Якщо лікарі отримають обвинувальний вирок, їх буде звільнено з лікарні, – гендиректор МТМО

Зоряна Бодялова
23.01.2024 в 14:00 · 4 хв читання

Як відомо, на початку 2023 року правоохоронні органи викрили трьох лікарів Ковельського міськрайонного територіального медичного об’єднання на підробці медичних документів та участі у схемі незаконного переправляння за кордон військовозобовʼязаних.

Одного з них вже засудили разом зі спільниками. Справи щодо двох інших, серед них депутат Ковельської міської ради, суд ще розглядає.

НЕВРОПАТОЛОГИ

«Ковель media» вже повідомляло про те, як судили лікаря-невропатолога Андрія Сиротюка.

Хочу нагадати, що його роль полягала у виготовленні підробленої медичної документації, наприклад, виписки з історій хвороб, висновки обстежень, лабораторних досліджень. Тобто, ті документи, які потім брались за основу при видачі кінцевих медичних висновків, при прийнятті рішення військово-лікарською комісією щодо непридатності служби в ЗСУ в ТЦК та СП. Також лікар супроводжував осіб під час проходження медичних оглядів та обстежень для отримання документів щодо непридатності до військової служби в ЗСУ у Ковельському МТМО.

Медичні документи надавали військовозобовʼязаним право виїзду за межі України. Виїжджали до Польщі та Румунії.

У Сиротюка в Ковельському МТМО був спільник – лікар-невропатолог Олександр Парадовський. В одному з епізодів описано, як Парадовський оформив «клієнта» Сиротюка на стаціонарне лікування у неврологічне відділення центральної районної лікарні у палату № 21, якої насправді не існує. Цьому чоловіку Сиротюк прописав діагноз «розсіяний склероз», а також виготовив усі необхідні документи для його підтвердження. Тож чоловіка було визнано непридатним до військової служби. Однак схему правоохоронці викрили. Автомобіль з ухилянтом зупинили полійцейські дорогою до пункту пропуску «Угринів».

Саме Парадовський, за даними слідства, оформлював ухилянта у стаціонар, вніс до медичної картки завідомо неправдиві відомості, встановив діагноз: «хронічна двобічна вертеброгенна мієлорадикулопатія». Крім цього, для військовозобов’язаного були підроблені лабораторні дослідження, згідно з якими у нього виявили «стан після перенесеного вірусного гепатиту С», хоча він таким захворюванням насправді ніколи не хворів.

Олександр Парадовський (крайній зліва) під час судового засідання 15 січня 2024 року

Якщо для Сиротюка судова історія закінчилась, то для його спільника ще тільки починається. Обвинувальний акт щодо Олександра Парадовського надійшов до Ковельського міськрайонного суду у серпні 2023 року, але тільки зараз розпочався розгляд справи по суті. Йому інкримінується підроблення документів (частина 3 статті 358 Кримінального кодексу).

Згідно з матеріалами судового провадження, йдеться про випадки з двома військовозобов’язаними, яким Парадовський допомагав із виготовленням медичної документації з метою ухилення від мобілізації. Його захисник у справі Віктор Клімук від коментарів по цій справі відмовився.

ЛІКАР-ДЕПУТАТ

Про лікаря-ендоскопіста відділення функціональної діагностики, депутата міської ради від «Батьківщини» Юрія Рудя, якому правоохоронні органи повідомили про підозру у березні 2023 року, ЗМІ неодноразово писали. Його вважають причетним до ще однієї схеми підробки медичних документів для ухилення від мобілізації та виїзду військовозобовʼязаних за кордон.

У матеріалах справи, які оприлюднено в Єдиному державному реєстрі судових рішень, йдеться про те, що правоохоронці відкрили справу ще у листопада 2022 року та проводили негласні слідчі дії. З одним з «клієнтів» – військовозобовʼязаним чоловіком, який шукав можливість виїхати за кордон, група зустрілась 14 листопада 2022 року в одному з ковельських готелів. Там вони домовились про співпрацю та чоловік сплатив їм завдаток – 1,5 тисячі доларів. Ще стільки ж він мав передати після отримання документів, і того ж дня його мали вивезти на кордон. 7 березня 2023 року, коли «клієнт» передавав другу частину грошей на одній із автозаправок у Ковелі, трьох учасників схеми затримали, в тому числі і Юрія Рудя.

Луцький міськрайонний суд Волинської області арештував затриманих, але визначив заставу – майже 215 тисяч гривень кожному. Підозрювані внесли кошти та вийшли з СІЗО.

Юрій Рудь (крайній справа) під час судового засідання 24 листопада 2023 року

Під час судового засідання, яке відбулось 24 листопада 2023 року, Юрій Рудь сказав, що визнає свою провину частково. Від коментарів по справі його адвокат Дмитро Бурда також утримався, сказавши, що на даному етапі вони не готові конкретизувати, в якій мірі визнається провина.

Юрій Рудь продовжує виконувати свої обовʼязки депутата. Зокрема, 23 листопада брав участь у роботі сесії міської ради.

Чергове судове засідання по Юрію Рудю має відбутися 5 лютого о 14:00 (суддя Андрій Чалий), а по Олександру Парадовському – 7 лютого о 14:00 (суддя Олексій Шишилін).

ЩО КАЖЕ КЕРІВНИЦТВО

Генеральний директор Ковельського МТМО, кандидат медичних наук та член виконавчого комітету міської ради Валентин Вітер сказав у телефонній розмові, коментуючи всі три кримінальні справи, що наслідком для Андрія Сиротюка, по якому є вирок, стало звільнення з лікарні. Щодо Олександра Парадовського та Юрія Рудя, чиї справи ще на розгляді суду, то їх лише відсторонено від роботи у військово-лікарській комісії. Але вони продовжують працювати як лікарі.

Керівник МТМО зазначив, що якщо Парадовський та Рудь отримають обвинувальні вироки, то для них наслідки будуть такими ж, як для Сиротюка, якого було звільнено з лікарні.

Редакція «Ковель media» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.
Поділитися:

Більше про

Коментарі

Показати коментарі (24)
  1. А як хворій людині пройти те ВЛК по нервовій частині, щоб бути непридатним?
    Легенький, Зінчук, професор в Києві
    Ага. Хуйвам.

  2. На фронт сучар. Хай відчують, як хворих відправляти.
    Разом з Вітром.

  3. зате хлопці після поранень не можуть ні вилікуватись в тій же неврології, ні добитись, щоб їх визнали дійсно непридатними до служби

  4. а чим кращий Курило-голова ЛКК, який також роздає групи за гроші, а кому потрібно, справді хворому, зась.

  5. а якщо навпаки, залякані лікарі людині, яка мала пластину в голові, дають висновок придатний. Чи це не є підробкою документів? У нас немає правди ні в одну, ні в другу сторону

  6. Таких ” лікарів” треба позбавляти ліцензії, без дозволу на поновлення.

  7. В батька була 4 стадія раку поки сиротюку не дав на лапу то пі…. Р не дав направлення на Луцьк.Тіпа лікував в Ковелі казав все буде добре.Внас лікарі ліпші ніж в Луцьку.

  8. АЛЕША ЦАРЬ (УБИТ В ДНЕПРОПЕТРОВСКЕ) пише:

    Ходил с барсеткой,заложил свою печатку за алкоголь.

  9. Ходіння до тих неврологів- тупо витрачання грошей в ніщо
    Ні правильних діагнозів, ні правильного лікування
    По всій Україні

    1. ти переживаєш? чи просто аби папіздєть? і діагнози і лікуваня правильні якщо в тебе проблема не вигадана. ти мабуть далі Холоб виіхати неможеш?

  10. А через таких ось сучар, хворій людині що світить в теперішній час?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X