Житло для ВПО: як у Ковелі розподілятимуть квартири у новому будинку для переселенців

У Ковелі на вулиці Володимира Кияна завершується будівництво другого багатоквартирного будинку для переселенців, яке стартувало у 2024 році.
Проєкт фінансується Європейським Союзом за підтримки міжнародної організації НЕФКО. Вартість будівництва житла для переселенців – понад 4 мільйони євро, – розповів Суспільному перший заступник міського голови, лучанин Тарас Яковлєв. З міської казни на будівництво виділять орієнтовно 20 мільйонів гривень.
Хто може отримати житло
Зараз у соціальній черзі перебуває понад 200 сімей. Хто отримає квартири вирішуватиме спеціальна комісія.
Комісія буде нараховувати кожній сім’ї бали. Вони надаються, якщо члени сім’ї воюють, якщо члени сім’ї – пенсіонери, діти, працюючі. Тобто є певна кількість балів за кожну категорію. 70 сімей, які мають найбільше балів, будуть заселені
– сказав посадовець і додав, що зараз у громаді загалом проживають 4 тисячі переселенців
Цей будинок залишиться у міській комунальній власності. Люди тут проживатимуть безплатно, лише компенсовуватимуть вартість спожитих комунальних послуг. Договір із родинами переселенців, які тут мешкатимуть, укладуть на рік із правом продовження ще до 5 років. Серед умов – один із членів сім’ї повинен працювати у ковельській громаді.
Переселенці про новий і перший будинок для ВПО у Ковелі
Світлана Рудай приїхала у Ковель з Харківської області із двома неповнолітніми дітьми та чоловіком-учасником бойових дій. Жінка у черзі на соціальне житло – під номером 54. Каже: сподівається переїхати з орендованої квартири у двокімнатну в новому помешканні.
Стоїмо у черзі рік, там бальна система, хто більше балів набере, той отримає житло. Сподіваємось, що ось новий будинок добудовується і скоро буде вирішальний момент, хто мешкатиме у цьому будинку
– говорить переселенка

Перший будинок для переселенців, який звели у Ковелі торік, має 24 квартири. Одна з тих, хто у ньому живе – Ірина Кривошеєва із Бахмута. Її житло на Донеччині знищене, у Ковель з родиною жінка приїхала на початку повномасштабного вторгнення. Її чоловік – військовий, тому, каже, родина отримала тимчасове соціальне житло.
У мене є дитина на візочку, йому 18 років і я вже була вагітна на 7 місяці та чоловік вирішив, що потрібно нам виїжджати. Тут непогано, але все одно хочеться додому
– говорить жінка

Тетяна Діденко також переселенка із Бахмута Донецької області, нині мешкає з донькою та онуком в однокімнатній квартирі.
Отримати було важко. У Ковелі ми до того орендували квартиру. Платили 100 доларів, а потім 150 доларів сказали платити. А брати їх ніде. Вертатися нам нікуди
– ділиться переселенка

Яким буде другий будинок для переселенців
Будівництво другого багатоквартирного будинку завершене на 90%. Як розповів виконроб підрядної організації Владислав Гонтар, для переселенців готують п’ять трикімнатних, 30 двокімнатних і 35 однокімнатних квартир.
Кожна квартира буде додатково укомплектована меблями та частково побутовою технікою.

Також у будинку передбачили протирадіаційне укриття із запасним виходом та вентиляцією, яке розраховане на 200 людей. На даху встановили 56 сонячних фотомодулів, які забезпечуватимуть загальнобудинкові потреби з освітлення.

В будинку є три ліфти, він пристосований для людей з інвалідністю. Як каже виконроб Владислав Гонтар, житло здадуть в експлуатацію до кінця травня.
Більше про












Коментарі
Залишити відповідь

О де бабла косонуть не дарма пенсіонерку іваненчиху ще на 5 років залишили “незамінний фахівець”
Іваненчиха хоч і столітня ропуха, але дуже бойко розподіляє і приватизує квартири
А коли будуть будувати житло сім’ям загиблих воїнів, в яких нема свого житла
15 млн……..
Хто може отримати житло
Якщо івахув знову висуне свою кандидатуру, за знову буду голосувати проти нього