За ввезення контрабандного одягу водію доведеться сплатити 2 млн грн штрафу

17.06.2021 о 12:22 · 2 хв читання
Фото ілюстративне

Через митний пост «Ягодин» під виглядом гуманітарки хотіли перевезти нового одягу на майже 2 мільйони гривень. Уникнути покарання за це правопорушення не вдалося, тож товар конфіскують, а водію вантажівки доведеться сплатити штраф.

Таку постанову прийняв Любомльський районний суд, – пише Центр журналістських розслідувань «Сила правди».

У вересні 2019 року водій ТОВ «Ол Транс Груп» Володимир Самчук на вантажівці в’їхав до митного посту «Ягодин». За документами, він перевозив із Польщі до України 14,8 тонни гуманітарної допомоги – вживаного одягу, взуття, речей для побуту. У поданих перевізником документах для проходження митного контролю відправником товару була вказана британська компанія «PAN GROUP LTD», а одержувачем – Благодійний фонд «Сфера доброти», що в Тернополі.

Під час повного огляду митники виявили у 95 поліетиленових мішках 2 000 одиниці нового дитячого, 1 024 жіночого та 2 000 одиниць чоловічого одягу загальною вартістю 1,96 мільйона гривень, який не був вказаний у товарно-супровідних документах.

До суду правопорушник не з’явився, але письмово пояснив, що не мав доступу до транспорту при завантаженні гуманітарної допомоги. Проте, у поданих ним документах цього не було вказано, попри обов’язковість такого запису.

За нормами Митного кодексу України, перевізники зобов’язані перевіряти відомості про кількість вантажних місць, зовнішній стан товарів і їхнє пакування. Вони ж і несуть відповідальність за подання документів, що містять неправдиві відомості.

Тож у квітні 2021 року суддя Любомльського райсуду Сергій Шеремета визнав водія вантажівки Володимира Самчука винним та призначив штраф у розмірі 100% вартості одягу, що намагалися незаконно ввезти, тобто 1,96 мільйона гривень. Одяг постановили конфіскувати в дохід держави.

Крім того, чоловіку доведеться заплатити 63 573 гривні Волинській митниці за зберігання речей та 454 гривні судового збору.

Чоловік зі своїм адвокатом Віталієм Крючковим спробували оскаржити таке рішення у Волинському апеляційному суді, але безрезультатно. 7-го червня суддя Петро Борсук розглянув справу та залишив постанову судді Любомльського райсуду без змін.

До слова, це було вже друге коло судів у цій справі. Вперше справу розглянув ще у серпні 2020-го суддя Любомльського райсуду Степан Чишій. Тоді рішення було аналогічним: штраф та конфіскація речей. Але в апеляції у листопаді 2020-го суддя Олег Клок скасував рішення колеги і відправив матеріали для проведення додаткової перевірки. Проте, після неї, як бачимо, результат не змінився.

Фото Волинської митниці

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X