Борги, переплати, показники за газ. Як розібратись?

Зоряна Бодялова
28.09.2022 о 16:30 · 7 хв читання

Як борги, так і переплати за газ для багатьох нині – загадка. А чітких розгадок часто не мають навіть ті, хто їх формує.

Намагання зрозуміти основні принципи – це справжнє випробування для нервів абонентів. Не винятком стала і ковельчанка Галина Ш.:

«Мені переплату облікують, хоча її немає»

Як відомо, з травня 2022 року споживачі ТОВ «Волиньгаз Збуту» за спожитий газ мали платити вже новому постачальнику — ГК «Нафтогаз України».

Для мене тут проблеми не було, бо я кожного місяця фіксувала показник і вираховувала суму за спожитий газ. Проблема виникла, коли в чат-боті мені виставили переплату у 4000 гривень. Знаю, що переплати немає, тому привласнювати собі чуже наміру не маю. До речі, жодного документу в паперовому вигляді про переплату я не отримала, це є лише в чат-боті.

Знаю, що багато ковельчан кинулось писати заяви для повернення коштів. Але у мене переплати немає: скільки спожила, стільки й заплатила на «Волиньгаз Збут».

То не я помилково сплатила, то «Волиньгаз» вніс неправильні показники, на основі яких виникла «переплата»

Принесла всі квитанції з показниками у «Клієнтський простір «Волиньгазу». Але правильні показники з моїх квитанцій не вносять. Натомість пропонують написати заяву на поверення коштів «переплати»!

Сама форма заяви, яку мені пропонують, викликає подив: я мушу визнати свою помилку, що я заплатила не туди. А в додачу бажано вказати, що не потребую письмової відповіді на своє зверення. Хоча Закон України «Про зверення громадян» передбачає відповідь протягом 30 днів.

Тобто мене штовхають визнати помилку, яку я не скоювала. Якщо працівники внесли помилкові показники, то нехай вони і пишуть про свої помилки.

Збої в роботі електронних сервісів

Насправді про збої з електронними сервісами говорили і раніше. Ще влітку 2021 року в нашій сім’ї помітили, що передавати показники онлайн не завжди вдається. В «Клієнтському просторі» тоді працівниця визнала, що проблема з електронною системою є, тому найкраще буде все контролювати абонентам самостійно. На запитання, коли нормально запрацює електронний кабінет, відповіли, що, можливо, до кінця 2021 року, а можливо і пізніше.

Тому ми прислухались до поради працівників «Клієнтського простору»: кожного місяця записували показники лічильника і за ними платили.

А уже сьогодні, коли говорю, що мої показники чат-бот фіксує зі збоями, працівниця не сприймає серйозно і стверджує, що винні абоненти, а не система…

Хоча факт нестабільної роботи чат-ботів по всій державі визнають працівники «Клієнтського простору Рівнегаз».

Та й раніше доводилось чути від людей, що отримують платіжки з показниками, які не відповідають реальності.

Чому перед тим, як передати показники «Нафтогазу», працівники «Клієнтсього простору «Волиньгаз» не намагались отримати від людей правдиві, реальні цифри?

Що зробили працівники «Клієнтських просторів» РГК для того, щоб отримати вірні показники перед тим, як передавати ці показники «Нафтогазу»?

Це можна і треба було зробити в квітні. Адже з травня сплачувати потрібно було уже «Нафтогазу».

Жодного повідомлення з проханням передати показник ми не отримували. Нас ніби свідомо плутали рік з цими показниками. А коли почалась війна, увага громадян ще більше віддалилась від платіжок.

І тут розкручується дивна схема: руками людей перекидають кошти з однієї організації на іншу

Громадянам закинули можливість, як вони тоді подумали, отримати кошти: «вітаємо, у вас переплата, напишіть заяву і отримайте гроші». Люди масово кинулись писати заяви, не розбираючись в деталях.

Все би нічого, але через деякий час «Нафтогаз» почав присилати платіжки з боргами…

Тобто, коли переплата є, то цілком логічно добиватись повернення коштів. А коли переплати немає, а я добиваюсь виплати коштів? Тоді це виглядає, як афера, бо я вимагаю того, що мені не належить.

Пам’ятаю, раніше початок опалювального сезону означав візит контролера, або хоча би телефонний дзвінок. Точнісінько, як і кінець опалювального сезону. Адже, якщо немає правдивого показника, то це не означає, що можна вносити його «з неба».

Цієї весни багато людей виїхало з України і не мали фізичної можливості фіксувати й передавати показники. А є ще категорія громадян, які не знають, що таке вайбер і користуються кнопковими телефонами без інтернету.

У «Волиньгазі» це точно розуміють. І добре усвідомлюють, що «переплати» часто з’явились на основі не вірних показників. Проте спонукають людей писати заяви на повернення коштів. А коли «Нафтогаз» присилає платіжки з боргами, розводять руками, бо то вже інша організація.

Ось приклад того, що чат-бот у вайбері живе своїм життям: спочатку він показував переплату, потім – нулі (тобто, вірно), а потім знову – переплату!

Особисто я не визнаю факт помилкової сплати коштів, бо помилки я не робила і докази у вигляді квитанцій з показниками маю. Плутанину допустив «Клієнтський простір «Волиньгазу». Але замість того, щоб виправити свої помилки, роблять винними абонентів.

Звідки працівники «Клієнтського простору 104.ЮА» беруть показники, якщо вони не орієнтується на показник лічильника?

Це відомо лише їм та Богу. А поки що може бути один висновок: контролювати свої показники, рахувати використаний обсяг газу та думати, перш ніж щось підписувати.

Для чого нам взагалі такий «Клієнтський простір»?

Адже ці люди не виконують просту роботу: не вносять правдиві показники лічильника. Є красиве, затишне приміщення з чималим штатом працівників. А головного немає: реєстрації достовірної інформації про обсяг спожитого газу.

До слова, показники лічильника електроенергії звіряються регулярно: приходить контролер особисто і все фіксує. Чому не можна цього робити у випадку з газом?

Тим більше, перед тим, як передавати показник «Нафтогазу», потрібно було звірити показники, а не брати цифру «з повітря».

Коли потрібно, абонента знаходять швидко

У травні до нас зателефонували самі і зафіксували показник, який правильно зараз відображається в системі «Клієнтського простору 104.ЮА» і чат-боті. Тобто, захотіли – дізнались, зафіксували.

Я переконана, якби у мене був борг, то мене теж швидко знайшли би.

Але перед переходом до «Нафтогазу» взяли не реальний, а міфічний, «намальований» показник, та на його основі утворили «переплату». Дуже цікавий стиль роботи: непербачуваний, загадковий, творчий. Настільки творчі люди працюють з показниками, що їм і лічильник не потрібен, самі вигадують цифри.

Звісно, це іронія, за якою – зіпсовані нерви та змарнований час простих громадян, які вимушені оббивати пороги, щоб відстояти себе, добитись правди…

«Волиньгаз» передав не вірні показники «Нафтогазу», а винний… абонент

«Нафтогаз» зараз – це така загадкова для абонентів структура, яка не має права отримувати від абонентів показник, але має право виставляти борги абонентам.

Якщо Вас не влаштовує той борг, який Вам виставили в «Нафтогазі», починаючи з травня, то Ви можете зателефонувати (представництва на Волині немає). І телефоном Вам скажуть, що з приводу показників звертатись треба знову до «Клієнтського простору «Волиньгазу». «Волиньгаз» звинуватить в тому, що Ви не передали показник і направить писати заяву на повернення коштів від «Волиньгаз Збут». По цій логіці «Волиньгаз Збут», який теж не має впливу на показники, має повертати кошти, не знаючи, чи була насправді переплата.

Це все настільки заплутано, що розібратись пересічному громадянину дуже складно.

Тим часом «Волиньгаз Збут» стверджує про те, що 3300 споживачам уже повернули переплати.

Газові пани чубляться, а в простих людей лоби тріщать

Уже влітку цього року повним ходом «Нафтогаз» надсилав абонентам платіжки з боргами. Та 13 вересня з’явилась інформація про те, що «Нафтогаз» ще не отримав контроль над облгазами! Як заявив голова правління «Нафтогазу» Юрій Вітренко, ще відбуваються суди.

З детальним звітом голови правління «Нафтогазу» можна ознайомитися за цим посиланням.

З огляду на вищесказане, не дивно, що немає регіональних представництв «Нафтогазу» – адже «Нафтогаз» ще тільки виборює можливість керувати облгазами.

Тобто, ці структури ще між собою не розібрались, а простих людей уже винуватять в помилках, в тому, що кошти сплачені не так, не туди і т. д.

Люди втягнені в гру, правила якої їм не відомі. Гра ще триває і невідомо, хто виграє.

Та чесним громадянам нема чого боятись: потрібно платити за спожите, слідкувати за показниками та збирати квитанції.

Чи свідомо була влаштована плутанина з показниками, поки що питання відкрите. Але те, що працівники «Клієнтського простору 104.ЮА «Волиньгаз» підштовхують людей брати на себе відповідальність за плутанину, це факт.

Та нема нічого таємного, що би не стало відомим.

Редакція «Ковель media» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (14)
  1. А хто автор програмного забезпечення обліку спожитого газу? Часом не кацапський “мегасофт”?

  2. Це жах,а не контора !Нічого,ніколи не можна вияснити,головне,що у них завжди все правильно!В людей і так немає грошей,а вони мають совість ще дурити,безсовісні,все їм мало!!!

  3. Такий самий бардак і в водоканалі беруть показники зі стелі або записують старі бо нові просирають в блокноті шарашкіна кантора довбойобів

  4. Ще раз питаю, хто знає чиє програмне забезпечення обліку спожитого газу (і води, і електроенергії)? Часом не кацапський “мегасофт”? Бо в нашому законодавстві не передбачена ексраполяція (нарахування по так званому середньому) при визначенні розміру опалти за комунальні послуги. Оплата повинна проводитись за фактично надані послуги, за фактичні обсяги споживання споживного продукту.

  5. То хто дав наказ фальсифікувати показники? ясно, що це указка від верхів прийшла

  6. Знімайте самостійно показники в кінці кожного місяця і платіть тільки за ті куби, які спалили. А те, що вам нарахували по середньовигаданому, ігноруйте. І не лізьте в ті електронні кабінети споживача.

    1. Якщо там дійсно мегасофтовські програми, то всі ваші дані з електронних кабінетів потрапляють до кацапських структур на статистичний аналіз…

      1. А людям плювати, куди потрапляє інформація про них. Особливо, коли халявні гроші запахли – готові всі дані кому -завгодно вивалити і підписати все, не читаючи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X