Депутат Волиньради довів фірму до «чорного списку» антимонопольників і купив собі іншу

Депутат Волинської обласної ради від партії «За майбутнє», ексочільник Волинської митниці, а нині бізнесмен Роман Микитюк став власником фірми «Турійськ агрошляхбуд». Як стало відомо з його декларації, він придбав дорожньо-ремонтну компанію цього року на фоні того, що його інша фірма, що заробляла на ремонтах доріг, втрапила у скандал зі змовою на тендерах та опинилася в так званому чорному списку Антимонопольного комітету України.
Про купівлю нової дорожньої фірми Роман Микитюк відзвітував до Національного агентства з питань запобігання корупції 9 квітня 2025 року, – інформує Центр журналістських розслідувань «Сила правди».
У повідомленні про суттєві зміни в майновому стані Микитюк вказав, що купив 100% корпоративних прав товариства з обмеженою відповідальністю «Турійськ агрошляхбуд» у його попередньої власниці Світлани Бондарчук за 521,6 тисячі гривень. За даними аналітичної системи «YouControl», це підприємство зареєстроване наприкінці 2023 року у Турійську і спеціалізується на будівництві доріг, автострад та є правонаступником фірми Турійського районного агропромислового управління з будівництва й ремонту сільських шляхів «Райагрошляхбуд». За дивним збігом, ця фірма незадовго до того, як її придбав Микитюк, у лютому-квітні цього року уже отримала три замовлення у Турійської селищної ради на понад 270 тисяч гривень, хоча до цього державних підрядів не отримувала.
Роман Митикюк купив собі «Турійськ агрошляхбуд» на фоні перипетій з іншою своєю компанією з такою ж спеціалізацією. Мова про ТОВ «Аміла», яке наразі намагається оскаржити в суді рішення антимонопольників, яким його покарали за змову з Ковельським шляхово-будівельним управлінням №63 аж на 16 державних тендерах з ремонту доріг. Підприємству призначили 1,088 мільйона гривень штрафу та внесли до так званого «чорного списку» АМКУ, тож упродовж трьох наступних років розпорядникам бюджетних коштів заборонено укладати з ним угоди.

Раніше «Амілі» не вдалося домогтися, щоб суд хоча б призупинив санкції антимонопольників. Про можливу змову на тендерах ще до того, як її викрив АМКУ.
Публікація за темою: Фірму з Ковеля запідозрили у «тендерній дружбі»
Менше з тим, Турійська селищна рада лише цього року, за даними системи «Prozorro», уклала з микитюковою «Амілою» три угоди на близько пів мільйона гривень. Усі закупівлі були неконкурентні та допорогові: до 200 тисяч гривень, що дозволило провести їх без використання електронної системи та, відповідно, обійти рішення антимонопольників.
Загалом же в екскерівника Волинської митниці, депутата облради Романа Микитюка та його дружини Ганни Микитюк разом із новопридбаною фірмою і десятьма іншими, які він перелічує в крайній декларації, уже 11 компаній. Володіє Роман Микитюк, окрім згаданих «Турійськ агрошляхбуд» і ТОВ «Аміла», фермерським господарством «Аміла», «Екопарком Аміла» і ТОВ «Веста М». Решту бізнесів, як то приватне підприємство «Аміла Плюс», ТОВ «Аміла Транс», ТОВ «Аміла Ріелті», ТОВ «Турійське подвір’я», ТОВ «Дари Волині», ТОВ «Пекарня «Хлібний край», зареєстровані на дружину.
Що ж до майна та нерухомості подружжя Микитюків. Багатий автопарк політика, про який журналісти писали й торік, не змінився: у списку 32 транспортні засоби. Крім вантажівок, напівпричепів, причепів, які працюють в господарстві, у депутата є колекція радянського автопрому: різних моделей «Волги», «Жигулі», «Москвичі», «Запорожці», а ще РАФ, Волинянка та мотоцикли «Ява», «Іж «Планета». З новіших легкових автомобілів: «Land Rover Defender» (2004 року випуску) та «Nissan Pickup» (2015). Окрім цього, Роман Микитюк декларує два човни та два літаки, один з яких – чотиримісне повітряне судно американського виробництва «Cessna-182P» 1975 року в спільній власності із нині покійним власником ТОВ «Гербор-холдинг» Олегом Борбелюком. До слова, Микитюк є членом правління авіаційно-технічного спортклубу «Аміла авіа».
Проживає Роман Микитюк в Турійську разом з дружиною Ганною і донькою Ольгою. У них є два будинки (майже 347 і 292 кв. м) і дві квартири: в Турійську (32,3 кв. м) і Ковелі (62,6 кв. м). Квартири у Києві (55,8 кв. м), про яку повідомляв 2023-го, Микитюк уже не декларує.
Також Роман Микитюк задекларував чимало нерухомості господарського призначення: гараж-майстерню, ангар, адмінбудівлю, по два склади й виробничі навіси, а у власності дружини – промисловий магазин у Ковелі.
Сім’я Микитюків має у власності й понад 13 гектарів землі. З новопридбаного – торік ексмитник прикупив ще 8 соток в селі Соловичі за 23 тисячі гривень. Крім того, задекларував нову ділянку в Турійську – на 15 сотих, причому придбана вона у 2008 році, натомість з декларації зникла ділянка на 17 соток у цьому ж населеному пункті, про яку Микитюк повідомляв 2023 року. Найбільше ж землі в нього – у селі Радовичі – 4,5 гектара та ще 11,6 га там орендує. Є ще, окрім Турійська, ділянки в селах Клюськ, Туличів і Соловичі.
Щодо доходів, то Ганна Микитюк заробила торік понад 10 мільйонів гривень: близько 2,7 мільйона як підприємиця, 3,6 мільйона отримала зарплатні у пекарні «Хлібний край», 660 тисяч гривень – від надання майна в оренду; понад 200 тисяч гривень відсотків за депозитами їй виплатили банки, зокрема польські; а ще отримала 3,3 мільйона від продажу нерухомого майна. Роман Микитюк зі своїми прибутками на фоні дружини виглядає блідо: найбільший дохід – майже 224 тисячі гривень зарплати в «Амілі» та ще понад 62 тисячі у фірмі «Веста М». Зате він отримав подарунки у негрошовій формі на 231 тисячу гривень: серед трьох дарувальників, які вділили по 77 тисяч, і його дружина. При таких прибутках у 2024-му Микитюк віддав 2,1 мільйона гривень боргу, які позичив у 2021-му в бізнесмена Петра Лащука, та сам спромігся позичити 350 тисяч гривень.
Із заощаджень в ексмитника 700 тисяч гривень в готівці, і також він згадує як особисті збереження ті 350 тисяч позичених. У дружини основна сума заощаджень – у банках: понад 639 тисяч злотих, майже 47 тисяч євро, 16 тисяч доларів та 2,2 мільйона гривень. У готівці в Ганни Микитюк 4,5 млн гривень та понад тисяча євро.
Фото пресслужби Волинської обласної ради
Більше про











Коментарі
Залишити відповідь

Ха,ха,ха.Боже, та вони ледь не жебраки.
Вам так не жити
Погано що пиздить, добре що дає робочі місця…
До речі,як роботодавці- то класні люди ❤️