Волиняни боргують за газ півмільярда: Ковель серед лідерів

25.01.2021 12:00
Фото ілюстративне: eadaily.com

У 2020 році борг волинян за газ зріс на 20% у порівнянні з 2019 роком. Станом на 31 грудня боргові зобов’язання населення області перед ТОВ «Волиньгаз Збут» становлять близько 590 млн грн.

Про це редакцію «Ковель media» інформує пресслужба компанії.

У 2020 році клієнти «Волиньгаз Збуту» спожили майже 197 млн кубометрів природного газу. Це на 3 млн кубометрів більше, ніж у 2019 році.

Директор ТОВ «Волиньгаз Збут» Микола Тищук зазначив, що збільшення використання газу у 2020 році пов’язане з введенням карантинних обмежень. Люди більше часу проводили вдома, відповідно й використовували більше енергоресурсів.

Разом з тим збільшилася і заборгованість за блакитне паливо. 113 тисяч волинян понад три місяці не сплачують за спожитий газ. Лідерами по несплаті за природний газ залишаються мешканці Луцька та Луцького району, Ковеля, Нововолинська, Володимира-Волинського.  

61% наших клієнтів, які проживають у Луцьку, не сплачують за газ три і більше місяців. Схожа ситуація і в інших містах. Загалом, довгострокову заборгованість мають 45% клієнтів ТОВ «Волиньгаз Збут»

– констатує Микола Тищук

КОВЕЛЬ:

  • Кількість домоволодінь, що купують газ у ТОВ «Волиньгаз Збут» – 23 335;
  • Борг за спожитий газ станом на 31.12.20 р. – 53 млн 179 тис. грн;
  • Не сплачують за газ три і більше місяців – 12 150 домоволодінь.

КОВЕЛЬСЬКИЙ РАЙОН:

  • Кількість домоволодінь, що купують газ у ТОВ «Волиньгаз Збут» – 6 841;
  • Борг за спожитий газ станом на 31.12.20 р. – 16 млн 957 тис. грн;
  • Не сплачують за газ три і більше місяців – 2 959 домоволодінь.

У ТОВ «Волиньгаз Збут» наголошують, що згідно з Правилами постачання природного газу, сплачувати за спожите блакитне паливо необхідно щомісячно, не пізніше 25-го числа місяця, наступного за розрахунковим.

Для волинян, які не мають змоги заплатити заборговану суму відразу, «Волиньгаз Збут» дає можливість укласти договір реструктуризації та виплачувати борг частинами.

Згідно з Положенням про порядок призначення житлових субсидій, споживач, який боргує за газ понад три місяці, а сума заборгованості перевищує 20 неоподаткованих мінімумів (340 гривень), може залишитися без допомоги держави на оплату житлово-комунальних послуг.

ТОВ «Волиньгаз Збут» – найбільший постачальник природного газу для побутових споживачів  в регіоні. Компанія упродовж п’яти років безперебійно постачає блакитне паливо у понад 250 тисяч домоволодінь.

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.