«Волиньобленерего» оштрафували за порушення графіків відключень світла

17.01.2023 о 15:35 · 2 хв читання
Фото: ІА «Конкурент»

Нацкомісія з енергетики оштрафувала три обленерго за недотримання графіків відключення електроенергії. Йдеться про операторів енергопостачання у Чернівецькій, Вінницькій та Волинській областях.

Про це сьогодні повідомляє Zaxid.net.

Рішення про штрафи для «Чернівціобленерго», «Вінницяобленерго» та «Волиньобленерего» комісія прийняла на засіданні у вівторок, 17 січня. Сума штрафу для кожної компанії – 85 тис. грн. Крім того, керівникам цих трьох обленерго виписали по 1,7 тис. грн штрафу.

Як зазначається у повідомленні прес-служби Національної комісії з регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, під час перевірок обленерго фахівці виявили недотримання графіків відключення електроенергії та порушення ліцензійних умов.

Зокрема, Нацкомісія з енергетики уточнює, що «Чернівціобленерго», «Вінницяобленерго» та «Волиньобленерего» розподіляли відключення нерівномірно, «без дотримання принципу соціальної справедливості». Крім того, вони неналежним чином інформували споживачів про перерви в електропостачанні, зокрема, через власні сайти.

Нацкомісія винесла рішення накласти на АТ «Вінницяобленерго», АТ «Чернівціобленерго» та ПРАТ «Волиньобленерего» санкції у вигляді штрафу у розмірі 85 тис. грн та зобов’язала надалі дотримуватись справедливих графіків відключень, а також вимог щодо належного інформування споживачів про перерви електропостачання

йдеться у повідомленні

Крім того, кожного керівника цих трьох обленерго оштрафують на 1,7 тис. грн. Нацкомісія з енергетики наголосила, що усі обленерго та їх керівники «не повинні допускати дискримінацію між користувачами і мають надавати споживачам достовірну та своєчасну інформацію про графіки аварійних відключень».

Нагадаємо, у грудні 2022-го та січні 2023 року Національна комісія з регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг заявляла про проведення перевірок у 12 обленерго через недотримання графіків відключень світла.

У повідомленні НКРЕКП зазначалося, що скарги надходили на несправедливі відключення.

споживачі вказують, що оператори системи розподілу відключають певні об’єкти постійно та на тривалий час, а певні об’єкти відключають на значно менш тривалий час або взагалі не відключають

– зазначало НКРЕКП

За результатами перевірок комісія зафіксувала понад 190 порушень, серед яких порушення тривалості перерв між графіками відключення світла, застосування стабілізаційних графіків, не передбачених законодавством, відсутність відключень об’єктів, що не входять до переліку критичної інфраструктури, відсутність погодженого з органами місцевого самоврядування списку підприємств, які входять до переліку критичної інфраструктури.

Тоді найбільше порушень виявили у «Волиньобленерго», «ДТЕК Київські регіональні електромережі», «Полтаваобленерго», «ДТЕК Київські електромережі», «Тернопільобленерго» та «Чернігівобленерго». Найменше – у «Прикарпаттяобленерго», «Харківобленерго» та «Кіровоградобленерго». Оператори були зобов’язані усунути порушення до 31 грудня.

Публікація за темою: Держенергонагляд виявив майже 200 порушень з боку обленерго, найбільше – на Волині

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (33)
  1. Треба, щоб перевіряючі постійно сиділи у Волиньобленерго. Але з ротацією, бо куплять з патрохами.

 1. Їх треба кожного дня контролювати ,бо сволочі світло тепер ще менше стали включати ,графіки до сраки ,не один дійсності не відповідає😡😡😡

  1. Та їх виганяти нада цих псів продажних) а толку що їх перевірили?! Електроенергію продають!!!

 2. Краще би Zелена влада не постачала електроенергію на окуповані території. На окупованих територіях на нашій електроенергії працюють заводи та майстерні на яких ремонтується ворожа техніка та працюють порти де знаходяться військові кораблі московії.

 3. Добре було б якби ще перевірили Черкасиобленерго, а зокрема Звенигородський РЕМ. Оголосили про жовті графіки, а насправді наразі діють червоні, але чомусь тільки для окремих верств населення, а для інших не діють жодні.

  1. Сума штрафу – 85 тис. грн. – “вражаюча”. 1,7 тис. грн. взагалі без хліба залишить панів начальників. У них заробітна платня в рази перевищує суму штрафів. Для чого ця комедія?

 4. Та і після перевірки нічого незмінилося графіків не має а як виключають то 3 год.світоло є а 5 год відсутнє. Їх нічим не налякаєш.

 5. Ото то штраф для керівника! Ото посміховисько зробили! А штраф на підприємство ніяк не впливає на особисту вигоду директора. Він заробив стільки, що ще купу таких штрафів осилить. Сидить, певно, і регоче!!!!

 6. Київські регіональні мережі зовсім не додержується графіків.Є лінії які зовсім не вимикають або проплачені чи живе критична інфраструктура

 7. Зате в Молдові за рахунок українських споживачів світла не виключають. Як перетікала електроенергія від нас, так і перетікає. А власник Волиньобленерго як клав, так і кладе в офшори капусту. А звідти куди, хто вгадає?.

  1. На зброю для війни з Україною, куди ще бойко може пхати бобло. Ну, ще собі трохи в кишеню…

 8. 11 січня, коли були перевіряючі з Києва, ніяких відключень не було. А тільки поїхали, диспетчери як з ланцюга зірвалися.
  Агов, диспетчери! Та будьте ви ПРОКЛЯТІ до сьомого коліна!

 9. На свята не відключали – Дефіцит взяв відгули.
  Нанаступний тиждень Дефіцит зявився з бодуна – на вихідні то відключали, то ні.
  Приїхала перевірка – знову відправили Дефіцита у відгул і не відключали. Поїхали – Дефіцита відізвали…

 10. На Рівненську АЕС прибула делегація МАГАТЕ. Дай Бог, щоб надовго там затрималась…

  1. Пло інтернету розпустили інхвормацію, що в Україні генерації побільшало. Кажуть, ще один енергоблок в АЕС, не ккажуть якій, запустили…

   1. Сьогодні вже брешуть по інтернету, що поменшало. Просто так, захотілося поменшати.

 11. Треба знову перевірку, ті бебехи знову рубають як хочуть мало штрафу дали, думаю перший раз мали дати 500000 грн штрабу і директору премію на цілу зарплату зняти! Немає толку!

 12. Позвільняти їх нахєр!
  Ніяких графіків не дотримуються. Комусь на 2-3год включать, а комусь і на 5год! Або і взагалі не вимикають.
  Сволочі!

  1. Треба конфіскувати Волиньобленерго в юрія бойка. Інакше диверсія буде тривати дуже довго…

 13. Звільнити і на нари керівника… Як мінімум на передову красти у рашистів електрику…

 14. Найбільше електроенергії перетікає в Угорщину, яка блокує нам постачання зброї. Робіть висновки, чому у нас штучний блекаут.

 15. З 23 січня – аварійні відключення. Правда, аварії (слава Богу) немає…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X