Багатомільйонний тендер у Ковелі закінчився повним «провалом»

13.04.2020 о 14:15 · 7 хв читання

Після публікації журналістського розслідування до перевірки учасників тендеру, який провела у Ковелі міська влада, долучилися Національна поліція та СБУ.

Як вже повідомлялося, управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства виконкому Ковельської міської ради провело тендер на поточний ремонт доріг та прибудинкових територій з очікуваною вартістю 16, 7 мільйонів гривень, причому без зазначення джерела фінансування. Так трапилося, що тендер чиновники провели в День сміху – 1 квітня, але подальший перебіг подій жартів ні в кого не викликав.

Під час аукціону найменшу цінову пропозицію серед трьох учасників запропонувало ТОВ «Єврошляхбуд Ковель» і, починаючи з 1 квітня, очікувало на «вердикт» від влади. 6 квітня рішення організаторів аукціону виявилося негативним: пропозицію відхилили.

Нагадаємо, вищеназвана фірма із села Білин, якою керує заступниця голови Ковельської районної ради шостого скликання, колишня «фронтовичка» Галина Коляда, немає ні своєї дорожньої спецтехніки, ані власної виробничої бази. Організатори тендеру знали ці нюанси, але допустили до участі в аукціоні. Втім, щось пішло «не так», бо надто довго приймалося рішення. А відхилили її пропозицію з формальної причини: у тендерній пропозиції вартість становила 11 657 110,55 гривень без ПДВ, а в кінцевому результаті остаточну вартість було зафіксовано в розмірі 11 567 110,55 гривень з ПДВ.

Отож, залишилися пропозиції інших двох учасників: ТОВ «Волиньдорбуд» запропонувало виконати роботи з поточного ремонту доріг та прибудинкових територій у місті Ковелі до 31 грудня 2020 року за 15,7 мільйонів гривень з ПДВ, а ПрАТ «Ковельське ШБУ-63» – за 15,8 мільйонів гривень з ПДВ.

Андрій Стернічук

Вже наступного дня, тобто 7 квітня, голова тендерного комітету – начальник управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства виконкому Ковельської міської ради Андрій Стернічук отримує офіційний лист від начальника Ковельського міжрайонного відділу СБУ Олександра Зінченка. Виявляється, спецслужбою «в межах компетенції здійснюються заходи, спрямовані на недопущення нанесення шкоди державним інтересам в ході закупівель робіт та послуг за рахунок бюджетних коштів».

За результатами аналізу документів, наданих ТОВ «Волиньдорбуд» для участі у відкритих торгах було встановлено, що в довідці, наданій зазначеним суб’єктом господарювання «Про наявність обладнання та матеріально-технічної бази» вих. № 19/03-01 від 19.03.2020 року вказано наявність обладнання та транспортним засобів, які не знаходяться у власності вказаного суб’єкта господарювання, а є власністю ТОВ «ПБС» (м. Івано-Франківськ, – ред.). Поряд з цим, вказаний учасник не подав жодних завірених копій договорів (оренди, судпідряду), укладених між ТОВ «Волиньдорбуд» та ТОВ «ПБС» на використання вказаною у листі технікою

– зазначає Олександр Зінченко і просить письмово повідомити його про прийняте тендерним комітетом рішення

Але ж голова тендерного комітету Андрій Стернічук ще 25 березня знав всю цю інформацію, яка від ТОВ «Волиньдорбуд» надійшла організаторам тендеру і в той же день була зареєстрована. Чиновник знав та допустив суб’єкта господарювання до аукціону.

Згідно відкритих публічних даних, ТОВ «Волиньдорбуд» зареєстроване у селищі Голоби на вулиці Шевченка, 22. Співзасновниками є мешканець міста Івано-Франківськ Юрій Романко, внесок якого до статутного фонду становить одну тисячу гривень, та житель села Буків Луцького району Волинської області Руслан Курило, який теж поклав на «общак» одну тисячу гривень. Основний вид діяльності товариства – виробництво бетонних розчинів, готових для використання. Директором фірми з Ковельщині значиться Василь Карач, який проживає у місті Коломия Івано-Франківської області.

Цікаво, що фірма з Голоб, яка була створена в Івано-Франківську у серпні 2019 року, вже у листопаді займалася, якщо вірити документам, ремонтом вулиці в селі Рясне-Руське Яворівського району Львівської області (вартість виконаних будівельних робіт з ПДВ становить 79 тисяч 728 гривень), а у грудні – ремонтом дороги в селищі Краковець теж Яворівського району (майже 200 тисяч гривень). Навіть якщо по прямій від Голоб, то це приблизно 154 кілометри!

Завантажені через електронну систему акти виконаних робіт по договорам субпідряду № 2019/10-01 від 9 жовтня 2019 року та № 2019/09 від 25 листопада того ж року без додаткових підтверджуючих документів не дають достеменно встановити факт повного виконання таких договорів, що не відповідає вимозі, передбаченої пунктом 3 Додатку 1 до тендерної документації про наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічних договорів.

І це при тому, що Державна архітектурно-будівельна інспекція України видала ТОВ «Волиньдорбуд» ліцензію на господарську діяльність з будівництва об’єктів 27 грудня 2019 року, а за іншими даними – 20 січня 2020 року, що підтверджує своїм підписом та гербовою печаткою виконуючий обов’язки голови ДАБІ України Олександр Строкач.

На вимогу про наявність матеріально-технічної бази директор Василь Карач надав інформацію, згідно якої зазначено її місце розташування у місті Ковелі на вулиці Варшавська, 1. Хоча за цією адресою знаходиться закрита територія ТОВ «Виробниче об’єднання «Ковельсільмаш».

Відсутність в учасника тендеру власної дорожньої спецтехніки та відповідних кваліфікованих працівників ставить під сумнів достовірність інформації, яка наведена в довідці від 19 березня 2020 року № 19/03-10 щодо відсутності залучення учасником суб’єктів господарювання (субпідрядників) до виконання робіт в обсязі не менше 20%, що фактично унеможливлює своєчасне та якісне виконання таких робіт.

Поліція теж оперативно вивчає учасників тендеру на 16,7 мільйонів гривень. Тимчасово виконуючий обов’язки начальника Управління стратегічних розслідувань у Волинській області Національної поліції Олександр Грушко у листі від 7 квітня повідомляє голову тендерного комітету Андрія Стернічука, що ТОВ «Волиньдорбуд» не надав ні копії витягу з реєстру платника податку на додану вартість, ані копії свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ.

ПрАТ «Ковельське ШБУ-63» надало довідку про відсутність заборгованості із сплати податків і зборів (обов’язкових платежів) без дати створення документу та реєстраційного номера, не подало завірені копії сторінок паспорту уповноваженої особи на підписання документів. Відповідно до довідки та доручення на право представляти інтереси підприємства в тендері та підписувати документи тендерної пропозиції уповноважено Андрія Бондарука. Проте, більшість цих документів підписав один із співзасновників та керівник ПрАТ «Ковельське ШБУ-63» Ігор Пець, який уповноважений на підписання договору.

Тож тендерні документації не відповідають встановленим вимогам. Це і без правоохоронців повинен був добре знати як голова тендерного комітету Андрій Стернічук, так і начальник відділу комунального господарства Сергій Дудка, який вказується, як контактна особа з проведення тендеру. А скільки подібних псевдо-аукціонів у Ковелі вже провели? Втім, чиновники від «комуналки», наче «гвинтики» великої владної машини, на чолі якої стоїть міський голова Олег Кіндер, без відома якого у такій багатомільйонній справі «розпилу» бюджетних коштів, так би мовити, миша не проскочить.

Фінал «грандіозного» тендеру після журналістського розслідування і втручання Національної поліції та СБУ можна було передбачити.

І на завершення згадаємо ще раз директорку ТОВ «Єврошляхбуд Ковель» Галину Коляду, яка у довідці про наявність обладнання вказала, що орендує в дочірнього підприємства «Волинський автодор» ВАТ «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» – два автогудронатори, асфальтоукладчик, два бульдозери, екскаватор, три котки, а також три машини – дорожньо-ремонтна, маркірувальна та для холодного фрезерування.

Але і тут трапився «прокол». Журналісти отримали лист від директора Волинського облавтодору Руслана Мандзюка.

Інформація, викладена в статті, щодо надання ДП «Волинський облавтодор» в оренду техніки не відповідає дійсності. Наше підприємство – ДП «Волинський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» не надавало ТОВ «Єврошляхбуд Ковель» в оренду жодної техніки

– заявляє він

Чи звертався Руслан Мандзюк до правоохоронних органів з приводу фіктивного документу, що завірено печаткою та підписом керівниці ТОВ «Єврошляхбуд Ковель», – наразі не відомо. Хотілося, щоб про це викриття дізналися від нього не лише журналісти, а й поліція.

Для чого Галина Коляда злукавила тендерному комітету – можна лише здогадуватися. Однак за введення в оману органу місцевого самоврядування та підробку офіційного документу про неіснуючу оренду дорожньої спецтехніки в тендері на 16,7 мільйонів гривень бюджетних коштів правоохоронці повинні притягнути директорку до кримінальної відповідальності.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (1)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X