Тендер на 11,5 мільйонів у Ковелі ледь не виграла ексчиновниця з району

Галина Коляда

Фірма із села змагалася у тендері на ремонт міських доріг та прибудинкових територій, вартістю понад 11 мільйонів гривень, хоча немає ні своєї спецтехніки, ані власної виробничої бази.

Управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства виконкому Ковельської міської ради провело 1 квітня цього року тендер на поточний ремонт доріг та прибудинкових територій. Очікувана вартість була встановлена в сумі 16 мільйонів 700 тисяч гривень. Причому джерело фінансування не вказується, а всі роботи мають бути виконані вже до 31 грудня 2020 року.

ПЕРЕМОГУ ОРЕНДАРКИ ВЛАДА НЕ ЗАТВЕРДИЛА

Нагадаємо, на апаратній нараді у виконкомі 27 січня 2020 року ковельський мер Олег Кіндер сказав, що потрібно освоїти 10 мільйонів гривень, які народний депутат України Степан Івахів виділив на новий фонтан в центрі міста, а перед тим дарував сертифікат на 2 мільйони на проєкт грандіозної реконструкції парку культури і відпочинку імені Лесі Українки.

«У нас парк практично «не закритий», оця головна площа, тому що десять мільйонів, які виділив народний депутат на фонтан, нам потрібно їх освоїти. Це сьогодні так, не на часі. І у нас практично немає ні однієї копійки в бюджеті, передбаченої на благоустрій центральної частини, то єсть будемо помалесеньку…», – мовив Олег Кіндер.

Як би там не було з «великими» грошима у період безгрошів’я та об’єктами робіт, участь у відкритих торгах зголосилися взяти чотири фірми – ТОВ «Єврошляхбуд Ковель», ПрАТ «Ковельське ШБУ-63», ТОВ «Волиньдорбуд» та ТОВ «АМіЛа».

Відносно учасників скажемо, що ТОВ «Волиньдорбуд» зареєстроване в селищі Голоби Ковельського району, основний вид діяльності – виробництво бетонних розчинів, готових до використання. Директором відомого в області ТОВ «АМіЛа» (смт Турійськ) є колишній начальник Волинської митниці, нині депутат Волинської обласної ради від партії «Наш край» Роман Микитюк, який займається в основному будівництвом доріг. Документи від ТОВ «АМіЛа» чиновники ковельської мерії відхилили.

Під час аукціону найменшу цінову пропозицію запропонувало ТОВ «Єврошляхбуд Ковель» і, починаючи з 1 квітня, очікувало на рішення від влади. 6 квітня рішення організаторів аукціону виявилося негативним.

Відповідно до протоколу № 19 засідання тендерного комітету, пропозицію ТОВ «Єврошляхбуд Ковель» відхилено. Через електронну систему закупівель учасником завантажено заповнену форму «Тендерна пропозиція», в якій вартість пропозиції становить 11 657 110,55 грн. без ПДВ. Однак в кінцевому результаті після проведеного аукціону в електронній системі закупівель зафіксовано остаточну вартість пропозиції в розмірі 11 567 110,55 гривень з ПДВ.

ТОВ «Єврошляхбуд Ковель» зареєстроване у селі Білин Ковельського району на вулиці Лесі Українки в будинку № 6 у квартирі № 8. Засновницею товариства та його директором є місцева жителька Галина Коляда – заступниця голови Ковельської районної ради шостого скликання, яка була обрана депутаткою від «Фронт Змін» та входила до складу цієї політичної партії.

Галина Коляда

Як і належить під час проведення аукціону, Галина Коляда подала його організаторам довідку про наявність обладнання у своїй фірмі. З’ясувалося, що в оренду Галині Степанівні колісний екскаватор здає ковельський підприємець Олександр Ковальчук, основний вид діяльності якого це – оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням. Решту спецтехніки директорка ТОВ «Єврошляхбуд Ковель» орендує в дочірнього підприємства «Волинський автодор» ВАТ «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» – два автогудронатори, асфальтоукладчик, два бульдозери, екскаватор, три котки, а також три машини – дорожньо-ремонтна, маркірувальна та для холодного фрезерування.

У гарантійному листі від 23 березня Галина Коляда пише, що під час виконання робіт по ремонту доріг та прибудинкових територій вся орендована та власна техніка, яка чомусь не зазначена, перебуватиме в Ковелі на вулиці Володимира Кияна, 82 – на виробничій базі ТОВ «Єврошляхбуд Ковель», де за радянських часів була міжгосподарська будівельна організація, а в подальшому – Ковельський райагробуд.

КОЛИШНЯ ВИРОБНИЧА БАЗА НАГАДУЄ «КОМУНАЛЬНУ КВАРТИРУ»

Згідно відкритих публічних даних, за вищевказаною адресою значиться ТОВ «Ковельагробуд», засновниками якого є ковельчани Юрій Яринчук (розмір його внеску до статутного фонду становить 398 250 гривень), Валентина Яренчук (398 250 гривень) та Ірина Самчук – лікарка-невропатолог Ковельського МТМО (796 500 гривень), дружина колишнього головного лікаря МТМО Самчука Олега Максимовича та мама також колишнього головлікаря цього медичного об’єднання Самчука Олега Олеговича.

Є тут ТОВ «Захід-інвест-ліс», яке заснували вже згадана Ірина Самчук, ковельчани Ірина Смаль та Сергій Яринчук, а також мешканка міста Ківерці Алла Дейна.

Базується за цією адресою ТОВ «Галактика Авто» (пасажирські автоперевезення), засновником і керівником якого офіційно вважається житель села Ружин Турійського району Сергій Корсак.

До речі, у своїй трудовій біографії за часів роботи в Ковельській районній раді Галина Коляда писала, що з 2007 по листопад 2010 років саме вона була засновником та директором ТОВ «Галактика Авто».

У 2015 році видання «Волинські новини» розповідали про Сергія Корсака у журналістському розслідуванні «Чоловік заступниці голови райради привласнив гектари землі, прикинувшись учасником АТО».

Сергій Корсак

Зареєстроване в будинку № 82 на вулиці Володимира Кияна і МПП «Агат-ексім», яке заснував громадянин Польщі, мешканець міста Хелм Вацлав Яблонський, основний вид його діяльності – оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнання. Керівником є ковельчанин Володимир Ташликов.

«Прописана» за даною адресою навіть Ковельська міська партійна організація Народної партії, якою з 31 серпня 2010 року керує заступниця тимчасово виконуючої обов’язки головного лікаря Ковельського МТМО з економічних питань Валентина Корецька.

В стані припинення перебуває зареєстроване тут приватне підприємство з іноземними інвестиціями «Д.Е.С.», засновниками якого є чи то один, чи то два громадянина Франції (внесок до статутного фонду становить 127 535 гривень), основний вид діяльності – посередництво в торгівлі деревиною та будівельними матеріалами. Причому в стані припинення фірма перебуває з жовтня 2008 року, згідно рішення господарського суду Волинської області про неподання протягом року державній фіскальній службі податкових декларацій та інших документів фінансової звітності.

А колись ще тут було ТОВ «ВІК» ЛТД (основний вид діяльності – надання інших індивідуальних послуг), яке заснували один громадянин Литви та житель села Вербка Ковельського району Валентин Музиченко.

ОРЕНДОВАНА СПЕЦТЕХНІКА І ЛІЦЕНЗІЯ ВІД ДАБІ

27 березня 2019 року ТОВ «Єврошляхбуд Ковель» отримало ліцензію від Державної архітектурно-будівельної інспекції України на господарську діяльність з будівництва об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми та значними наслідками. Очевидно, чиновники ДАБІ перевірили наявність орендованої спецтехніки, офісу та гаражу з підсобними приміщеннями на вулиці Володимира Кияна, які також перебувають в оренді.

На аукціон директорка Галина Коляда подала також довідку про освіту, кваліфікацію та досвід роботи своїх працівників. Загалом же, разом з нею, в ТОВ «Єврошляхбуд Ковель» налічується 14 осіб. Якщо вірити офіційному документу, то найбільший досвід роботи у галузі будівництва має саме Галина Коляда – аж 44 роки! Знаючи короткі біографічні дані колишньої заступниці голови Ковельської районної ради, то можна припустити, що у 1976 році вона народилася вже з кельмою в руці.

Джерело: Район.Ковель


Вам може бути цікаво

Багатомільйонний тендер у Ковелі закінчився повним «провалом»

ЦНАП міста Ковеля працюватиме у Турійському районі

Відновлять автобус з Ковеля до Вербки

На обласній нараді згадали бюджет міста Ковеля

Поділитися:

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.