Якщо у вас знайдуть незареєстровану зброю

28.05.2020 о 17:16 · 2 хв читання

Згідно чинного законодавства, власники зброї повинні не лише мати дозвіл на неї, але й регулярно перереєстровувати її.

Як повідомляє Ковельський відділ поліції у Фейсбуці, окремі мешканці міста досі не перереєстрували свою зброю. Правоохоронці наголошують, що така бездіяльність є адміністративним правопорушенням.

Стаття 192 КУпАП передбачає, що за порушення громадянами встановлених строків реєстрації (перереєстрації) вогнепальної мисливської чи холодної зброї, а також пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду або правил взяття їх на облік в органах внутрішніх справ у разі зміни місця проживання, тягне за собою попередження або накладення штрафу від п’яти до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Окрім того, варто пам’ятати про відповідальність за несанкціоноване тримання зброї, тобто якщо раніше вона навіть не реєструвалася.

Згідно статті 263 ККУ (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами):

  • Носіння, зберігання, придбання, передача чи збут вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років.
  • Носіння, виготовлення, ремонт або збут кинджалів, фінських ножів, кастетів чи іншої холодної зброї без передбаченого законом дозволу караються штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин, або арештом на строк від трьох до шести місяців, або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років.
  • Якщо особа добровільно здала органам влади зброю, бойові припаси, вибухові речовини або вибухові пристрої, вона автоматично звільняється від кримінальної відповідальності.
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X