Вибори до облради: «нову» Ковельщину поділили навпіл

07.09.2020 11:53

Волинська обласна виборча комісія утворила територіальні округи для місцевих виборів, які відбудуться 25 жовтня. Для виборів депутатів до обласної ради утворили вісім округів.

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» повідомляє, що відвідав засідання комісій, аби дізнатися, за яким принципом утворювали округи та як стартував виборчий процес на Волині. Про деталі майбутнього голосування та готовність комісій у матеріалі журналістки центру.

Область: вісім округів і новий голова комісії

Засідання обласної виборчої комісії відбулося 5-го вересня в приміщенні Волинської обласної ради. Головне місце за круглим столом ділять Микола Євтушин, який тривалий час очолював цю комісію з 2005-го року, та Іван Лазорко, який обіймає цю посаду тепер. На правах заступника головує Євтушин. Оголошує, що присутні десять членів комісії з 18, отже необхідні рішення будуть прийняті. На порядку денному присяги, затвердження кошторису, режиму роботи, обов’язків та округів.

Нові члени комісії дають присяги. З ноутбука Лазорка по черзі зачитують про свою готовність працювати на благо чесних виборів. І з рук Євтушина приймають білі посвідки з тризубом. Після цього – обговорення кошторису.

Головуючий оголошує кількість виборців на Волині станом на 31 серпня – 773 тисячі 725. Згодом кількість уточнюватимуть. Євтушин каже, що виходячи з цієї цифри, на друк бюлетенів доведеться запланувати 2 мільйони 799 тисяч 477 гривень. Згодом сума може змінитися, бо до 10 вересня ще перереєстровуватимуть виборчі адреси. Разом з іншими витратами загальний кошторис склав 6 мільйонів 968 тисяч 558 гривень.

Більшість статей є закріпленими і ми їх змінювати не можемо. Але і ця сума зміниться, коли ми отримаємо перед днем виборів число виборців, бюлетенів і учасників виборчого процесу. Їх може бути 5, а може бути за 20. І це вже абсолютно різні витрати. Побачимо, як будуть виділяти кошти. Ці вибори відбуваються тільки за гроші з центрального бюджету

– пояснює Микола Євтушин

В межах області 1 125 дільниць. З них приблизно 18 спеціалізованих. Одна з членкинь запитує, чи буде дільниця в лікарні у Боголюбах, де перебувають хворі на COVID-19 і як голосування проходитиме там. Інші відповідають, що, здається, серед переліку спеціальних виборчих дільниць лікарні немає, проте чітка відповідь так і не звучить.

Коли доходить до формування виборчих округів, секретар комісії перепрошує і пояснює, що не встиг роздрукувати перелік округів. Обіцяє надіслати всім файл у спільному чаті, аби до оприлюднення у понеділок з ним всі ознайомились.

Далі комісія говорить про графік роботи та обов’язки членів комісії. Євтушин сміється і каже, що якщо коротко, то за все відповідає голова. Сам же Лазорко посміхається і знизує плечима. Потім оголошує, що найближчим часом проводитимуться навчання для виборчих комісій. Все буде в онлайн-режимі, участь не обов’язкова, але бажана. Після цього молодші пояснюють старшим, що таке Zoom і як його завантажити. Євтушин ще раз обіцяє надіслати всім детальний опис сформованих округів і цим засідання завершується.

Журналістці «Сили правди» перелік округів пообіцяли надіслати також – за півтори години після закінчення засідання. Проте дотримуються обіцянки лише в обід наступного дня після кількох нагадувань. Загалом для виборів депутатів обласної ради Волинь поділили таким чином:

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.