Екологи та поліцейські завершили у Ковелі операцію «Первоцвіт-2023»

16.05.2023 о 12:29 · 2 хв читання
Фото: Держекоінспекція

На Ковельщині закінчилася операція «Первоцвіт-2023».

Про це сьогодні повідомляє Державна екологічна інспекція у Волинській області.

Операція «Первоцвіт» є щорічним заходом по збереженню ранньоквітучих об’єктів рослинного світу, в тому числі, занесених до Червоної книги України.

З метою посилення державного контролю інспектори Держекоінспекції звернулися до органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування стосовно прийняття ними відповідних рішень щодо посилення охорони ранньоквітучих рослин.

Фото Державної екологічної інспекції у Волинській області

За цей період екологи разом з поліцейськими провели 75 перевірок, під час яких виявили пʼять порушень у місцях реалізації. Склали пʼять протоколів, які передали до суду. Загальна сума розрахованих збитків – 72 тисячі гривень.

Так, Ковельський міськрайонний суд притягнув до адміністративної відповідальності Теклю Л., яка з метою реалізації знищила 750 рослин цибулі ведмежої (черемши), яка занесена в Червону книгу України. Також вона на Привокзальній площі у Ковелі торгувала з рук яблуками з власного саду у кількості 50 кг.

ОСОБА_1 в судовому засіданні вину визнала та пояснила, що не знала про занесення цибулі ведмежої (черемши) до Червоної книги України. Також зазначила, що дані рослини були вилучені та надані їй для зберігання, однак вони зів’яли і вона їх викинула

– йдеться у постанові суду

Суддя В’ячеслав Лесик оштрафував правопорушницю на тридцять неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 510 гривень, «без конфіскації незаконно добутого». Жінка має ще сплатити на користь держави судовий збір в сумі 536 гривень 80 копійок.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (8)
  1. 510 грн штрафу. Цікаво скільки грн. витратив бюджет на утримання когорти перевіряючих (екологи, поліція, суддя) не дешевше бюджету без них? До речі а де ж та “славетна варта” створена Чайкою? щось не чути й не видно

  2. Цікаво, відколи не можна торгувати яблуками зі свого саду у кількості 50 кг. Це ж не 5 тонн.

  3. Хай наркоманами займуться, то хоч місто очистять від бидлоти,а не до бабок чіплятись!

  4. здаю точку нариків. За старою поліклінікою по вул Незалежності. продають і зразу коляться.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X