Як судили прикордонника, який взяв більше тисячі доларів хабара за сприяння контрабанді цигарок

19.12.2023 о 11:15 · 2 хв читання

У Ковельському районі судили прикордонника за допомогу контрабандистам у переміщенні сигарет в Польщу. Зокрема, службовець інформував порушників про місця дислокації прикордонних нарядів.

Як йдеться у вироку Шацького райсуду, обвинувачений обіймав посаду начальника першого відділення інспекторів прикордонної служби Восьмої прикордонної застави. У серпні 2023 року він мав зустріч з контрабандистом, під час якої домовився посприяти у переміщенні сигарет до Польщі, – пише сьогодні ZAXID.NET.

За кожен переміщений ящик сигарет він мав отримати по 50 доларів, а в обмін на це службовець зобов’язувався інформувати порушників про «вільні» ділянки кордону, де не було патрулювань. Під час наступної зустрічі в селі Світязь чоловік зменшив вимоги до 45 доларів за ящик сигарет.

Слідство зафіксувало декілька епізодів, коли прикордонник інформував контрабандистів. 14 вересня він отримав перший транш хабара – 270 доларів, а 18 вересня – 1080 доларів. Після цього його затримали.

Відомо, що в процесі розслідування обвинувачений прикордонник уклав з прокурором угоду про визнання винуватості. На засіданні 13 грудня суддя Наталія Стрілець цю угоду затвердила.

Чоловіка визнали винним у порушенні ч. 1 ст. 368 КК України (отримання неправомірної вигоди) та призначили йому 51 тис. грн штрафу. Окрім цього, йому на три роки заборонили обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій в держорганах, місцевому самоврядуванні та Держприкордонслужбі. За проведені експертизи чоловік повинен заплатити 5,7 тис. грн.

Згідно відкритих даних сайту «Судова влада України», обвинуваченим у цій справі є Гуніник Тарас Михайлович.

Фото спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (7)
 1. Пророкую всім митникам до дупи такі штрафи і вони не бояться попастись на хабарі

 2. А за сало на вокзалі дали 5 років циганкі, може нам циганів в прикордонну службу набрати???

 3. Цирк поїхав, а клоуни залишились!!!
  Блін! Люди добрі, а скільки це може продовжуватись???
  Та він ту 51тис. грн. відмиє за одну зміну!!!
  Ось і втопили щуки у річці…

 4. Пшик. Так як і Щ тими лікарями Ковельського МТМО. Двоє працюють, а один ще й депутатські рішення приймає.

 5. Оприлюдніть,будь ласка, весь список тарифів – за затвердження угоди про визнання винуватості, за відмазку від ст. 130, від ч. 5 ст. 126 КУПАП, від 191, 368 ККУ…

 6. Та ніяк не судити.
  Перевести тимчасово на рік на інший пунк пропуску і через рік повернути назад.
  Стандартна процедуру митниці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X