Як розрізнити фальшиві гроші?

23.05.2020 о 12:25 · 2 хв читання

Якщо ви часто маєте справу з паперовими грошима, ви, мабуть, не раз замислювалися, а той побоювалися, чи справжні кошти тримаєте в руках. Існує кілька способів, за допомогою яких можна з високою вірогідністю виявити підроблену купюру.

Далі ми розповімо про кілька елементів, які завжди варто враховувати.

1. Перевірка на дотик. Напевно, кожен добре знає, що гривня зовсім не схожа на якийсь пересічний папір. Вона досить цупка та специфічна на дотик. Особливу увагу приділяйте рельєфним елементам (цифри), якщо маєте справу з новими купюрами.

2. Якість друку. Навіть старі банкноти мають певні засоби захисту від підробки. Перш за все – це водяний знак (портрет і знак гривні). У нових купюрах можна простежити їх рельєфність, хоча головне правило – це відсутність імітації на зворотній стороні. В такому разі портрет просто друкують на задньому боці, що неважко помітити. Також перевірте наявність захисної стрічки посередині банкноти. Вона занурена всередину паперу і теж не повинна виходити зовні з будь-якого боку. Якщо вона надрукована на звороті у білому кольорі – це підробка.

3. Наявність нових елементів захисту. Йдеться про нові голограми, які змінюють колір при обертанні купюри. Вони наявні на усіх нових гривнях, на яких портрет розміщений посередині, а не справа. Такий елемент досить складно зробити, а головне – ще й якісно. Також на нових банкнотах номіналом 500 і 1000 гривень є ще захисна смужка, що переливається. Вона дещо об’ємна на дотик.

4. Порівняння. І, власне, якщо є така можливість – зіставте сумнівний папірець з іншими справжніми банкнотами. Усі вони мають бути повністю ідентичні. За відсутності ультрафіолетового сканера це чи не найліпший спосіб виявити фальшивку. Зазвичай вона одразу ж виділиться кольором, цупкістю або навіть розміром.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X