Тендер на 11,5 мільйонів у Ковелі ледь не виграла ексчиновниця з району

06.04.2020 о 18:03 · 6 хв читання
Галина Коляда

Фірма із села змагалася у тендері на ремонт міських доріг та прибудинкових територій, вартістю понад 11 мільйонів гривень, хоча немає ні своєї спецтехніки, ані власної виробничої бази.

Управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства виконкому Ковельської міської ради провело 1 квітня цього року тендер на поточний ремонт доріг та прибудинкових територій. Очікувана вартість була встановлена в сумі 16 мільйонів 700 тисяч гривень. Причому джерело фінансування не вказується, а всі роботи мають бути виконані вже до 31 грудня 2020 року.

ПЕРЕМОГУ ОРЕНДАРКИ ВЛАДА НЕ ЗАТВЕРДИЛА

Нагадаємо, на апаратній нараді у виконкомі 27 січня 2020 року ковельський мер Олег Кіндер сказав, що потрібно освоїти 10 мільйонів гривень, які народний депутат України Степан Івахів виділив на новий фонтан в центрі міста, а перед тим дарував сертифікат на 2 мільйони на проєкт грандіозної реконструкції парку культури і відпочинку імені Лесі Українки.

У нас парк практично «не закритий», оця головна площа, тому що десять мільйонів, які виділив народний депутат на фонтан, нам потрібно їх освоїти. Це сьогодні так, не на часі. І у нас практично немає ні однієї копійки в бюджеті, передбаченої на благоустрій центральної частини, то єсть будемо помалесеньку…

– мовив Олег Кіндер

Як би там не було з «великими» грошима у період безгрошів’я та об’єктами робіт, участь у відкритих торгах зголосилися взяти чотири фірми – ТОВ «Єврошляхбуд Ковель», ПрАТ «Ковельське ШБУ-63», ТОВ «Волиньдорбуд» та ТОВ «АМіЛа».

Відносно учасників скажемо, що ТОВ «Волиньдорбуд» зареєстроване в селищі Голоби Ковельського району, основний вид діяльності – виробництво бетонних розчинів, готових до використання. Директором відомого в області ТОВ «АМіЛа» (смт Турійськ) є колишній начальник Волинської митниці, нині депутат Волинської обласної ради від партії «Наш край» Роман Микитюк, який займається в основному будівництвом доріг. Документи від ТОВ «АМіЛа» чиновники ковельської мерії відхилили.

Під час аукціону найменшу цінову пропозицію запропонувало ТОВ «Єврошляхбуд Ковель» і, починаючи з 1 квітня, очікувало на рішення від влади. 6 квітня рішення організаторів аукціону виявилося негативним.

Відповідно до протоколу № 19 засідання тендерного комітету, пропозицію ТОВ «Єврошляхбуд Ковель» відхилено. Через електронну систему закупівель учасником завантажено заповнену форму «Тендерна пропозиція», в якій вартість пропозиції становить 11 657 110,55 грн. без ПДВ. Однак в кінцевому результаті після проведеного аукціону в електронній системі закупівель зафіксовано остаточну вартість пропозиції в розмірі 11 567 110,55 гривень з ПДВ.

ТОВ «Єврошляхбуд Ковель» зареєстроване у селі Білин Ковельського району на вулиці Лесі Українки в будинку № 6 у квартирі № 8. Засновницею товариства та його директором є місцева жителька Галина Коляда – заступниця голови Ковельської районної ради шостого скликання, яка була обрана депутаткою від «Фронт Змін» та входила до складу цієї політичної партії.

Галина Коляда

Як і належить під час проведення аукціону, Галина Коляда подала його організаторам довідку про наявність обладнання у своїй фірмі. З’ясувалося, що в оренду Галині Степанівні колісний екскаватор здає ковельський підприємець Олександр Ковальчук, основний вид діяльності якого це – оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням. Решту спецтехніки директорка ТОВ «Єврошляхбуд Ковель» орендує в дочірнього підприємства «Волинський автодор» ВАТ «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» – два автогудронатори, асфальтоукладчик, два бульдозери, екскаватор, три котки, а також три машини – дорожньо-ремонтна, маркірувальна та для холодного фрезерування.

У гарантійному листі від 23 березня Галина Коляда пише, що під час виконання робіт по ремонту доріг та прибудинкових територій вся орендована та власна техніка, яка чомусь не зазначена, перебуватиме в Ковелі на вулиці Володимира Кияна, 82 – на виробничій базі ТОВ «Єврошляхбуд Ковель», де за радянських часів була міжгосподарська будівельна організація, а в подальшому – Ковельський райагробуд.

КОЛИШНЯ ВИРОБНИЧА БАЗА НАГАДУЄ «КОМУНАЛЬНУ КВАРТИРУ»

Згідно відкритих публічних даних, за вищевказаною адресою значиться ТОВ «Ковельагробуд», засновниками якого є ковельчани Юрій Яринчук (розмір його внеску до статутного фонду становить 398 250 гривень), Валентина Яренчук (398 250 гривень) та Ірина Самчук – лікарка-невропатолог Ковельського МТМО (796 500 гривень), дружина колишнього головного лікаря МТМО Самчука Олега Максимовича та мама також колишнього головлікаря цього медичного об’єднання Самчука Олега Олеговича.

Є тут ТОВ «Захід-інвест-ліс», яке заснували вже згадана Ірина Самчук, ковельчани Ірина Смаль та Сергій Яринчук, а також мешканка міста Ківерці Алла Дейна.

Базується за цією адресою ТОВ «Галактика Авто» (пасажирські автоперевезення), засновником і керівником якого офіційно вважається житель села Ружин Турійського району Сергій Корсак.

До речі, у своїй трудовій біографії за часів роботи в Ковельській районній раді Галина Коляда писала, що з 2007 по листопад 2010 років саме вона була засновником та директором ТОВ «Галактика Авто».

У 2015 році видання «Волинські новини» розповідали про Сергія Корсака у журналістському розслідуванні «Чоловік заступниці голови райради привласнив гектари землі, прикинувшись учасником АТО».

Сергій Корсак

Зареєстроване в будинку № 82 на вулиці Володимира Кияна і МПП «Агат-ексім», яке заснував громадянин Польщі, мешканець міста Хелм Вацлав Яблонський, основний вид його діяльності – оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнання. Керівником є ковельчанин Володимир Ташликов.

«Прописана» за даною адресою навіть Ковельська міська партійна організація Народної партії, якою з 31 серпня 2010 року керує заступниця тимчасово виконуючої обов’язки головного лікаря Ковельського МТМО з економічних питань Валентина Корецька.

В стані припинення перебуває зареєстроване тут приватне підприємство з іноземними інвестиціями «Д.Е.С.», засновниками якого є чи то один, чи то два громадянина Франції (внесок до статутного фонду становить 127 535 гривень), основний вид діяльності – посередництво в торгівлі деревиною та будівельними матеріалами. Причому в стані припинення фірма перебуває з жовтня 2008 року, згідно рішення господарського суду Волинської області про неподання протягом року державній фіскальній службі податкових декларацій та інших документів фінансової звітності.

А колись ще тут було ТОВ «ВІК» ЛТД (основний вид діяльності – надання інших індивідуальних послуг), яке заснували один громадянин Литви та житель села Вербка Ковельського району Валентин Музиченко.

ОРЕНДОВАНА СПЕЦТЕХНІКА І ЛІЦЕНЗІЯ ВІД ДАБІ

27 березня 2019 року ТОВ «Єврошляхбуд Ковель» отримало ліцензію від Державної архітектурно-будівельної інспекції України на господарську діяльність з будівництва об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми та значними наслідками. Очевидно, чиновники ДАБІ перевірили наявність орендованої спецтехніки, офісу та гаражу з підсобними приміщеннями на вулиці Володимира Кияна, які також перебувають в оренді.

На аукціон директорка Галина Коляда подала також довідку про освіту, кваліфікацію та досвід роботи своїх працівників. Загалом же, разом з нею, в ТОВ «Єврошляхбуд Ковель» налічується 14 осіб. Якщо вірити офіційному документу, то найбільший досвід роботи у галузі будівництва має саме Галина Коляда – аж 44 роки! Знаючи короткі біографічні дані колишньої заступниці голови Ковельської районної ради, то можна припустити, що у 1976 році вона народилася вже з кельмою в руці.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (2)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X