Як українці виїжджають з окупованих територій: перетин кордону і транзитний центр у Ковелі

23.09.2024 о 12:00 · 3 хв читання
Фото: Суспільне

Через один із пунктів пропуску у Волинській області повертаються українці з тимчасово окупованих Криму, частин Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей. Людей зустрічають волонтери та везуть до транзитних центрів.

Про це Суспільному розповів волонтер Сергій. З його слів, люди змушені діставатися в Україну через росію і Білорусь.

В українців є можливість повернутися на територію України через пункт пропуску, який наразі функціонує на Волині, – зазначила речниця Волинського прикордонного загону Маргарита Вершиніна.

В перший день війни він був закритий. І з цього часу могли повернутися саме українці, які слідували з тимчасово окупованих територій або з територій Білорусі та росії

– сказала речниця загону
Маргарита Вершиніна / Фото: Суспільне 

Як працює транзитний центр у Ковелі

У транзитний пункт, що у Ковелі, переселенці приїздять надвечір. Тут їх зустрічають вже інші волонтери. З міркувань безпеки обличчя рідних і людей, які приїхали на Волинь з окупованих і частково окупованих областей України, Суспільне не показує.

Переселенка Наталія, яка зустрічала на Волині свою маму, розповіла, що мама їхала і через росію, і через Білорусь. Вся її підтримка тут.

Волинянин Назар Федорук волонтерить майже три місяці. Він розповів, що людей зустрічають та надають першу допомогу.

Назар Федорук / Фото: Суспільне 

Ми їх тут зустрічаємо, надаємо першу допомогу. наприклад пошук білетів, пропонуємо поїсти. Також є в нас душ. Якщо білетів одразу не можемо знайти, то люди залишаються на ночівлю. Багато людей приїжджають зовсім без коштів. Люди рідко лишаються на одну-дві ночі, бо хочуть одразу поїхати до рідних чи своїх домівок

– сказав волонтер

Волонтер Михайло Тарасюк розповів, що для людей організували нічліг у недільній школі.

Облаштовані спальні місця / Фото: Суспільне

Це в нас недільна школа, тут дітки навчаються, але в даний час, коли в нас повномасштабна війна, це є в нас спальні місця для тих людей, які приїжджають і рухаються транзитом далі. Ті, що їдуть через росію, залякані

– зазначив чоловік
Михайло Тарасюк показує облаштовані спальні місця для людей / Фото: Суспільне

«Вдалося вижити та подолати кілька кордонів й виснажливу дорогу», – так про повернення в Україну сказав 21-річний Даниїл із Запорізької області. З його слів, залишатися вдома стало небезпечно.

На Волинь з окупації їхав дві доби через росію, потім – білоруські Гомель та Брест. Хлопець розповів, що аби потрапити в Україну, розповідав, що їде вчитися у Білорусь.

Спецслужби росії дуже чітко і відверто вас будуть перевіряти на телефони. Особливо будуть «давити» морально. Знаходив через «Телеграм» перевізника, з ним домовився. Він мене попередив, як себе вести, що потрібно робити, як потрібно розмовляти. Приїхав автобус і забрав мене. Так потрапили на кордон з Україною

– розповів Даниїл

Волонтер Сергій розповів, що за серпень 2024 року перевіз із кордону в більш безпечні місця 526 українців, які поверталися в Україну з тимчасово окупованих територій через інші країни.

По російських документах виїздять. Якщо немає російського документа, то не потраплять в Білорусь. Але якщо є український біометричний паспорт, то можуть їхати навіть із Білорусі у Польщу

– сказав чоловік
Сергій / Фото: Суспільне

Зі слів речниці Волинського прикордонного загону Маргарити Вершиніної, один із пунктів пропуску, що діє в області та через який прямують переселенці, зараз працює лише на вхід в Україну у пішому порядку. На виїзд через цей пункт пропуску люди слідувати не можуть.

Поділитися:

Більше про

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X