За підробленими документами хотіли вивезти деревини на суму майже 100 тисяч гривень

20.05.2023 о 13:04 · 2 хв читання

Волинські митники на посту «Ягодин» упередили неправомірне вивезення з України майже 30 кубічних метрів деревини. Порушення виявили під час оформлення вантажу, який автоперевізник доставляв від продавця з Чернігівщини до покупця у Литві.

Про це повідомляє пресслужба Волинської митниці.

Задекларований товар – специфічний, оскільки повністю складався з обрізних пиломатеріалів, виготовлених із породи «сосна». Відповідно до чинного законодавства, такий експорт підлягає під заходи нетарифного регулювання, серед яких обов’язковим є подання Сертифікату про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів. Цей документ був пред’явлений перевізником у товаросупровідному пакеті, однак викликав сумнів у пильних митників.

За висновками митники вирішили звернутись до експертів з кафедри ботаніки, деревознавства та недеревних ресурсів Національного лісотехнічного університету. Науковці офіційно підтвердили, що з описаних в Сертифікаті про походження колод сосни неможливо випиляти дошки тих розмірів, що їх намагались експортувати. А розмірні характеристики дерев, що нібито стали сировиною для пиломатеріалів, замалі для виготовлення такого значного обсягу продукції.

Дії експортера містять ознаки правопорушення, передбаченого ч. 1 статті 483 Митного кодексу, про що складено протокол. Лісоматеріали тимчасово вилучили на склад митниці. Їхня вартість оцінена у майже 100 тисяч гривень. Подача недостовірних відомостей про товар тягне за собою накладення штрафу в розмірі 100 відсотків безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією цих товарів. Остаточні рішення у справі – за судом.

Фото Волинської митниці

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (2)
  1. а хто стоїть за тим лісом? не водій же його віз самовільно. Можете назвати прізвище того депутатика?

  2. все правильно. за свободу гинуть кращі сини України, а бидло вивозить рештки держави за кордон.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X