міста Миколаєва, – повідомляє «Район.Херсон».

Зазначається, що чоловік раніше не був судимий.

20 лютого 2023 року правоохоронці затримали його в порядку ст. 208 КПК України і повідомили про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 7 ст. 111-1 КК України.

З метою встановлення контролю на території тимчасово окупованого міста Херсон невстановлені особи з числа військових та представників спецслужб рф створили незаконний правоохоронний орган у Херсоні, а саме – так звану «ИК «Северная исправительная колония №90» Управления службы исполнения наказаний по Херсонской области» та почали підшукувати осіб з числа місцевого населення, у тому числі діючих та колишніх правоохоронців, які б співпрацювали з ними у вищевказаному новоствореному окупаційною владою незаконному правоохоронному органі.

Уродженець Ковеля, являючись громадянином України, фактично проживаючи у місті Херсон, з ідеологічних та корисливих мотивів, достеменно знаючи про факт захоплення міста Херсон збройними формуваннями рф, в травні 2022 року, підтримуючи воєнну агресію рф на території України, погодився на пропозицію невстановлених осіб з числа військовослужбовців та представників спецслужб рф та добровільно зайняв посаду так званого «младшего инспектора 2 категории группы надзора отдела безопасности учреждения ИК «Северная исправительная колония (№90)» Управления службы исполнения наказаний по Херсонской области», тобто посаду у незаконно створеному окупаційною владою на тимчасово окупованій території міста Херсон правоохоронному органі.

На займаній посаді «младшего инспектора 2 категории группы надзора отдела безопасности учреждения» уродженець Ковеля з моменту свого призначення, переслідуючи злочинні наміри та цілі, здійснював нагляд за утриманими особами, дотриманням розпорядку дня засудженими та забезпечував режим у незаконно створеному правоохоронному органі, тобто своїми діями сприяв встановленню та функціонуванню системи виконання покарань держави-агресора на території Херсонської області.

Прокурор в судовому засіданні подане клопотання підтримав та просив застосувати до підозрюваного запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без визначення розміру застави. Додатково пояснив, що сьогодні існує підозра у вчиненні підозрюваним інкримінованого йому кримінального правопорушення, яке належить до категорії особливо тяжких та за яке передбачено покарання до 15 років позбавлення волі.

Обґрунтованість підозри, на думку прокурора, стверджується зібраними по справі доказами та повністю відповідає вимогам чинного законодавства та вимогам Європейського суду з прав людини щодо поняття «обґрунтованості» та «розумності». Вважає, що в діях підозрюваного наявні ризики, передбачені п. п. 1, 2, 3, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України для застосування вказаного виду запобіжного заходу. На думку прокурора, жоден інший більш м’який запобіжний захід не зможе запобігти ризикам, передбаченим ст. 177 КПК України.

Захисник в судовому засіданні виступив проти застосування щодо підозрюваного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, заперечив та просив застосувати щодо останнього більш м’який вид запобіжного заходу не пов’язаний з триманням під вартою, а саме домашній арешт.

Підозрюваний в судовому засіданні підтримав думку захисника.

Зрештою, Миколаївський суд задовольнив клопотання слідчого в ОВС слідчого відділу УСБУ в Херсонській області про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою без визначення розміру застави до підозрюваного колишнього ковельчанина.

Таким чином, чоловіка взяли під варту в Миколаївський слідчий ізолятор, де він буде чекати завершення досудового розслідування і вироку суду.

Поділитися:

Коментарі

  1. У Ковелі десь 70 % батюшок рпц мп фсб з короваями зустрічали б орків. У багатьох тісні зв’язки з оркостаном.

  2. Колишній попкарь наглядач кольоровий мусорок сам попав на кічу.Веселе існування йому вже забезпечанне.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *