Депутатка Ковельської міської ради поїхала до Болгарії у місто-курорт на фестиваль

17.06.2023 о 10:57 · 3 хв читання

Депутатка Ковельської міської ради Жанна Яцук поїхала до Болгарії у курортне місто Албена.

Про це свідчить розпорядження міського голови Ігоря Чайки від 12 червня 2023 року.

У документі говориться, що мер делегував обраницю громади в Албену для участі в Міжнародному фестивалі-конкурсі мистецтв «Sea Stars» «з метою зміцнення міжнародних контактів та зв’язків, обміну культурними та народними традиціями, досвідом, а також з метою представлення міста Ковеля на фестивалі», враховуючи запрошення «International Festival Group» та громадської організації «Творча майстерня «Діалог».

Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 27 січня 2023 року №69 «Про внесення змін до Правил перетинання державного кордону громадянами України», під час воєнного стану депутати місцевих рад мають право перетинати державний кордон на підставі відповідних рішень про службові відрядження. Однак у розпорядженні мера Ковеля про поїздку депутатки не йдеться про службове відрядження.

Протягом 2023 року з України виїздили 14 депутатів Ковельської міської ради. Всі вони перетинали державний кордон, маючи на руках розпорядження міського голови Ігоря Чайки про «поїздку депутата», а не службове відрядження, як того вимагає чинне законодавство:

 • Александрук Руслан, м. Бжег-Дольний (Польща), 2-5 червня;
 • Багнова Оксана, м. Бжег-Дольний (Польща), 2-5 червня;
 • Багнова Оксана, м. Хелм (Польща), 14-16 червня;
 • Багнова Оксана, м. Бжег-Дольний (Польща), 16-23 червня;
 • Зайцева Маргарита, м. Бжег-Дольний (Польща), 2-5 червня;
 • Кіндер Олег, м. Легіоново (Польща), 24-28 квітня;
 • Клімук Вадим, м. Бжег-Дольний (Польща), 31 березня – 7 квітня;
 • Мигуля Андрій, м. Ленчна (Польща), 16 травня;
 • Мигуля Олена, м. Ленчна (Польща), 22-24 березня;
 • Печенюк Микола, м. Ленчна (Польща), 14-17 травня;
 • Семенюк Павло, Польща, 16 квітня – 7 травня;
 • Семенюк Павло, Польща, 14-21 травня;
 • Скороход Сергій, м. Бжег-Дольний (Польща), 31 березня – 7 квітня;
 • Скороход Сергій, м. Бабошево (Польща), 29 квітня – 8 травня;
 • Уніга Олег, Польща, 6-9 травня;
 • Федосюк Віра, м. Ленчна (Польща), 16 травня;
 • Шворак Роман, м. Бжег-Дольний (Польща), 2-5 червня;
 • Яцук Жанна, м. Албена (Болгарія), 14-25 червня.

Депутати упродовж тижня після повернення повинні були подати міському голові звіт про результати поїздки.

Інструкцією про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 13 березня 1998 року №59 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 17 березня 2011 року №362) у першому пункті чітко встановлено:

Службовим відрядженням вважається поїздка працівника за розпорядженням керівника державного органу (поїздка державного службовця – за розпорядженням керівника державної служби), підприємства, установи та організації, що повністю або частково утримується (фінансується) за рахунок бюджетних коштів (далі – підприємство), на певний строк до іншого населеного пункту для виконання службового доручення поза місцем його постійної роботи (за наявності документів, що підтверджують зв’язок службового відрядження з основною діяльністю підприємства)

Виходить так, що зазначені вище розпорядження міського голови Ігоря Чайки питання службового відрядження депутата не врегульовують, а відтак не можуть бути підставою для перетину депутатом державного кордону.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (14)
  1. Я не лох, але мене завжди розводять на бабкі, а я кожен раз ведусь… Але повторюсь – я не лох, я просто не можу не довіряти людям.

 1. Не каються суки, за рахунок влади на відпочинок на море їхати, ще й напевно за рахунок міського бюджету

  1. Ціна договірна, тел.(03352) 6-17-00, питати Ігоря Леонтійовича

 2. А де ДБР і НАБУ Чайка використовуючи службове становище надав право незаконного перетину Кордону. Прямі ознаки корупційних дій. Цікаво чи взагалі хтось на це відреагує?

 3. Якщо це не відрядження, то за поїздку вона заплатить зі своїх заощаджень. Ну, є у неї можливість, хай їде відпочине людина. Ви б не поїхали? Не заздріть. Поставте себе на її місце

  1. Причому тут якась заздрість? У країні оголошено воєнний стан, депутатам дозволено виїхати за кордон лише при наявності службового відрядження. І крапка! Все решта то самодіяльність місцевого влади, на яку держава і прикордонна служба зокрема чомусь закривають очі. Нехай складе депутатський мандат і їздить куди хоче, якщо є можливість, питань до неї не буде.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X