Як у Ковельському районі судили шкільного кочегара за ухилення від мобілізації

29.07.2024 о 09:54 · 2 хв читання

На лаві підсудних опинився шкільний кочегар, якого звинуватили в ухиленні від мобілізації. Чоловік не погодився з рішенням суду першої інстанції, а саме – з позбавленням волі строком на півтора року. Він переконаний, що вирок надто суворий, тому пішов у апеляційний суд.

Торік Василь Мандрик, із села Штунь Ковельського району, у присутності свідків відмовився отримувати повістку, а згодом не з’явився у пункт збору у визначений день, – йдеться в сюжеті ТРК «Аверс».

Підсудний працює кочегаром у Штунському ліцеї Вишнівської громади. Одружений і раніше не судимий. У залі суду свою вину повністю визнав і підтвердив той факт, що самовільно прийняв рішення не прийти до пункту збору для проходження військової служби.

Зі слів обвинуваченого, він усвідомлював, що ухиляється від мобілізації, але хотів трохи підлікуватися. У суді Василь Мандрик щиро розкаювався, висловлював жаль у вчиненому та готовність понести покарання. Вивчивши всі матеріали справи, суд вирішив відправити чоловіка за ґрати на півтора року, звернувши увагу на наявність обтяжувальних обставин, а саме – вчинення злочину в умовах воєнного стану.

Підсудний, вважаючи вирок суду надто суворим, вирішив оскаржувати його в апеляції. В суді апеляційної інстанції захисник клопотав про закриття провадження.

На адресу суду надійшла низка клопотань. Просили зупинити провадження у справі за статтею 135 КК України й подали клопотання про звільнення Мандрика від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого статтею 336, на підставі статті 48 у зв’язку з поданням заяви Мандрика, в якій він підтримує зазначене клопотання через те, що проходить військову службу

– озвучив суддя Волинського апеляційного суду Олег Клок

Враховуючи всі обставини, зокрема те, що чоловік добровільно мобілізувався та пішов служити, суд вирішив вирок першої інстанції скасувати та звільнити волинянина від кримінальної відповідальності.

Поділитися:

Більше про

Коментарі

Показати коментарі (5)
  1. Все життя жив і жив, а тут кримінальним елементом став, чудо!

  2. Всім, хто цікавиться, раджу почитати про виправдальний вирок ухилянту (Номер судового провадження: 1-кп/530/72/23
    Номер кримінального провадження в ЄРДР: 12023170490000064), шукати в Гуглі “Зінківський районний суд виправдав ухилянта”

    1. Тобто, якщо (допоки) той анекдотичний вирок не скасують, то підстава вимагати аналогічного вироку (бо то прецедент, а в Україні прецедентне право – якщо один раз так ухвалено, є підстава для таких самих рішень і в інших схожих справах)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X