Екс-директора, а нині депутата визнали невинуватим у вирубці лісу на 7 млн грн

09.08.2022 11:17
Володимир Захарко

У Ковельському районі суд визнав невинуватим екс-директора Шацького національного природного парку Володимира Захарка за вирубку лісів на 7,3 млн грн.

Як йдеться у вироку Шацького райсуду, справу кваліфікували за ч. 2 ст. 367 КК України (Службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки). Стаття передбачає мінімально від двох до п’яти років ув’язнення, – пише сьогодні, 9 серпня, Zaxid.net.

В суді Володимир Захарко підтвердив, що справді підписував лісорубні квитки на проведення вибіркових санітарних рубок, які необхідні для покращення якості лісових насаджень. Крім того, до цього нацпарк начебто отримав на це дозволи від обласного управління екології, управління лісомисливського господарства, науково-технічної ради парку. Близько 90% зрубаних дерев, за його словами, продали населенню та місцевим підприємствам на дрова. Допитані у суді колишні підлеглі Володимира Захарка його слова підтвердили.

Суд постановив, що станом на 2017 рік у лісорубних квитках не потрібно було вказувати ліміти. Ця норма набрала чинності з 2018 року. Оскільки закон не має зворотньої сили, у діях директора не знайшли ніякого криміналу.

На час здійснення Шацьким національним природним парком на підставі зазначених в обвинувальному акті лісорубних квитків рубок формування і оздоровлення лісів у 2017 році був відсутній законодавчо встановлений обов’язок лісокористувача проводити зазначені рубки згідно з лімітами на спеціальне використання природних ресурсів на підставі дозволів. Вказані рубки були здійсненні відповідно до чинного на той час законодавства

– вирішив суд

Суддя Наталія Жевнєрова визнала Володимира Захарка невинуватим у зв’язку з недоведеністю в його діях складу кримінального порушення. Також держава повинна оплатити понад 26 тис. грн за проведені експертизи. Вирок поки не набрав законної сили, його можна оскаржити в апеляційному суді.

Зазначимо, що Володимира Захарка призначили на цю посаду в 2014 році, а звільнили в 2017. Наразі він є депутатом Ковельського районної ради у фракції провладної на Волині політичної партії «За майбутнє».

Поділитися:

Коментарі

  1. Коли нарешті в нашій країні почнуть діяти закони для всіх, як в нормальних цивілізованих державах? Просту людину за дрібний злочин карають, а для можновладців законів не існує…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.