За вибух у вагонному депо винуватцю призначили виправні роботи

24.07.2020 о 11:05 · 2 хв читання

Аварія на території пасажирського вагонного депо «Ковель» трапилася 28 лютого 2020 року близько 16 години.

Слідство встановило, що під час випробування ємності теплообмінника, об’ємом 10 метрів кубічних, стиснутим повітрям сталося виривання фланцевого люка нижньої частини ємності, в результаті чого отримали важкі тілесні ушкодження два працівники даного підприємства.

Слідчий поліції того дня провів огляд на території депо, в ході якого вилучив 6 журналів з правил безпеки, 7 частин електродів, 46 частин болтів, 2 частини гумового ущільнювача, манометр. Потім судом було накладено арешт на ці речові докази.

Ковельський відділ поліції відкрив кримінальне провадження № 12020030110000398 від 29 лютого за ч. 2 ст. 272 КК України (Порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, якщо воно спричинило тяжкі наслідки), що карається обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на строк до восьми років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Згодом слідство перекваліфікувало справу на ч. 2 ст. 271 КК України, де більш м’які санкції.

Прокуратура пред’явила обвинувачення майстру ремонтно-механічного цеху вагонного депо Анатолію Наконечному, раніше не судимому, який надав бригадиру – слюсарю-ремонтнику та електрогазозварювальнику завдання щодо проведення ремонту зазначеної ємності та перевірки її на герметичність шляхом подачі стисненого повітря. Роботи проводилися всупереч зазначеному у заявці способі перевірки та з порушенням посадової інструкції.

Згідно судово-медичної експертизи, внаслідок вибуху один працівник депо отримав травми у вигляді відкритого перелому обох кісток лівої гомілки, забійної рани правої гомілки, множинних забоїв; інший – закриту черепно-мозкову травму зі струсом головного мозку, гематоми ока та лобної ділянки, забій колінного суглобу та грудної клітки, закриті переломи ребер.

В судовому засіданні Анатолій Наконечний свою провину визнав повністю. Мовляв, дійсно допустив упущення в роботі, що призвело до таких важких наслідків.

Ковельський міськрайонний суд під головуванням судді Петра Бойчука призначив йому покарання у виді виправних робіт на строк 10 місяців з відрахуванням щомісячно із суми заробітку в дохід держави десяти відсотків, без позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X