ОДА провела брифінг з питань тарифної політики на газ

20.01.2021 о 18:00 · 3 хв читання

Сьогодні, 20 січня 2021 року, у стінах Волинської ОДА відбувся онлайн-брифінг з питань тарифної політики на газ та електроенергію.

Про це інформує обласна державна адміністрація.

Влітку 2020 року в Україні запрацював ринок газу, що зумовило зростання ціни на блакитне паливо з 1 січня 2021 року. Це викликало суспільний резонанс серед населення. Тож з ініціативи глави держави Кабмін встановив ціну 6 гривень 99 копійок за 1 куб. метр з 1 лютого 2021 року на період дії карантину, але не довше ніж до 31 березня 2021 року, аби таким чином знизити вартість тарифів для населення на 30 %.

Тож, у прямому ефірі голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко, заступник голови ОДА Ігор Чуліпа, директор ТОВ «Волиньгаз збут» Микола Тищук, заступниця директора ТзОВ «Волиньелектрозбут» Оксана Гентіш та фінансовий директор АТ «Волиньгаз» Андрій Тимчишак говорили про основні змінни, які відбулися на ринку газу та електроленергії на Волині.

Питання тарифів тримається на контролі керівництва обласної виконавчої влади. З ініціативи Президента тарифи для населення зменшенні. Впевнений, що до завершення встановленого пільгового періоду керівництво держави знайде компромісне рішення, з допомогою якого це питання буде вирішене. Ми розуміємо, що будуємо країну з ринковою економікою і мусимо іти до ринкових цін. Але від цього не повинно страждати населення. Адже підвищення будь-яких цін це зменшення їхніх доходів. Все що залежить від ОДА ми робили та будемо надалі робити

– сказав заступник голови ОДА Ігор Чуліпа

На Волині зареєстровано 172 постачальники природного газу, які можуть конкурувати на газовому ринку області та транспортувати блакитне паливо у домівки волинян. Цінова політика постачальників газу коливається від 6 грн 99 коп. до 8 грн за 1 куб метр. Про те, як змінити постачальника газу за цим посиланням.

Впродовж 2020-2021 років ціна розподілу газу для волинян зросла на 73% та змінювалася тричі, а саме: з 01.01.2020 – 1, 092 грн/куб.м, з 01.07.2020 – 1,176 грн/куб.м та з 01.01.2021 – 1,884 грн/куб.м.

19 січня 2020 року на засіданні НКРЕКП прийнято рішення про зниження тарифів на розподіл газу для 14 облгазів. РГК «Волиньгаз» в даний перелік не входить, оскільки тариф на розподіл встановлений на нижчому рівні та складає з 01.01.2021 року – 1,884 грн. Протягом 2017-2019 років тариф на транспортування жодного разу не переглядався, що принесло певні збитки кампанії. Сьогодні, цей тариф перераховується та стає економічно обґрунтованим.

Основним фактором, що впливає на вартість доставки газу є чисельність та структура споживачів у регіоні. Чим більше у регіоні споживачів природного газу, тим більшою є експлуатація мереж. Від цього і залежить розрахунок вартості транспортування газу.

Для нових споживачів (тих хто не має історії споживання) природного газу вартість доставки встановлюється в залежності від встановленої плати для групи споживання до якої віднесений споживач. З часом цей тариф змінюється відповідно до спожитих обсягів.

Законодавством чітко встановлені вимоги до якості природного газу, яким користуються українці. Газ надходить в загальну систему країни з різних джерел. Це і власний видобуток, і газ імпортного походження, і газ, який підіймається з підземних сховищ. Цей газ має фізичні характеристики, які дещо різняться між собою. Відтак, теплота згорання може різнитися у різних регіонах країни. Усі оператори газового ринку оприлюднюють інформацію про якість блакитного палива у себе на офіційних сторінках. Якість природного газу, який постачається у домівки волинян, відповідає загальнодержавним стандартам.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X